Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ kilka pytań


rafi339

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dobrego miesiąca jestem szczęśliwym(?) posiadaczem a4 b6 avant 1.8T 150km AVJ. Jestem już po profilaktycznej płukance, czyszczeniu smoka olejowego i miski (tragedii nie było, ale mam z głowy).

Mam dwa pytania odnośnie tego silniczka bo nigdy wcześniej nie miałem z nim aż tak bezpośredniej styczności.

1. Na "ssaniu" z rur wydechowych leci biały dymek (ok10cm), czuć z niego benzynkę, po zakończeniu "ssania" dymek znika i przez resztę czasu użytkowania się nie pojawia. Pojawia się głównie po dość długim postoju auta (około 10-12h) i tylko na ssaniu. I moje pytanie, czy tak powinno być?

2.Od momentu montażu instalacji LPG kiedy kręcę w miejscu kierownicą czasami wyrzuca mi Check, po podpięciu komputera wyświetla błąd : "Niskie napięcie w instalacji elektrycznej - nie ciągły" (interfejs od Delphi, VAGa nie posiadam :( ). Dodam że mierzyłem napięcie alternatorka (13.6) i kiedy wyłączę radio, klimę i gaz to problem się nie pojawia. Czy za powyższy błąd faktycznie może być winny altek? Czy może pompa wspomagania, lub coś związanego z kątem skrętu może być za to odpowiedzialne ?

Pozdrawiam serdecznie :)

Edytowane przez rafi339
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafi339 napisał:

1. Na "ssaniu" z rur wydechowych leci biały dymek (ok10cm), czuć z niego benzynkę,

A nie jest to zwykła para wodna? Czuć benzyną, bo na ssaniu ma bogatą mieszankę i to normalne.

Ładowanie trochę niskie masz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, jest to właśnie para wodna o zapachu benzyny, ale w okresie ssania jest to nasilone dlatego pytam, czyli okej tym się nie martwię.

A odnośnie tego błędu jutro podjadę na warsztat gdzie mają VAGa niech zrobią Logi i resztę rzeczy, a alternator tak czy siak będę robił dla własnego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...