Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem w odpaleniu auta po nocy lub jak wystygnie silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam zwracam się do was z problem który gryzie moja Audi.... 

Mam a4 b6 2.0 alt +lpg  problem tkwi w odpaleniu auta z nocy bądź jak też wystygnie silnik. Najgorzej jest po postoju calonocnym i odpaleniu rano 

Audi kręci kręci kręci i kręci ale po chwili odpali i jak ją np zgasze  ja po minucie to już następny raz odpali bez problemu ( jeszcze dodam że próbowałem auto gasic na pb, jadąc trochę na pb i gaszac ją) 

Dowiadywalem się już i radzili mi wymienić czujnik temperatury że on może mieć coś wspólnego ze nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa że źle odczytuje tem wody, wymieniłem, założyłem zaworki zwrotne bo myślałem że pn się cofa, założyłem dwa na dopływie i na powrocie ( założyłem je pod plastikowa osłona silnika z góry) również nic... 

Prosił bym o pomoc może ktoś się już z takim czymś spotkał 

 

Opublikowano

Zakręc gaz, wypal go z przewodów i spróbuj odpalić po nocy. Możliwe, że reduktor lub wtryski puszczają gaz do kolektora i jest zalany przy odpalaniu.

Opublikowano
  • Autor

Mmmm też ciekawy pomysł, bo troszkę zaworki gazu słychać na listwie 

A ze tak zapytam miałes taki problem? 

A jak podłącz kompa do. Gazu bp posiadam kable do instalki  to coś ogarnę? tylko  jaki to Model instalacji bo brc jest trochę modeli, a to moje pierwsze brc a poprzednio miałem staga i zenit to jej mam ogarnięte 

20190413_184807.jpg

Opublikowano

U mnie to norma jeżeli auto zgaśnie mi na LPG to potem ma cieżko odpalić.. Zgasnie na PB odpali z pół obrotu.

Opublikowano
  • Autor

Tylko ze jak napisałem wyżej, próbowałem to robić i nic to nie daje 

Opublikowano

Nie miałem ale puszczanie gazu przez reduktor to częsty problem jeśli są trudności z odpalaniem po dłuższym postoju. 

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki sprawdzę jutro dam znać 

 

Opublikowano

Albo puszcza gaz albo benzynka się cofa - w drugim przypadku powinno załapać po kilku obrotach. Sprawdź przekręcając kilka razy na zapłon aby podpompować paliwo. Tak czy inaczej obstawiam opcję nr 1 :D 

Opublikowano
  • Autor

Zgasilem na Pb gaz wypalilem z przewodów i zakręcilem leży butli i Odpaliła rano bez problemu 

 

Panowie reduktor? Chodzi wam o parownik inaczej mówiąc czy ten wyżej jakilis zawór obok płynu do wspomagania? 

 

Opublikowano
24 minuty temu, Esplosiv123 napisał:

Chodzi wam o parownik inaczej mówiąc

Tak.

Opublikowano
  • Autor

Panowie a co to co jest? 

15557784634887870377337618346551.jpg

Opublikowano

Elektrozawór. Instalacja brc?

Opublikowano
  • Autor

Tak brc 

 

I to on jest nie szczelny i puszcza gaz podczas postoju audi ? 

Edytowane przez Esplosiv123

Opublikowano

Elektrozawór, a reduktor to dwie różne rzeczy.

To jest reduktor

 

indeks.jpg

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor

To co wkoncu puszcza ten gaz że zalewa auto? 

Opublikowano

Reduktor może puszczać. Umiesz czytać ze zrozumieniem? Pokazalem Ci jak wygląda, a Ty dalej masz problem. Czepiłes się tego elektrozaworu huk wie po co. Jedź do gazownika to Ci posprawdza i bedziesz miał spokój.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Udało się  rozwiązać problem? Mam to samo.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Membrana w parowniku była pęknieta... Wymieniłem i teraz już nie ma problemu 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.