Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sonda lambda check engine


Kamba

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, przem8 napisał:

Ten jest na gazie?

Tak. W komentarzach masz opisane na jakim paliwie był robiony log.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kamba napisał:

Tak. W komentarzach masz opisane na jakim paliwie był robiony log.

Nie zauważyłem :P Z dobrych wieści to turbo ok.

Na benzynie z jakiegoś powodu sonda nie wprowadza korekt, a na lpg wszystko działa. Może to kwestia ustawień w sterowniku lpg albo coś namotane w instalacji. Na jałowych też nie ma korekt na benzynie w gr 33? We wcześniejszych logach widziałem, że na lpg wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przem8 napisał:

Z dobrych wieści to turbo ok.

?

Widzisz jednak nie za dobrze sam odczytałem logi. Przydaje się jednak pomoc ludzi bardziej doświadczonych :)

Nie robiłem logów na benzynie w grupie 33 (jałowych). 

Kiedyś miałem tak, że gaz się sam rozregulował. Check - zbyt uboga mieszanka. 

Szkoda bezsensownie wymieniać sondę skoro może być dobra a problem tkwi w instalacji LPG.

Co wg. Ciebie może być nie tak jak sonda nie wprowadza korekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może masz jakąś autoadaptację po obd włączoną w sterowniku lgp i wtedy chyba nie pokazuje korekt podczas logowania. Co masz za sterownik od gazu? Interfejsu do lpg pewnie też nie masz?

Zacząłbym od szukania winy w gazie więc szukaj ogarniętego człowieka w swojej okolicy, na lpg forum masz polecane warsztaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik od gazu to AC S.A STAG-4 Q-BOX. Interfejsu do LPG nie posiadam.

Zacznę chyba od sprawdzenia regulacji LPG, ponieważ nie zauważyłem aby mi auto paliło więcej, albo byłoby zamulone - co by wskazywało na sondę z tego co wyczytałem. Nic się niepokojącego nie dzieje prócz checka na desce :) Jak problem powróci po regulacji LPG zabiorę się za sondę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączoną adaptację po obd to niech to gazownik wyłączy. Masz to mieć wystrojone podczas jazdy na korekty sondy. Gaz masz fatalnie wystrojony jeśli o to chodzi. Jest zalany pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkretnie jak pojadę mam powiedzieć, żeby wystroił gaz podczas jazdy, a nie statycznie?

Z 2 miesiące temu byłem na przeglądzie w autoryzowanym STAGU, to wystroił gaz ale powiedział, że gaz dokładnie nie wystroi, ponieważ są wtryski baracudy a reszta STAGU i nie widać jego charakterystyki.

P.S ja nie zakładałem tego gazu już taki kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kamba napisał:

Czyli konkretnie jak pojadę mam powiedzieć, żeby wystroił gaz podczas jazdy, a nie statycznie?

Nigdy nie stroi się statycznie, autokalibracja na postoju to nie jest ustawienie instalacji. Poszukaj ogarniętego gazownika na lpgforum, bo będziesz bujał się z problemem. Temu warsztatowi powinni zabrać autoryzację. 3/4 1.8t jeździ na stagu oraz z tymi wtryskami i jakoś się to elegancko da wystroić.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam audi z silnikiem ALT i jest do wymiany druga sonda lambda. Czy wymieniał ktoś z Was tą sondę?  Da się to zrobić od góry bez demontażu osprzętu silnika? Mam założony emulator. Zwykły klucz ogarnie czy trzeba coś pokombinować.? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam masz podobny katalizator jak u mnie w 1.8T

z góry nie ma za bardzo miejsca lepsze dojście jest od dołu,

czasem trzeba odkręcić osłonę przegubu lub nawet poluzować rurę z plecionką od wydechu, wszystko zależy od narzędzi jakimi dysponujesz i jakiej są długości,

co do samego odkręcenia zależy jak długo nie była ruszana sonda z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sonda była odkrecana 2 lata temu przez mechanika żeby wstawić emulator. Nie wiem przypadkiem czy nie ukręcił wtedy tych przewodów. Widać ze przewód nie był wypinany z tej wiazkim i śmiem twierdzić ze sonda właśnie już wtedy została nadwyrezona. Vcds pokazuje zwarcie do masy i zbyt dużą rezystancje. Będę próbował z góry dostać się do niej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...