Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pirelli Hankook Czy Daytona?


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co byscie wybrali . Biore pod uwage tylko te 2 firmy bo przedział cenowy mi odpowiada . Pirelli i hankook okoloce 1800 zl czy najtansze nie chinskie Daytony za 1100 ? Rozmiar 245 40 18 do a4 b8 avant . Jazda głownie miasto z pracy do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fido napisał:

Hankook

Masz jakies porownanie ? Moj pierwszy wybór padł na hankooka . ale pirelli to klasa premium :) z audi dobrze by sie to komponowało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat użytkuję Hankooki i jestem zadowolony.

Oczywiście w innym rozmiarze.

To średnia półka więc na twoje potrzeby będą akurat.

Daytony sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szybko bieżnik ucieka w hankook ? i czy nie pękaja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayton to firma należąca do koncernu Bridgestone. Gdy Bridgestone wypuszcza nowy model żeby wykorzystać stare formy do produkcji opon zmienia się boki na których są napisy i już oponka jest Daytoną. Oczywiście nie tylko bo skład mieszanki gumy też jest trochę tańszy ale opony w sumie nie są najgorsze. Osobiście znam kilka osób które jeżdżą tylko na Daytonach ze względu na ich cenę ale są bardzo z nich zadowoleni i zmieniają opony tylko na Daytony.

Oczywiście gdyby nie decydowała cena wybrał bym Hankooka ale to 700 zł więcej niż Dayton więc wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć.

Co do zużywania bieżnika to co prawda miałem tylko jedne Hankooki ( nie pamiętam nawet modelu) ale zużywały się szybko w porównaniu do innych opon które miałem.

O pękaniu nic nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook ma przeciętne zużycie.

To nie jest opona sportowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankooki chyba będą najgłośniejsze, mam zimówki 72db i są najgłośniejszymi oponami jakie miałem, ale trzymają super na suchym i mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj zimowych do letnich.

Ja mam Ventus Prime 2 i są bardzo ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretny model opony. Nie wszystkie opony danego producenta są dobre bo wypuścił jeden flagowy model. Patrzylbym na takie parametry jak przyczepność na mokrym, droga hamowania i poziom hałasu. To nie producent opony trzyma Cię na drodze a konstrukcja brzenika i skład mieszanki gumy, zdolność do odprowadzenia wody i skutecznego hamowania. Co do ścieralności opony, nawet gdy te lepsze skończą się sezon szybciej, może właśnie dzięki nim dalej będziesz cieszył się życiem. Opona to jedyny element auta który ma bezpośredni kontakt z jezdnia. Ja bym nie oszczędzał. 

Edytowane przez corradoowner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 11:25, Fido napisał:

Nie porównuj zimowych do letnich.

Ja mam Ventus Prime 2 i są bardzo ciche.

 

Dokładnie, nie można porównywać opon letnich i zimowych jednej firmy. Przecież to jest zupełnie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem hankook Evo 3. Panowie porażka. Najgorszy błąd jaki zrobiłem. Czy serio jest różnica aż tak odczuwalna różnica w halasie  w ppdownaniu  225 55 16 do 245 40 18? Jest tak głośno w kabinie że nie da się jeździć. Jak jadę 140 to mogę zapomnieć o spokojnej rozmowie w aucie. Nie mówiąc już o wyższych prędkościach. To że twardo to spoko nie ma problemu ale skąd ten szum? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubajvc napisał:

Wybrałem hankook Evo 3. Panowie porażka. Najgorszy błąd jaki zrobiłem. Czy serio jest różnica aż tak odczuwalna różnica w halasie  w ppdownaniu  225 55 16 do 245 40 18? Jest tak głośno w kabinie że nie da się jeździć. Jak jadę 140 to mogę zapomnieć o spokojnej rozmowie w aucie. Nie mówiąc już o wyższych prędkościach. To że twardo to spoko nie ma problemu ale skąd ten szum? 

Nie wiem co Cię dziwi skoro wybrałeś najglosniejsza oponę. Poziom głośności 72d. Tanie wcale nie są. Za te pieniądze kupiłem nowe Goodyear asymetric 2 w rozmiarze 235/30/20 które mają 68dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, corradoowner napisał:

Nie wiem co Cię dziwi skoro wybrałeś najglosniejsza oponę. Poziom głośności 72d. Tanie wcale nie są. Za te pieniądze kupiłem nowe Goodyear asymetric 2 w rozmiarze 235/30/20 które mają 68dB

Słuchaj. Myślisz że te kilka db ma aż takie znaczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ma.

Te kilka robi dużą różnicę.

Ja mam Hankook Prime 2 w rozmiarze 215/50/17 i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kubajvc napisał:

Słuchaj. Myślisz że te kilka db ma aż takie znaczenie? 

W audio czy car audio ludzie walczą o każdy decybel. Zapraszam do lektury o ciśnieniu akustycznym. Jeśli dobrze pamiętam to 6dB to dwa razy głośniej więc każdy dB robi różnicę. Niestety ludzkie ucho nie jest przyżądem pomiarowym i wyskalowanym więc każdy odczuwa to inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubajvc napisał:

Słuchaj. Myślisz że te kilka db ma aż takie znaczenie? 

Nie, te kilka db to nie ma znaczenia. To jest skala logarytmiczna, więc wzrost poziomu natężenia dźwięku nie jest liniowy. Czyli 60db to nie jest 2 x głośniej niż 30db :)

Każde 3db więcej to jest 2 x głośniej.  Więc 73db to jest 2 razy głośniej niż 70db :)

 

http://www.fizykon.org/akustyka/akustyka_poziom_natezenia.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z oponami wszystko ok? Co prawda miałem z zimówkami, ale miałem problem też z hałasem, jeździło się jak by łożyska w kole nie było, problem był z oponą. 0 jakichkolwiek widocznych uszkodzeń, myślałem początkowo że to łożysko ale po zmianie opon tył przód hałas się zmienił i po zmianie opon cisza. Może u Cb jakaś opona z wadą produkcyjną? Też mam Hankook  z homologacja VW mają inne parametry jak te same, ale bez homologacji, nie wiem zrobione z innej mieszanki czy coś. Za ciche może nie są, zwłaszcza przy prędkościach 160+ ale nie jest aż tak głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fido napisał:

Zapewne ma.

Te kilka robi dużą różnicę.

Ja mam Hankook Prime 2 w rozmiarze 215/50/17 i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Nie zapewne a na pewno..

Różnica 3 decybeli to róznica dwukrotnie większego hałasu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Korton555 napisał:

Każde 3db więcej to jest 2 x głośniej.  Więc 73db to jest 2 razy głośniej niż 70db :)

dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...