Jump to content
IGNORED

Montaż ładowarki indukcyjnej z A4 B9

mariusz36
 Share

Recommended Posts

Chciałbym podzielić się fajnym modem - zamontowaniem ŁADOWARKI INDUKCYJNEJ  w naszych A4 b8 .

Cała instalacja jest bardzo prosta -JEŚLI MAMY POD PODŁOKIETNIKIEM BAZĘ NA TELEFON !!!

Myślę że też nie droga , bo ładowarkę dostaniemy od 160 - 200 zł.

IMG_2243.jpg

Potrzebna nam będzie ładowarka indukcyjna  - posują z Audi A4 b9 ; A6 c7 , Q7 , i trochę zdolności manualnych - ja dałem radę to i każdy da radę .

Że by nam praca poszła łatwo , musimy zdemontować tunel ( dla osób które już tunel wyciągały to max 10 minut pracy )

Wykręcamy starą bazę i możemy tak jak ja wyciąć otwór na ładowarkę . Może ktoś będzie miał inny pomysł, jak ją tam umieścić - można próbować . Ja miałem też plan wycięcia uchwytu z A6 c7 i wspawania go do mojego tunelu , ale w końcu temat odpuściłem . Tak jak zrobiłem  - wyszło naprawdę dobrze . Po wycięciu zostaje niewielki otwór ( stara baza jest dłuższa ) zastawiłem go wykorzystując wycięty odcinek . Otwór wycinałem nożykiem .

IMG_2242.jpg

Podłączenie !!! - dla celów opisu przetestowałem ładowarki z A4 b9 i A6 c7

Ja finalnie u siebie zamontowałem ładowarkę z A6 , ale miałem oryginalną wiązkę ( 4G1 971178A ) - jednak na rynku wtórnym trudna do kupienia a w ASO ponad 350zł.

Ma być tanio , nie bawimy się w żadne wiązki .

Kupujemy ładowarkę z A4 b9 - różni się od A6 c7 wejściem - wtyczką  ( A4 b9 ma kwadratową 4 piny taką jak nasza baza , a A6c7 płaską 6 pin.)

IMG_2269.jpg

Tu wtyka A6

IMG_2268.jpg

Do ładowarki z A4 b9 wykorzystujemy nasz przewód antenowy ( ten który jest przy starej bazie taki krótki ) a brązową wtyczkę( cztery piny) do której była podpięta stara baza  wpinamy

bezpośrednio do ładowarki i to wszystko .

Jeśli kupimy ładowarkę z A6 c7 musimy tylko przerobić wtyczkę do ładowarki . Tak jak wspomniałem wcześniej , ma płaskie wejście . Oczywiście to żaden problem - wykorzystujemy naszą wiązkę z starej bazy .

Wiązka jest na stałe zamontowana do bazy ,  musimy uciąć i założyć wtyczkę , cztery piny i mamy wiązkę . Nr. wtyczki 4B0 971 978 B .

IMG_2274.JPG

I to wszystko , po podpięciu cieszymy się ładowarką 

Jeśli kupimy ładowarkę na której będzie znaczek„  keyless” to będzie ładowała dopiero po uruchomieniu auta , bez znaczka działa od razu .

IMG_2256.jpg

:hi:.

• Upvote 3

Kupilem ladowarke od b9. Wywalilem tunel a tu zonk po rozebraniu. Nie mam zadnej brazowej wtyczki. Polaczenie starej bazy telefonu z wiazką w samochodzie jest przez przez 12to pinową zlaczke. Ta antenowa ok. Ale z tą lipa.Co teraz jak to przerobic? Juz wkur.... jeste , ze w ogole kupowalem i to rozebralem.

Tu zdjecie tego co mam. W aucie jest wiazka z wtyczka ktorą lacze jak widac na 1 zdjeciu. Jakies propozycje?

FD540093-F60D-4D3D-928A-7DED78479AC0.jpeg

48CBA748-BDF9-42C9-8264-A2294909F15F.jpeg

2 godziny temu, dzinek5 napisał:

Kupilem ladowarke od b9. Wywalilem tunel a tu zonk po rozebraniu. Nie mam zadnej brazowej wtyczki.

Masz u siebie taką bazę na telefon jak pokazałem u siebie ?. Sprawdzałem przy trzech bazach z różnych roczników aut i wszystkie mają takie brązowe wtyczki łączące jak u mnie na zdjęciu cztero pinowe . Wtyczka ogólnie jest 6 pinowa . Masz może zdjęcie swojej bazy starej ? 

Baza wyglada identycznie jak twoja. A z niej wystawal taki kabel. Spojz 1 zdjecie to szlo do kostki do auta i anteny od auta. A spojz 2 zdjecie to antena ktora wpieta byla w baze a ta wtyczka to odpielem dopiero po rozkrecenia tej bazy wlasnie. W srodku byla tam wsunieta. Na obu zdjeciach trzymam ten sam kabel

Ooo tu masz to co ja mam.  Lewa strona z bazy od telefonu, prawa w wiazke wystajacą w aucie

https://allegro.pl/oferta/cullmann-wiazka-telefonu-audi-s5-8t-0418-392-00-6859465820

Teraz chetnie bym kupil jak da sie taki kabel co ci wyslalem z allegro. Tylko zeby prawa jego czesc zostala. Bym mogl wpiac ją w auto. A lewa zeby byla taka by wpiac w ta baze ladowania z wymienianą przez Ciebie brazowa wtyczka. Jak wspominalem antenowa jest ok.

Faktycznie podobna , ale że tam tyle pinów wychodzi :eusathink:. do ładowarki idą tylko cztery , więc trzeba by z tej twojej tylko cztery obsadzić w wtyczce . Ty kupiłeś ładowarkę z wejściem na wtyczkę kwadratową ? Jutro poszukam takiej wtyczki i jak znajdę to Ci wyśle . Myślę że to ogarniemy :wink:

Dzieki za zainteresowanie i chec pomocy.  No ja kupilem ladowarke z B9. Taka co wychodzą tak jak mowisz 4 piny. Tylko co ja bede mial podlaczyc gdy juz bede mial ta wtyczke od ciebie i tą swoją mase kabelkow (chyba 13) :)

4C5FE07E-9538-482F-88C5-E8AA13DAA116.jpeg

3D20658C-F0B5-4C96-9303-856D638DB656.jpeg

Mam taką wtyczkę , ale nie wiem czy Twoja mając więcej pinów czegoś dodatkowego nie obsługuje . Może to też zależy jaką mamy nawigację . Okazuje się że ta ładowarka nie pod każdą bazę podejdzie . Można spróbować z tymi pinami , może będzie wszystko działać . Wszystkie bazy , wiązki z A4 , A5 mam takie jak moja i nie mam jak tego sprawdzić .

U mnie tak wygląda baza IMG_2528 2.jpg

Jak chcesz tą wtyczkę to podaj na PW adres to Ci wyślę 

Czerwony kabel to pin 1

Tu są 4 kable. A umnie wystaje 13z teraz ktore bede mial podlaczyc w ta kostke? Poszlo pw

Witam

Zainstalowalem u siebie ladowarke indukcyjna mialem wczesniej uchwyt na telefon. Mam audi a6 c7 2013r a ladowarka jest od po lifta. Mam problem bo nie laduje mi telefonu. Kable wpielem w te same miejsca co byl wczesniej uchwyt pod telefon antena i kostaka z 4 kablami. Napięcie w kostce jest na czerwonym i brazowym 12v. Nie laduje mi rowniez podczas wlaczonego zaplonu i uruchomionego samochodu. Co moze byc przyczyna? Moze trzeba cos zakodowac w green menu?L adowarke mam taka jak na zdjeciu.

20190813_141704.jpg

8 godzin temu, lezy1 napisał:

Witam

Zainstalowalem u siebie ladowarke indukcyjna mialem wczesniej uchwyt na telefon. Mam audi a6 c7 2013r a ladowarka jest od po lifta. Mam problem bo nie laduje mi telefonu. Kable wpielem w te same miejsca co byl wczesniej uchwyt pod telefon antena i kostaka z 4 kablami. Napięcie w kostce jest na czerwonym i brazowym 12v. Nie laduje mi rowniez podczas wlaczonego zaplonu i uruchomionego samochodu. Co moze byc przyczyna? Moze trzeba cos zakodowac w green menu?L adowarke mam taka jak na zdjeciu.

20190813_141704.jpg

Nie ładuje, bo to nie jest ładowarka indukcyjna. Musi być znaczek Qi, żeby ładowało bezprzewodowo.

• Upvote 2

To co to jest? I jak dziala? Ma wtyczke na 4 piny kabel od anteny.

10 godzin temu, lezy1 napisał:

To co to jest? I jak dziala? Ma wtyczke na 4 piny kabel od anteny.

To jest tzw. wzmacniacz antenowy . 

Czyli wzmacnia tylko sygnal sieci i nic wiecej?

Witam :hi:

Mógł by ktos podać nr tej ładowarki indukcyjnej z B9? Bo na allegro są ale z płaskimi wejściami A niby B9..

Czy aby zamontować taka ładowarkę w aucie które nie ma takiej bazy na telefon. Można kupić sam wtyk Podpiąć +\- i będzie działać ??? Bo to wyjście na antenę to dalej jest wzmacniacz sygnału ??? 

IMG_2533.jpeg 

IMG_2541.jpeg

Tak idą przewody od tej wtyczki . 

W dniu 17.02.2020 o 18:06, Afik napisał:

Czy aby zamontować taka ładowarkę w aucie które nie ma takiej bazy na telefon. Można kupić sam wtyk Podpiąć +\- i będzie działać ??? Bo to wyjście na antenę to dalej jest wzmacniacz sygnału ??? 

Tak kolego będzie działało ja wziąłem u siebie + i - z gniazda zapalniczki przedniej piny przy ładowarce 1 i 2 to + a 4 minus i ładowarka działa po włączeniu zapłonu.

Cześć 

Ja odgrzeję trochę temat xD 

Powiedzcie mi, jak połączyć te kable, który kolor z którym ( nie patrzcie na te kable krokodylki xD ) ? Mam ładowarkę na 4 piny. 

FC5E5E48-BB0A-4E34-B745-F99355351814.jpeg

159817E4-4A59-4F7D-87BF-0033C541B874.png

W dniu 8.04.2020 o 23:36, Majkel007 napisał:

Cześć 

Ja odgrzeję trochę temat xD 

Powiedzcie mi, jak połączyć te kable, który kolor z którym ( nie patrzcie na te kable krokodylki xD ) ? Mam ładowarkę na 4 piny. 

FC5E5E48-BB0A-4E34-B745-F99355351814.jpeg

159817E4-4A59-4F7D-87BF-0033C541B874.png

Dobra to już ogarnąłem, zresztą wyżej jest wyjaśnione. Ale teraz mam takie pytanko bo kablem czarnym (-) i czerwonym (+) idzie 12v, natomiast zielonym (+) i szarym (-) 3v, jak odpalę samochód to ponad 9v. Kupiłem taką ładowarkę jak na zdjęciach niżej. Gdy podłączę piny do akumulatora 1 i 2 do +, a 4 do -, to telefon super się ładuje. Natomiast mimo wielu prób w samochodzie nie chce działać. Mam ładowarkę z „kluczykiem“ ( wiem, że lepiej bez kluczyka, bo wtedy bez odpalania działa xD ). No i tak się zastanawiam napięcie chyba jest dobre, tylko może natężenie prądu jest zbyt niskie ( bo skoro pod akumulatorem działa) ? Pomoże ktoś co jest nie tak ? 

4A75F667-4C0B-426C-8E1D-FAABECFADBF2.jpeg

43581496-7378-4790-B0A4-9DF2A69B1CD1.jpeg

5A86886B-3DA7-4904-B698-FA4BF2369D71.jpeg

Dobra w zasadzie to mam do was takie pytanie. ( Do osób które zamontowały taką ładowarkę indukcyjną i wszystko działa. ) Jakie macie napięcie na przewodach czerwonym (+), czarnym (-), zielonym (+) i szarym (-) ( oczywiście zielony i szary to napięcie na zgaszonym i odpalonym samochodzie mnie interesuje, bo ono się zmienia)  ? Pytam ponieważ moja ładowarka o nr 8W0 035 502A nie chce działać, a wolę się upewnić jaką teraz kupić, żeby zadziałała.  

Witam, odświeżę trochę temat. Postanowiłem zamontować sobie te ładowarkę ale niestety jak zwykle to bywa napotkałem na problemy. Kupiłem taką ładowarkę ( patrz zdjęcia) i oczywiście nie da się tego podłączyć.

W samochodzie  mam bazę na telefon i wtyczkę kwadratowa, a ładowarka płaską. Jak to pożenić? Ma ktoś schemat, który przewód z kwadratowej 4-ro pionowej dać na płaską 6-cio piową? 
Zrobiłem rozeznanie i okazuje się, że numery 8W0035502B i 8W0035502C mają wąskie wtyczki, a tylko 8W0035502A ma kwadratową. Tyle, że 8W0035502A według większości opisów to tylko antena? Co to znaczy? Czy może mi ktoś napisać które piny na wąskiej wtyczce to zasilanie i do czego służą dwa(cztery) kolejne? Jak to podłączyć czy kupić ładowarkę z oznaczeniem A?

CBE38574-3EA9-4C53-87F8-30C755F900F1.jpeg

19335B24-9AA7-4315-97BA-B379841AD64F.jpeg

Edited by Mantha

Na początku tematu masz zdjęcie z płaską wtyczką i pinami . E46CDF07-2F71-446E-B46C-EA6B1719A825_1_201_a.jpegA3BBE11F-5893-4C8C-ACD3-6BE5FEBA1D42.jpeg

Temat ogarnięty. ładowarka podłączona i ładuje. Niestety nie podbija sygnału GSM i na VCDS wyskakuje błąd anteny. Prawdopodobnie brakuje jakiegoś sygnału, ponieważ podłączyłem 4 przewody zamiast 6-ciu. Narazie mi to nie przeszkadza, może wiosną jak zrobi się cieplej to do tematu wrócę.

Kolory przewodów:

wtyczka ładowarki --> instalacja samochodu:

czerwony (+) --> pin 1 --> czerwono-fioletowy

zielony (+) --> pin 2 --> fioletowo-żółty

szary (?) --> pin 3 --> biało-niebieski

czarny (-) --> pin 4 --> brązowy

W razie czego piny 000 979 009 E w wąskiej kostce 4B0 971 978 B

IMG_1305.jpeg