Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TEMPOMAT nie działa- problem z diagnostyką


wisniacarrera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Zakupiłem Audi A4 B6 1.8t BEX z już niedziałającym tempomatem- poprzedni właściciel mówił, że był kiedyś przez kogoś dokładany i nie wiadomo czemu nie działa.
Wymieniłem czujnik nad pedałem sprzęgła(na oryginalny) bo był jeszcze fabryczny z 2003roku(myślałem, że problem zniknie ale niestety nie).
Czujniki pedału sprzęgła i pedału hamulca- sprawdzałem w VAGu i działają poprawnie.
Próbowałem aktywować "silnik->kodowanie->kod 11463" i  otrzymałem komunikat że zaprogramowano.
Potem wejście do "kierownica->w bloki i kod 004- działa każda pozycja manetki- działa również pomiar prędkości w blokach w kategorii silnik.
Tempomat dalej nie działa. Ręce "opadywują", może ktoś poradzi bo przejrzałem już wszystkie tematy i nawet jak był podobny poruszony to nierozwiązany.
Dodam, że nie zapala się nawet kontrolka podczas próby włączenia.
Pozdrawiam

Edytowane przez wisniacarrera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko sprawne a nie działa to trzeba jeszcze sprawdzić czy program  w tym aucie nie był modyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli muszę podjechać do jakiegoś speca od programów czy mogę sam jakoś sprawdzić?
Mało prawdopodobne mi się to wydaje bo fabrycznie siedzi BEX a jeździ jakby miał 140-150KM- dążę do tego, że chipowany raczej nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakiś kabel typu kkl to można samemu coś podejrzeć, nie koniecznie musi chodzić o chipowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Mam kabel KKL(jak pisałem już wcześniej VAGiem sprawdzałem sam sprawność czujników i manetki),
Program(nr oprogramowania albo seria albo kod) odczytam również VAGiem tak? Jakaś metoda uproszczona na zrobienie tego?

EDIT.1
Dzięki pomocy na PW przez Łukasz13 wiemy, że na chwilę obecną prawdopodobnie soft został zmieniony i trzeba będzie wrócić do oryginalnego. Temat czeka do przyszłego tygodnia. Jeśli zostało coś jeszcze do sprawdzenia o czym nie wiem to dajcie znać.
Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez wisniacarrera
w trakcie naprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...