Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 TDI PD] Drgania nadwozia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z audi a4b6 1.9 tdi mianowicie drga całe nadwozie na jalowym biegu i podczas przyspieszania tak samo minimalne drżenie odczuwane wymieniony rozrząd poduszki wszystkie i Dumas a drgania nic a nic nie ustały od zakupu ciągle drży 

Opublikowano

 

To są równomierne drgania nadwozia czy telepanie silnikiem powodujące dopiero drgania nadwozia ?

Jak to drugie to może być problem z uszczelnieniem pompek.

Ale dokładnie jak napisał Kamil , na początek trzeba zlogować motorówkę .:decayed:

Logowanie na jałowym grup 013, 018 i 023 na zimnym od momentu włączenia stacyjki przed porannym odpalaniem ( log ma trwać kilka minut ) i powtórne, takie same tylko że po rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej ( włączasz logowanie po 30 -to sekundowym trzymaniu silnika na obrotach rzędu 2-2,5 kRPM i logujesz kilka minut ) powinny dać odpowiedź czy problemem są uszczelnienia pompek.

Występowanie drgań przy przyspieszaniu ( pod obciążeniem ) zazwyczaj ma inną przyczynę ( przeguby wewnętrzne , wytarty wałek rozrządu i parę innych możliwości  ) :whistling:

Ale nie wszystko naraz, zacznij od pierwszego problemu , jak nie chcesz więcej niepotrzebnie wydawać kasy ...:tongue4:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Kamil-vag poduszki lemfordera. I nie nie mam jak zrobić 

Opublikowano
  • Autor

Piotrsob1 powiem tak wibracje odczuwane są po odpaleniu od razu czy auto ciepłe czy zimnie tak samo czy przyspieszam czy jadę równo ciągle tak samo czuć mrowienie na kier. Fotelu puszka w u hwycie drży ciągle tak samo cy jadę czy stoje

Opublikowano
5 minut temu, Michslltrans napisał:

Kamil-vag poduszki lemfordera. 

Firma może i dobra, ale to nie jest niestety dobry zamiennik dla TDI...

To może być przyczyną Twoich problemów...

Opublikowano
  • Autor

Ale wymieniłem jednocześnie wszystkie na nowe i nic kompletnie się nie zmieniło tak jak było tak jest 

 

Opublikowano

Olejowe poduszki pod silnik tylko ORI ( produkowane przez angielski AVON ) , nowe lub używane w dobrym stanie ( bez wycieków, odpowiednia waga ) :whistling:

Żadne zamienniki nie dają satysfakcjonującego tłumienia drgań ....:decayed:

Opublikowano

Mógłbym się podpiąć i podrzucić te logi do oceny, u mnie też buda drży, silnik dudni pufa itp. ? :)

Opublikowano

Wymiana oringów powinna pomocna drvawke na zimnym, szczególnie ten 4 cylinder po odpaleniu... 

Można obadać jak wygląda wałek i szklanki... 

Opublikowano

Mam taki zamiar, ale nie bardzo wiem czy jest sens brać się za to bez klucza dynamometrycznego

Edytowane przez ferdek77

Opublikowano

Ok, dzięki za naprowadzenie, będę myślał jak się ociepli :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.