Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jak sie dostać do żarówek w lampie tylnej ?


elkrecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spalila mi sie zarowka w tylnej lampie, jak wyjac :question: Wiem ze pytanie totalnie lamerskie, ale w Alfie jak raz wyciagalem pekl mi jeden z zatrzaskow, pozniej latala jak glupia, w Audi nie chce tego powtorzyc :biggrin: Czy wyciagamy ta duza gume ktora jest obok, czy moze demontujemy ktorys z boczkow :question: Dzieki za info :cool:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 03-05-2007, 14:33 ]

temat dodany do FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tę gumkę wyciągnij (z boku, po otwarciu klapy) i powinieneś mieć dostęp do śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... u gory jest kawalek gumy ktory chyba chroni przed wilgocia, dol jest caly z plastiku. Przy podwzaniu bokow plastik zaczyna delikatnie pekac, wiec to chyba zly sposob; czy moze ciagnac cala ta duza zaslepke do gory :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówie o takiej małej zatyczce z boku. Widzisz ją dopiero jak otworzysz klapę bagażnika. Jest on umiejscowiona między klapą a całą budą po środku wysokości lampy.

A Ty chyba piszesz o całej lampie ??

[ Dodano: 19-03-2007, 13:33 ]

ooo, tutaj masz na rysunku :

lampaavantb6rearnq9.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre_pl -dzieki wielkie, wymienilem. Dzieki za "naprowadzanie" na wlasciwy cel: zabralem sie za to od du..y strony.

PS. Skad mozna zdobyc takie schematy jakie wkleiles w swojej ostatniej wypowiedzi :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kolegi, która ma Elsę (ELSA - taki program...)

:cool:

[ Dodano: 20-04-2007, 09:47 ]

dodam szybko, że wykręcając śrubę uważajcie żeby nic nie wpadło między plastikowe boki, a karoserię. Mi wpadła tam w ostatnią niedzielę nasadka i trochę trwało zanim wyjąłem ją

(trzeba ten bok plastikowy trochę rozkręcić i wyjąć z dwóch zaczepów - trzymają jak cholera, więc mocno trzeba szarpnąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Temat był już poruszamy; jest nawet rysunek http://img260.imageshack.us/my.php?image=lampaavantb6rearnq9.png

odkręcam śrubę oznaczoną na rysunku jako "1" puszcza, nie wykręca się do końca pewnie jest blokada żeby śruba nie 'wypadła' ; lampa delikatnie chodzi na boki (parę milimetrów luzu) ; i to tyle; lampy nie da sie wyjąć;

czy mam tą śrubę na rysunku jako "2" też odkręcić ???

POMOCY [br]Dopisany: 14 Listopad 2007, 16:47 _________________________________________________nadmienię że wielkość zaślepki w tapicerce jest mniejsza niż klucz który by tam wlazł do odkręcenia tej śruby "2" :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odkręcić tylką tą jedną śrubę (i to właśnie nie koniecznie do końca). Lapma trzyma się na bolcach, które mają takie lekko zaokrąglone główki i wchodzą na wcisk do otworów w lampie. Tak więc śmiało trzeba szarpnąć zdecydowanie lampę w kierunku strzałki jak na rysunku i lapa zejdzie z tych bolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jaka żarówka tam wchodzi ?? bo coś mi się jadna lampa ledwo tli :kwasny: a druga świeci aż za mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjąłem tą śrubę po odkręceniu wąskimi szczypcami,śruba wyszła cała jest dość długa,potem sprawa już prosta odchylić lampę na bok aż odskoczy z okrągłych zatrzasków.Nie polecam szarpania lampy bez wyjęcia śruby:thumbdown:.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj walczyłem z wymianą żarówek stop i wpadłem na, moim zdaniem, niezły pomysł. zrobiłem coś w rodzaju rynienki z papieru i podłożyłem pod śrubę podczas odkręcania śruby trzymającej tylną lampę. nie przeszkadzało mi to podczas odkręcania śruby a zabezpieczyło przed utratą śruby. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzałeś jakiś stary wątek. Były już następne w tym temacie. Jest w nich napisane, że nie trzeba wykręcać tej śrubki do końca. Kilka jej obrotów wystarczy do bezproblemowego wyjęcia lampy. I nie ma problemów z szukaniem lub wyciąganiem śrubki jak wpadnie za osłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Avancie ale w sedanie trzeba ją wykręcić do końca na 100% W sumie ta lampa trzyma się tylko na tej jednej śrubce i 2 plastikowych wciskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzałeś jakiś stary wątek. Były już następne w tym temacie. Jest w nich napisane, że nie trzeba wykręcać tej śrubki do końca. Kilka jej obrotów wystarczy do bezproblemowego wyjęcia lampy. I nie ma problemów z szukaniem lub wyciąganiem śrubki jak wpadnie za osłonę.

ja probowalem kilka razy i za kazdym razem musialem wyjac srube szczypcami-probowalem tylko poluzowac srobe-u mnie trzeba cala wyjac,inaczej nie odsuniesz lampy... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jaka żarówka tam wchodzi ?? bo coś mi się jadna lampa ledwo tli :kwasny: a druga świeci aż za mocno

Tu można sprawdzić:

http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=pl_pl_consumer_lighting&parent=89083467512&id=pl_pl_car_lighting&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...