Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak świateł STOP oraz świecące się kontrolki ESP i świec żarowych


audobot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

Wiem, że temat już był, ale na moją dolegliwość nie znalazłem odpowiedzi.

Podczas hamowania, parę dni temu włączyła się kontrolka ESP, a 5 minut później kontrolka od świec żarowych zaczęła mrugać. Przy okazji nie działają światła stopu oraz tempomat.

Poczytałem w necie i podpiąłem komputer. Błąd standardowo w temacie Break switch (F). Sytuacja jest o tyle dziwna, że działa mi światło stopu w klapie, ale nie działają w lampach.

Mimo wszystko kupiłem włącznik STOPu i wymieniłem. Niestety jest bez zmian. Sprawdziłem i do żarówki w lampie dochodzi tylko 0,51 V.

Nie wiem teraz, gdzie szukać dalej i co sprawdzić by wyeliminować kolejne elementy lub znaleźć źródło problemu. Czy może ktoś miał podobne objawy i podpowie gdzie może leżeć przyczyna ?

Może jakiś schemat lub podpowiedzi co wchodzi, co wychodzi z kostek, żebym mógł sprawdzić miernikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik świateł stopu nad pedałem hamulca. Koszt 30zł, wymiana 5min. Jak sam nie ogarniesz, a widzę że jesteś z Wrocławia - jedz do Kamila (CK Projekt) - Bardzka 30.

Pozdrówki ?

Oczywiście daj znać czy pomogło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te włączniki to jakaś magia ? Sprawdziłem oryginał i łączy mi styki 2 zewnętrzne i 2 wewnętrzne. Z mechanicznego punktu widzenia wygląda jakby działał prawidłowo.

Na moim ori włączniku / czujniku jest oznaczenie 3B0 945 511, a przeważnie sprzedają jeszcze z literkami w oznaczeniu A, B, C, D. Ja nie mam żadnej litery. Czy któś mógłby wyjaśnić bo nie mogę nigdzie doczytać co jest z tymi literami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary czujnik ma numer 3B0 945 511 (ten czujnik zostal wycofany z produkcji,zastapiono go nowym)

Nowy czujnik ma numer 1K2 945 511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No to według numerów mój zakupiony zamiennik jest dobrze dobrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U szwagra było podobnie wymieniłem mu na nowy czujnik zamiennik i dalej był problem dopiero jak wsadziłem ori używkę świece żarowe przestały mrugać i światła stop znów się pojawiły. Najważniejsze trzeba powoli je wkręcać, wykręcać bo szybko idzie je uszkodzić.

Edytowane przez matisstz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiś konkretny czujnik. Wszedzie widzę zamienniki, a nie uśmiecha mi się szukać metodą prób. Jakaś konkretna firma robi te czujniki, które są pewne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend podjechałem do znajomego i mój włącznik poszedł do jego małysza i wszystkie światła działały, ale dla świętego spokoju jego włącznik (również ori) poszedł do mojego. No i bez zmian czyli zapala się tylko trzecie światło stopu.

Także myślę, że w 100% mogę wykluczyć włącznik STOPu.

Ponowne podpięcie komputera: Test pedału hamulca - kod 011 - czyli działa prawidłowo.

Obecnie mam takie błędy:

w Steering Wheel:  01317 Control Module in instrument Cluster(J285) - 49-10 No comminications - intermittent

Błąd poprzedni - 16995 Breake Switch - P0571 - 35-00 Implausible signal

w ABS Brakes: 01826 Sensor or Steering Angle (G85) - Supply Voltage Terminal 30;  35-10 Intermittent

                      00526 Breake Light Switch - 36-00 Open Circuit

Jakieś pomysły, gdzie dalej szukać ? Wtyczki, przekaźniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione. Niestety to nie magiczny włącznik. Problem był w sterowniku silnika. Bez wizyty u elektryka się nie obyło. 

Dzięki za próby pomocy i w razie czego mam nówke włącznik / czujnik stopu do odsprzedania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...