Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 asn srednia spalania a wskaznik paliwa


AASN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki maly dylemat problem. Chcialem zapytac kupilem audi cabrio 3.0 asn a4 b6 na poczatku robilem mozna powiedziec trasy 80prc a 20 miasto spalanie na fis srednie bylo okolo 11.5 litra na 100 km jezdzilem dopuki na fis nie bedzie zero km do zrobienia. Zatankowalem za 50 zl i wyskakiwalo okolo 100km do zrobienia. Ostatni czas jazdy moim autem przyprawia mnie o dreszcze mianowicie aktualnie zona jezdzi dluzszy czas tylko do sklepu tylko po miescie srednie spalanie to teraz 15.8 l na 100. I teraz tak zatankuje przykladowo za 30 zl pokaze mi 40 km do zrobienia ale zona po przejechaniu 10 km po miescie w okolo 3 dni po takim odcinku jest zero na liczniku. Dzisiaj zostalo mi 30 km do zrobienia dotankowalem za 20 zl i nic wskazowka nie drgnela. Jak to jest jaka srednia tak ulozona wskazowka czy jak? 

 

 

Edytowane przez AASN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na zasięg, on się zmienia non stop podczas jazdy. W takie krótkie odcinki (10km w 3 dni po mieście) zjara Ci więcej niż w 30km na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko ze dzisiaj po trasie przejechalem 50 km i zamiast zasieg rosnac to malal jak w miescie a po 50 km trasy na sredniej zaoszczedzilo 0.5 litra. Wskazowka tak jakby dostosowuje sie do ostatniej sredniej?? Czyli tak czy siak patrzec na wskazowke i nia sie sugerowac?? Bo jezeli przykladowo mam cala rezerwe na wskazniku i przy aktualnej sredniej czyli 15.8 l zasieg to 50km to jezeli bd gnal autostrada przez te 50km i spalanie bd 10 l bo takie mam jak jade trasa to zasieg bedzie wzrastal czy co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zerowałeś średnie spalanie po jeździe w mieście? Poza tym, olej to co Ci pokazuje fis. Jak wskazówka pokazuje mało paliwa - tankuj i tyle.

Zasięg liczony jest na podstawie średniego spalania i tego ile paliwa pokazuje kontrolka paliwa. Nie na odwrót. Nie wiem jak ten algorytm to oblicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę wrażenie, że gdy wskazówka sięgnie rezerwy to czy się stoi czy jedzie to ona i tak spada.
Już nie raz miałem taką sytuację, że dojeżdżam do pracy z połową rezerwy a gdy wsiadam po paru godzinach do auta to wskazówka ledwie się podnosi, a zasięg wyliczony  na FIS z 40-50km potrafi spaść do 10km.
Wycieków nie mam. To zaobserwowałem zarówno przy A4 cabrio jak z opisu (3.0 quattro) jak i przy obecnym A6 2.7T quattro.

Moja rada - tankuj do pełna i uzupełniaj paliwo przy 50% :wink: 

Edytowane przez BeyerBrown
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge tego wlasnie wyliczania pojac dlatego pytam w moim aucie fis i wskazowka ida w parze czyli sa zgodne ale przed jazda po miescie cala rezerwa to bylo 90 km a teraz jest 40. A max zasieg w takim motorze przy autostradzie przy pelnym baku to okolo 600km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem kiedyś 720km. W quattro miałem zbiornik 63l. Ty masz ośkę i 70l  to spokojnie do 800km dojedziesz jadąc non-stop trasą z prędkością ok. 95-100km/h (licznikowe).
Warunek w przypadku ASN - tankuj Pb98
Ja miałem amerykańca i ta odmiana 3.0 (BGN) zadowalała się już Pb95

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W quattro nie ma właśnie czasem większego baku? Ja jak zatankowałem raz do pełna to 64l weszło, a miałem ledwo na rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. 63l  wchodzi oficjalnie, jak się stoi na pochyłym terenie i tankuje do kilku odbić to wejdzie ciut więcej :wink:  W A4 wał napędowy zabiera trochę. Dodatkowo w quattro są co jakiś czas wyrównywane poziomy paliwa w obu częściach zbiornika i może się zdarzyć sytuacja, że poziom paliwa zaczyna nawet (nieznacznie) wzrastać! Albo nagle zmaleje, jakby silnik robił wir w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośka ma 70l, quattro 66l, mój błąd :hi: 
https://www.audi.de/dam/nemo/customer-area/more-information/predecessor-models/a4/pdf/a4cab/2004_03_a4c_b6_30.pdf 
Bardziej wiarygodnych danych nie dostaniesz niż ten pdf :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz by się zgadzało, wg. tankowania spalił mi 10.5l/100km przy jeździe 130/h, może i by spalił mniej gdyby nie spowolnienia przez roboty drogowe (na 450km spalił 47l).

Jestem ciekaw ile wyjdzie spalanie przy wyższych prędkościach, ok 160/h, jak na razie docierałem silnik i maks na ile mogłem sobie pozwolić to 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...