Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pokrywa zaworów AJM czy padnięty silnik.


Heberek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanko mam do forumowiczów. Posiadam w audi silnik AJM na pompo-wtryskach. 2 tygodnie temu wymieniany rozrząd oraz intercooler gdyż lekko sączył. Turbina regenerowana dokładnie rok temu. To podstawowe informacje. I teraz do czego zmierzam.
Wczoraj będąc w kanale zdjąłem z ciekawości rurę gumową tę co idzie do intercoolera i wyleciała spora ilość oleju (podejrzewam, że około szklanki do herbaty). Wyciągnąłem miarkę od poziomu oleju a tam strasznie niski poziom na bagnecie. Uzupełniłem poziom, odpiąłem wąż od strony ssącej turbo, sprawdzam luz na turbinie i stwierdzam jego brak. Waż w środku zaolejony więc stawiam na odmę. Zaślepiłem korkiem dolot odmy do turbo. Zakładam szlauf na odmę  i wkładam go oczywiście do butelki , w której wcześniej zrobiłem otwory u góry. Jadę na przejażdżkę . Zrobiłem około 5 km, wracam do garażu. Otwieram maskę a w butelce dobry kieliszek oleju. Teraz pytanie do Was. Co jest nie tak. Czy separator w pokrywie uległ uszkodzeniu? Czy mój silnik ma już za duże przedmuchy? Gdzie znaleźć pokrywę zaworów gdyż moja ma oznaczenie 038 103 469 AA a nie wiem czy inne podejdą? 
Dodam, że w zimie auto odpala bez problemu. Przyśpiesza normalnie, nie kopci (rano przy odpaleniu potrafi puścić chmurkę ale sądzę, że przez obecność oleju w dolocie). Pomóżcie drodzy forumowicze co mam począć z tym fantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie masz jakieś nieszczelności na turbawce. Ogólnie w dolocie zawsze jest olej ale jak mówisz, że aż szklanka, czyli ok 50 ml Ci spadła to.jest to dużo.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko czy tą odmą to aż tak ma walić olej skoro widzę że w butelce w przeciągu kilku kilometrów mam dosyć sporo oleju. Na wolnych obrotach olej sobie kropelka po kropelce skaluje do butelki. Mogę nagrać film by bardziej to zobrazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odmą wraca to nie ma problemu, ale skąd tyle oleju w dolocie to nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co odmą wywali to trafia na stronę ssąca turbiny która wpycha ten olej dalej w dolot ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wymyć pokrywe. Albo wymienić.

I pokaż jakiś efekt i ile tego oleju bo aż mi ciężko w to uwierzyc

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik. Silnik 90 stopni rozgrzany. Napisałem przecież że dosłownie 2 tygodnie temu zmieniany intercoolera więc aż tyle by się nazbierało w dolocie przez tak mały dystans jaki zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Heberek napisał:

I co wy na to??

 

No rzeczywiście daje mocno z tej odmy olejem, nie widziałem czegoś takiego. Możesz spróbować wymienić pokrywe. Kup nowszy typ 2003r+ awx avf brb bpw avb coś z tej rodzinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać na odpowiedź kogoś kto jest prawdziwym mechanikiem lub odwieźć do mechanika. Sam mam AJM i nie miałem czegoś takiego u siebie.. sprawdzałeś jak wygląda odma? Może jest już cała zaklejona dlatego wywala korkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Nie sądzę żeby wymiana pokrywy coś pomogła..

 

3 minuty temu, Langista napisał:

sprawdzałeś jak wygląda odma?

Odma jest w pokrywie, nie mieszaj człowiekowi w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na tym forum nie ma dobrych mechaników ?? :)  Wydaje mi się, że są ale rzadko bywają. Zdjąłem dzisiaj pokrywę. Była trochę zawalona syfem i ją wymyłem. Ale nie wiem czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiek95 napisał:

 

Odma jest w pokrywie, nie mieszaj człowiekowi w głowie

Przecież dokładnie o to mi chodziło, nie tu nie mieszam.

Godzinę temu, Heberek napisał:

To na tym forum nie ma dobrych mechaników ?? :)  Wydaje mi się, że są ale rzadko bywają. Zdjąłem dzisiaj pokrywę. Była trochę zawalona syfem i ją wymyłem. Ale nie wiem czy to coś pomoże.

A jak wyglądała sama odma? U mnie przed wymianą uszczelki była praktycznie zapchana syfem. Od jej umycia mniej oleju mi znikało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem wszystko. Założyłem. Chwilę pochodził zagrzał się i dalej to samo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywę zrzucić jeszcze raz i sprawdzic czy są broki w wałkach popychaczy pd.olej może zamiast na wałek walić w wszystkie strony 

Edytowane przez Lu-Gi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lu-Gi napisał:

Pokrywę zrzucić jeszcze raz i sprawdzic czy są broki w wałkach popychaczy pd.olej może zamiast na wałek walić w wszystkie strony 

Tez o tym myślałem, ale jednak do tego służy separator odmy zabudowany w pokrywie, żeby to odseparować. Fakt, że dmucha powietrzem mocno nawet jak na 1.9 tdi ale myśle że to jednak będzie defekt pokrwy, coś sie tam zerwało w środku i nawet nie ma tam jak zajrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa jest w porządku. Dobrałem się nawet pod ten okrągły dekielek jest tam sprężyna i membrana. Wszystko skleiłem cacy. Wszystko szczelnie. Silnik się rozgrzał i dalej bryzga olejem z odmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...