Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pirelli Hankook Czy Daytona?


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra panowie ale wcześniej miałem 16 Barum bravuris które miały oziom hałasu 71 db i była bloga cisza. Serio. Nie było słychać nic. Może faktycznie któraś opona uszkodzona. Ale nowe opony? Klasy raczej dobrej. Myślicie że coś może być nie tak? Ewidentnie coś kuleje ale teraz jak to sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dotyczyło to opony dunlop, więc nie jakiś tam chińczyk, najlepiej było by się przejechać innym samochodem z takimi oponami. Wyważanie nic nie zmieniło w moim przypadku. Rotacja opon i wtedy okazało się, że hałas się przemieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem jak to teraz rozegrać...... Bo wulkanizator mówi że wszystko ok ale ewidentnie nie jest ok. Nie sądzę by hałas mógł aż tak wzrosnąć. Poza tym mam wrażenie na tych oponach jakbym cały czas jechał po malutkich kamyczkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają bicia promieniowego? Jeśli jest poza tolerancją to będziesz odczuwał dyskomfort, wrażenie jakby opona nie była okrągła. Jest to wada produkcyjna i nic z tym bardzo nie da się zrobić prócz eeklamacji. Czasem pomaga wyważanie dynamiczne i dopasowanie opony do felgi ale na hałas chyba aż tak nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubajvc, Cintauro P7 jest dużo, dużo cieszej pracującą oponą. A niby według etykiety jest 72dB, zresztą na te Ventusy Evo 2 narzekali już nawet w czasie recenzji samochodów że są bardzo głośne. Na Evo3 nigdy nie jeździłem ale już wiem że to się nie zmieni :D

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 wydaje się być spoko jeżeli chodzi o hałas, ale jechałem tylko przez 20km i stosunkowo wolno więc ciężko mi wyłapać różnicę. W okolicy września kupuje nowe koła więc pewnie przetestuje dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie uspokoiło . Przyczyna było zbyt wysokie cisnienie . Zrobiłem cisnienie 2,2 na wszystkich kołach i nastała cisza . Nie jest to taka cisza jak na 225 / 16 ale jest lepiej . Nie wiem tylko jeszcze jak w trasie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...