Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 1.9tdi '96] wycie silnika


Pio

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z moim autem polega na tym, że co raz to silnik wydaje inny dzwięk. Przy nagrzanym silniku i przy takim samym stylu jazdy raz silnik jest cichutki, przyjemnie sie jedzie, po prostu płynie a za innym razem wyje, przy podobnych obrotach, jazda staje się nie przyjemna. Dodam, że z zewnątrz też dostrzegalna jest róznica - czasem jest cichutki ledwo słyszalny klekot, a raz terkocze głośno. Nie widzę żadnej regularności i nie mam pojęcia z czym to może być związane. Auto jest po diagnozie i nie ma problemów z silnikiem (prawdopodobnie). Silniek to 1Z.

Czy macie jakieś sugestie? Co może powodować 'wycie' silnika?

Może dodam, że to wycie wygląda tak, że gdy jadę np 2000rpm to wyje tak jakby to było z 3500rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kin na wale ścina i stąd zmiany w pracy.

dla mnie to jak po chińsku, bylbym wdzięczny jakbys napisal co za kin i na jakim wale, jak to można zdiagnozować i jak leczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jak po chińsku, bylbym wdzięczny jakbys napisal co za kin i na jakim wale, jak to można zdiagnozować i jak leczyć

Chodzi o wpust ("klin") na dolnym kole rozrządu, zalecenia serwisowe Vw/Audi przy wymianie rozrządu mówią, że przy wymianie rozrządu należy wymienić śrubę dolnego koła na nową dodatkowo powlekając ją klejem do śrub. Jeśli to nie jest tak wykonane, to po jakimś czasie to połączenie potrafi się poluzować, wtedy zaczyna zmieniać się kąt wtrysku czy fazy rozrządu (czasy otwarć zaworów) co skutkuje między innymi metaliczną pracą silnika. Jak zdiagnozować - na szybko to podłączyć vaga i sprawdzić kąt wrysku, ale ja bym sprawdził to dolne koło, bo jeśli wymiana rozrządu nie była wykonana zgodnie z technologią fabryczną to trzeba to poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...