Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z silnikiem pomocy!


dawid922

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
 mam parę problemów z silnikiem..
 1. Podczas odpalenia auta gdy jest zimno ok. ponizej 10 lub 5  stopni na + Silnik pracuje nie równomiernie...  jak by biał wyskoczyć.. nagle z 700 obrotów wskakuje na 800 za chwile 600... 650.. i skacze z 2-3 sek. przy tym wydając troche białego dymu ..  Wymieniłem swięce..  objawy są delikatniejsze (mniej szarpie silnikiem) ale jest to nadal dość mocno zaauważalne..
 Wiem ,ze przyczyn może byc duzo .. ale potrzebuje opinie osoby która juz miałą podobny problem lub doświadczonego mechanika który by wiedział od czego sie zabrac lub od jakiej najtanszej cześci zacząc ?
 2 . Zaczeło to być nie dawno ok 1 miesiąc temu przez ten czas zdrzayło mi się około 3x.  A przecuwam gorsze problemy i wiem ,ze bez przyczyny nic sie nie dzieje.. A mianowicie Odpaliłem silnik i nagle bzzz...... szybki spadek mocy  i auto zgasło .. kolejny raz  odpalił bzz.. od razu zgasł za trzecim razem  odpalił i zaczął normalnie chodzic... Raz musiałęm 3 próbować odpalić .. Czym to może byc spowodowane ?
3. Przy starcie słyszę przelewającą się wode .. Wiem może to być uszczelka ale taki przelew słyszałem juz 2 lata temu i nic ..  auto dalej jezdzi :)
 Raz miałem objawy gdzie traciłem płyn chłodniczy  kazdy mechanik chciał mi wymieniać  uszczelkę pod głowicą okazało się ,ze wystarczyło węzyk za 50 zł..
Był przecięty ale podczas jazdy cisnienie rozczelniało węzyk i tracił wodę :) jak tu zyć ? 
Bardzo prosze o pomoć  w diagnozie. .. Nie chce jechać do mechaników aby mi zaraz całęgo silnika nie chcieli wymianiac hhaa
  Z góry dzieki za pomoc : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od podpięcia do komutera , sprawdził błedy , zrobił logi :) 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na uciekające paliwo przez uszczelnienia PD w głowicy... Logi z odpalenia na zimnym przez jakąś minutę grup 013+018+023 by się przydały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...