Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 tdi bpw po chwili na postoju zaczyna kopcic


Jakub991227

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że w bliższej i dalszej okolicy pokrywy nie ma żadnej, postanowiłem zrobić z tym wycięciem, zrobiłem to kółeczko, udało mi się wypruć połowę tej gumki, skleiłem i sylikonem uszczelniłem, nowa uszczelka, skręciłem, odpaliłem i teraz czuć że dmucha na jałowych obrotach. Po rozgrzaniu widać parę, powinno być ok. Na początku gdy olej się rozgrzewal trochę pokopcił, pierwsza jazda niebieskiego bąka puścił, pogrzałem go, i już ani przy przyspieszaniu ani na postoju dymka nie puści, chyba działa. Ciekawe jak teraz ze znikaniem oleju będzie 

Jak mocno dokręcacie pokrywę zaworów? Dokrecalem od środkowych do zewnętrznych małą grzechotką tak żeby torxa nie zjechać, chyba może tak być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara.... A membranę mogłeś zostawić jak dałeś podkładkę.... Trochę jeszcze może pokopcić zanim wszystko wypali.... A jak masz DPF To zrób mu wypalanie niech go przeczyści.... Mi po paru dniach jeszcze sonda lambda pokazywała błąd pewnie ją ten olej zakleił ale po wypaleniu wszystko oki... A co do pokrywy to z czuciem i będzie dobrze.... Napisz jeszcze kiedy czy wszystko dobrze.... Bo możę opatentuję tą metodę z podkładką?? Pozdro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piechotnik napisał:

No i gitara.... A membranę mogłeś zostawić jak dałeś podkładkę.... Trochę jeszcze może pokopcić zanim wszystko wypali.... A jak masz DPF To zrób mu wypalanie niech go przeczyści.... Mi po paru dniach jeszcze sonda lambda pokazywała błąd pewnie ją ten olej zakleił ale po wypaleniu wszystko oki... A co do pokrywy to z czuciem i będzie dobrze.... Napisz jeszcze kiedy czy wszystko dobrze.... Bo możę opatentuję tą metodę z podkładką?? Pozdro ?

Robiłem z patentem z innego tematu że 2cm kółko wyciąć i jakoś membrane wyciągnąć to tak właśnie zrobiłem, nie miałem teraz możliwości zrobienia podkladki, ale narazie jeżdżę i działa elegancko wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1:

Nie sztuka wydać parę stówek, gęba się cieszy jak zostaną w kieszeni :D  

A potem można je wydać na przyjemności ... :beach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wrócić do tematu, za 20 zł sprawna pokrywa z odma, kopcenie ustało, z silnika nie cieknie nigdzie, oleju już nie bierze ^^ 

Teraz mam pytanie, na jaki olej polecacie zmienić castrola? Dotychczas 5w30 ll zmieniany co 10/15k, a dużo złego się o tym oleju naslyszalem i chciałbym zmienić na coś lepszego, myślałem o motulu ;)

I takie pytanko, da się sprawdzić jakoś czy samochód ma wycięty dpf? Bo auto od tamtego rozwiązania problemu zrobiło ok 2kkm i według właścicielki chmurki dymu podczas jazdy nie puściło, a samochód zachowuje się całkiem normalnie. 

A wiem że według vin i książek ma dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...