Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Różnica w poziomie zawieszenia


bigkaban

Rekomendowane odpowiedzi

hej chlopaki dzis bylem myc auto i tak latalem wkolo niego ze sciera i wiadrem i wyczailem, ze stoi krzywo. Az poszedlem do domu i zmierzylem od ziemi do naroznika klapy i wyszlo- lewa strona 103cm, prawa strona 101cm... 2 cm roznicy. Nie mam pojecia co to moze byc?? czy moze zbiornik pelen i go przechyla?? czy jak to rozumiec? prosze o jakas odpowiedz bo zmartwilo mnie to...:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam to samo;( prawa strona samochodu siedzi kolo 2-3cm, odkreciłem przednie koło, bo mowili mi ze moze sprezyna byc peknieta, ale nic nie znalazłem takiego, amorek wydaje sie byc ok, ale chyba zaczne wymiane od tego. dadam jeszcze ze najpierw siedział mi sam przod, a teraz doszedł jeszcze do tego tyl;(( i koło wyglada tak jakby sie 'wsuneło' do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam chyba znalazlem powod... ostatnio bylem na zbieznosci i sie okazalo ze mam j**nieta sprezyne i oslony przegubow i jedna koncowke drazka to wymienilem.. ale sprezyne tylko jedna a nei dwie i moze ta nowa jako ze jest nowa to sie lepiej trzyma i mimo tej samej twardosci to troche wyzej stoi?? nie wiem nie znam sie ale tak mi wpadlo to do glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto ma stać równo to zawsze wymienia się dwie sprężyny bo po wymianie jednej zawsze będzie lekki przechył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto ma stać równo to zawsze wymienia się dwie sprężyny bo po wymianie jednej zawsze będzie lekki przechył.

Popieram kolegę w zupełności, że sprężyny należy wymieniać parami.

Przecież ta "stara" ma inne parametry ze względu na zużycie materiału.

Poza tym może być tak, że nawet dwie różne firmy sprężyn założymy i już może być jakaś różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok rozumiem... ale...

wymienilem lewy przod i sprawdzilem odleglosc miedzy opona a nadkolem. lewa strona 6cm prawa 5-5,5cm i to zrozumiale, ze ta z prawej jest naturalnie zuzyta. Jednak dlaczego z tylu jest az taka roznica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i z tyłu czas przyjrzeć się sprężynkom. Niewykluczone, że przed wymianą tej przedniej, tył też nie stał równo. Może nie rzucało się to tak w oczy. Po wymianie jednej z przodu, efekt mógł się skumulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sprezyny kupic (standard)? i gdzie... :gwizdanie:

Na allegro. Ale jak już wymieniasz to pomyśl nad 1BE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec po wizycie wyszlo, ze jedna ze sprezyn sie zawiesila czy cos tam ale juz jest git... ponadto chcialem zalozyc uniwersalne podnosniki szyb- nie polecam do audi.. silniczki nie daja rady i u mnie po trzech podniesieniach przegrzaly sie i sa do wyrzucenia.. takze nawet nei zdazylem skrecic boczkow a juz wrocilem do korbki.. tak pozatym to mysle czy warto w oryginale kupowac te czesco do szyb bo wydatek na dwoej drzwi rzedu 1000zl a to niemaly koszt jak na cos zbednego.. ktos ma jakas rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to może używane zobacz

przejedz się na jakiś szrot, albo szukaj po allegro tam napewno znajdziesz, obstawiam że w 300 zł się wymieścisz, a instalacje w drzwiach powinieneś posiadaćm, tak mi się tylko wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec po wizycie wyszlo, ze jedna ze sprezyn sie zawiesila czy cos tam

mógłbyś coś więcej wyjaśnić na czym polegał problem? bo mam to samo i już na 90% kupuje sprężyny, a nie chciałbym jeżeli są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co dokladnei weim ze postukali cos tam mlotkiem. kasy nie wzieli bo powiedzieli ze sei zawiesila sprezyna i za pukniecie nie beda mnie kasowac bo glupio i tyle.. teraz stoi prosto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...