Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem z sekwencja na zimnym silniku


slick

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam sekwencje i przelacza mi sie po przejechaniu ok 2km przy temp. ok 3stopnie na gaz. Problem w tym ze zanim nagrzeje sie do 90stopni to strasznie slabo mi chodzi. Lekko szarpie nie ma mocy i takie tam :/ Ale jak sie zagrzeje do 90 stopni to idzie jak burza :-) Pozatym nie wiem czy dziala mi dobrze ten wskaznik poziomu gazu. Po przejechaniu 90km zostala mi tylko jedna dioda zapalona czyli ze niby wypalilem prawie caly bak. instalacje zalozylem w czwartek wiec moze sie jakos to dotrze :-/ Prosze o porade czy mam cierpliwie czekac czy zaj.... gazownikowi w zeby ? :bicz:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 20-03-2007, 14:53 ]

hej, drugi punkt regulaminu dołożyłem do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz instalację?? Ja w moim Omegasie (drogi instalka z wyższej półki) też mam podobnie. Ale jechać się da. Po prostu nie wkręca się w obroty, gdy nacisnę cały pedał gazu, ale jak już jest na obrotach 1500, to w górę obroty idą już żwawiutko. Ja mam turbo, więc w moim silniku instalacja ma bardzo duży wycisk :biggrin: Gdy silnik jest cieplutki, to chodzi idealnie, tak jak tobie. Ja już lepiej mojej instalacji nie skalibruję, bo mam ustawienia z Włoch od Omegasa. Tobie radze jechać do gazownika i powiedzieć mu, że chcesz jeszcze raz skalibrować mapę wtrysku LPG. UWAGA!!! KALIBRACJę ROBI SIę NA TRZECIM BIEGU, NA RÓWNEJ DRODZE I SILNIK MUSI BYć POD OBCIĄŻENIEM (nie może być na luzie), BO INACZEJ WYJDĄ CI PIERDOŁY!!! Gdyby gazownik twierdził inaczej, to przekaż :bicz: ode mnie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak gazownika poniesie i się wam odwdzięczy :bicz: , a swoją drogą każda porządna instalacja ma funkcję korekty od temperatury. Tak więc po dokładnej regulacji na rozgrzanym silniku (jeżeli ma być dokładnie to koniecznie z vagiem pod ręką) trzeba wystudzić silnik i ustawić korektory od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie ma co się wczuwać w zachowanie silnika na gazie, gdy silnik jest niedogrzany. Wiadomo zimny silnik to także nieogrzany gaz, a co za tym idzie nie jest on do końca w takiej postaci jak przy temp. 90* i dlatego silnik nie pracuje do końca tak jak powinien. U mnie temp. przełączania jest ustawiona na 30* choć wg. wskazań powinna być ustawiona na 40* i z tego co słyszałem taka powinna być ustawiona w każdej sekfencji. Warto też zwrócić uwagę na to że instalka pokazuje temp. na reduktorze a wskaźnik, czy też vag pokazuje temp. silnika. Te temperatury w stadium rozgrzewania silnika mogą znacznie się róznić, co sprawdziłem na własnym przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz instalację??

Nie znam sie na tym za bardzo ale wiem ze jest to instalacja z wtryskiem robionym w Polsce (roxi czy jakos tak) koszt to 2025zl. Gazownik ustawial mi komputer kilkakrotnie w ciagu kilkunastu minut (jezdzilem kilka minut wracalem on podpinal pod kompa i cos tam regulowal i tak kilka razy az zaczal chodzic idealnie) ale juz rano jak zapalilem na zimnym to po przejechaniu na benzynce ok 1-2km przelaczylo sie na gaz i zaczelo dziwnie szarpac i z ledwoscia wchodzic na obroty :/

UWAGA!!! KALIBRACJę ROBI SIę NA TRZECIM BIEGU, NA RÓWNEJ DRODZE I SILNIK MUSI BYć POD OBCIĄŻENIEM (nie może być na luzie), BO INACZEJ WYJDĄ CI PIERDOŁY!!!

Moja kalobracja przebiegala tak: podpinal kompa i kazal mi dodawac gazu kilkanascie razy tak do 6tys obrotow pozniej kazal mi wcinac gaz i utrzymywac obroty miedzy 2500 a 2700 przez ok 2 minuty - wszytsko to w garazu na luzie :/

trzeba wystudzić silnik i ustawić korektory od temperatury.

nie bylo studzenia i ustawiania na zimnym :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp. przełączania jest ustawiona na 30* choć wg. wskazań powinna być ustawiona na 40* i z tego co słyszałem taka powinna być ustawiona w każdej sekfencji

Tak i w zimie przy temperaturze -20, trzeba by jechać z 10km aby się gaz załączył.

Ja z 30st obniżyłem na 15 (niżej się nie da) i również chodzi idealnie

Spróbuj odpalić samochód zimny na gazie zobaczysz jak chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z 30st obniżyłem na 15 (niżej się nie da) i również chodzi idealnie

Teraz chodzi idealnie, jednak czas zrobi swoje. Taka temepratura może zaszkodzić wtryskiwaczom. Producent Stag300 radzi trzymać się przedziału 20-30st.

Wygląda na to, że Twój gazownik nie jest fachowcem w tej dziedzinie. Aby dobrze ustawić instalacje, potrzebne są testy w różnych warunkach. Przede wszystkim test na zimnym silniku. Ja zostawiłem auto na dwa dni - taki postawili warunek przed rozpoczęciem montażu. Właśnie po to , żeby silnik mógł sobie spokojnie wystygnąć i przeprowadzić test na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i w zimie przy temperaturze -20, trzeba by jechać z 10km aby się gaz załączył.

Niestety takie są uroki sekwencji. Przy niskiej temp. gazu siadają reduktory i listwy wtryskowe.

Ja z 30st obniżyłem na 15 (niżej się nie da) i również chodzi idealnie

U mnie nie da się niżej niż 30*, być może z powodu patrz wyżej.

Spróbuj odpalić samochód zimny na gazie zobaczysz jak chodzi

Przedtem miałem Vectre 1,8 i paliłem ją z gazu przy temp. -10 i o dziwo paliła i jeżdziła bez najmniejszego problemu ale to był zwykły gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie gaz przelacza sie po osiagnieciu 60 st C, ale silnik zagrzewa sie bardzo szybko, rowniez przejezdzam 1-2 km (nowy termostat Wahler). 60 st. widze na kanale 51 klimatronika (na kanale 49 w moim aucie jest non stop 0).

Obecnie przejechalem 800 km na gazie moze w czasie pierwszego przegladu (1000 km) gazownik przestawi na nizsza temperature? Instalacja jest bezawaryjna (Sequent 24)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Twój gazownik nie jest fachowcem w tej dziedzinie. Aby dobrze ustawić instalacje, potrzebne są testy w różnych warunkach. Przede wszystkim test na zimnym silniku. Ja zostawiłem auto na dwa dni - taki postawili warunek przed rozpoczęciem montażu. Właśnie po to , żeby silnik mógł sobie spokojnie wystygnąć i przeprowadzić test na zimno

Nie mój gazownik tylko tak jak napisalem, czyli sam zmieniłem temperaturę

Jak można zrobic test na zimnym silniku jak chodzi wtedy jeszcze na benzynie, chyba że chodzi Ci na temperaturze poniżej 90st.

W takim wypadku to mi też przeprowadzali korekcję mapy wtrysków, ale nie potrzebowali aż dwa dni na to.

Teraz chodzi idealnie, jednak czas zrobi swoje. Taka temepratura może zaszkodzić wtryskiwaczom.

Mam gwarancję na 3 lata.

Producent Stag300 radzi trzymać się przedziału 20-30st

ale pewnie nie pisał że przy 15st coś się popsuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chodzi idealnie, jednak czas zrobi swoje. Taka temepratura może zaszkodzić wtryskiwaczom.

Mam gwarancję na 3 lata.

Nie. Już nie masz, bo sam w ustawieniach grzebałeś, no chyba że jesteś autoryzowanym serwisem LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Już nie masz, bo sam w ustawieniach grzebałeś, no chyba że jesteś autoryzowanym serwisem LPG.

U mnie gazownik jak się dowie, że mam oryginalne mapy do Omegasa, to mi gwarancję na 10 lat przedłuży :rotfl::rotfl: Nie mógł sobie z moim wozikiem nieco poradzić. Jeżeli chodzi o montaż, to zainstalował to rewelacyjnie, ale komputer nie jest jego mocną stroną... Jak mu pokazałem VAGa w moim lapku i zobaczył kanały w silniku, to się nie mógł nadziwić :)

Apropo Edka: Skoro nie zmieniałeś firmware na jakieś kombinowane, to nie stracisz gwarancji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spedzilem wczoraj u gazownika piekne 4h (musial silnyk wystygnac) okazalo sie ze za nisko byla ustawiona temperatura przełączania na gaz. Ssanie sie wyłączało przy temp. ponad 50stopni a na gaz sie przełączało juz przy 35stopniach i zalewalo gazem cos tam i z tego te dziwne zachowanie samochodu(szarpanie i brak przyspieszenia). Teraz ustawione jest przełączanie na chyba cos kolo 50 stopni - roznica niecalej minuty od poprzedniego przełączania ale po przełączeniu smiga juz dobrze. Mao martwi mnie co bedzie w zimie ale dopóki cieplo to mam to gdzies :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Już nie masz, bo sam w ustawieniach grzebałeś, no chyba że jesteś autoryzowanym serwisem LPG

A kto mi to udowodni, zmienię na 30stopni i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mi to udowodni, zmienię na 30stopni i po kłopocie

Niektóre komputery gazowe zapamiętują każdą wprowadzoną modyfikację, a czasami nawet jej datę. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre komputery gazowe zapamiętują każdą wprowadzoną modyfikację, a czasami nawet jej datę. :eek:

Robią się logi?? :rotfl: Konfigurację można zapisać na dysku twardym kompa. Coś się mi wydaje, że zabrakło by pamięci, gdyby wszystkie posunięcia zapisywały się w sterowniku. Ciekawy jest ten tekst z datą :biggrin: przecież nie ustawia się daty w LPG :lol: Zapisać mogą się tylko kody usterek instalacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zrobic test na zimnym silniku jak chodzi wtedy jeszcze na benzynie, chyba że chodzi Ci na temperaturze poniżej 90st.

W takim wypadku to mi też przeprowadzali korekcję mapy wtrysków, ale nie potrzebowali aż dwa dni na to.

Widac mozna. Tego typu test pomogl koledze slick.

[ Dodano: 24-03-2007, 10:08 ]

ale pewnie nie pisał że przy 15st coś się popsuje

Precyzyjna mechanika potrzebyje warunkow przewidzianych przez producenta do prawidlowej i dlutrwalej pracy.

[ Dodano: 24-03-2007, 10:11 ]

Sterowniki moga logowac ingerencje.

AC producent Stag300 dopiero planuje wprowadzenie takiej opcji w nowym firmwarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjna mechanika potrzebyje warunkow przewidzianych przez producenta do prawidlowej i dlutrwalej pracy.

Jasne Audi tez potrzebuje niemieckiej benzyny bo to samochód niemiecki.

Czy każde urządzenie jest akurat tak używane jak pisze producent???

@hack ma racje, a pewnie pozostali nie mogą sami nic przestawić dlatego tak piszą

Coś się mi wydaje, że zabrakło by pamięci, gdyby wszystkie posunięcia zapisywały się w sterowniku

Może po roku producent zaleci kupno twardego dysku do sterownika :lol:

To nie komputer stacjonarny w domu, ale i tu i tam da się różne rzeczy ominąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...