Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luźny sworzeń górny


wafel135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Spotkał się ktoś  ze sworzniem który ma luz w zwrotnicy? Chodzi mi o górny tylny wahacz od strony pasażera. Zaczeło mi coś stukać w zawieszeniu i zauwazyłem ze ten wahacz w miejscu w którym wchodzi w zwrotnice ma luz na boki .Śrubę spinajaca te wahacze sprawdziłem i jest dokręcona bardziej sie boje żeby nie urwac tego ucha. Zwrotnica do wymiany czy sam wahacz wystarczy wymienic? Miejsce zaznaczyłem na zdjeciu.

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 zwrotnica  jest aluminiowa , dla tego ciężko podejrzewać że to wina sworznia wahacza .

Prawdopodobnie było za słabo skręcone i amelinium  się wygniotło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Tymbardziej że w grudniu mechanik mi wymieniał sprężyny i walczył z zapieczona śruba w zwrotnicy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykam się od jakiegoś czasu z usterka po kolizji. jakiś tydzień po uderzeniu w lewe koło przednie pojawiły się stuki. Akurat zbiegł się czas wymiany zawieszenia. Wymieniłem całe zawieszenie z przodu prócz końcówek. Okazało się że luz jest na gnieździe górnego tylnego wahacza, śruba nie ściąga ?. Po dokręceniu śruby wzdłużnej jakiś czas pojeździłem i znowu to samo, wyskakuje z mocowania. Da się to naprawić czy wymiana zwrotnicy ? 

Edytowane przez chris061
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris061 napisał:

Borykam się od jakiegoś czasu z usterka po kolizji. jakiś tydzień po uderzeniu w lewe koło przednie pojawiły się stuki. Akurat zbiegł się czas wymiany zawieszenia. Wymieniłem całe zawieszenie z przodu prócz końcówek. Okazało się że luz jest na gnieździe górnego tylnego wahacza, śruba nie ściąga ?. Po dokręceniu śruby wzdłużnej jakiś czas pojeździłem i znowu to samo, wyskakuje z mocowania. Da się to naprawić czy wymiana zwrotnicy ? 

Już Ci pisali wyżej, gniazdo się wyrobiło i zwrotnica do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...