Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wieksze turbo


niku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupic wieksze turbo do mojej audicy i nasuwa sie pytanie czy turbo od AUDI S4 A4 2.7 V6 K04-26

Podejdzie do 1.8t ANB i czy trzeba bedzie cos przerabiac? a jesli nie to jakie turbo polecacie , mam wtryski tez 380cc BEX i mam tez zamiar kupic intercooler wiekszy (caly zestaw) 

Podzielcie sie swoimi opiniami i doswiadczeniem. 

Chcial bym moc okolo do 200 - 230 km

PSX_20190523_134310.jpg

Edytowane przez niku
Chcialem dopisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To turbo nie podejdzie. Z tego co wiem wtryski z BEX mają 320cc a nie 380. Jeśli celujesz w moce do 230km przerób swoje turbo na K03S takie jak było w BEX (koszt w granicach 1000-1200zł na nowym żeliwie). To chyba najlepsza opcja (szybko wstaje, nie sypie się jak hybrydy). Fmic jest konieczny. Seryjny SMIC nie nadaje się do niczego. Takie minimum to 550x140x65 (wydajność zbliżona do DSMIC z BEX).

Reasumując. Nie jest to wszystko takie tanie i proste jak się niektórym wydaje.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje seryjne turbo wysłałem do Geremiego na przeróbkę z potencjałem do 260km

Z tego co chłopaki piszą na forum to z dwojga złego lepiej DSMIC z bexa niż 140tka, no chyba że 180tka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ogarnąć dsmic jeśli masz b6. W przypadku B5 w grę wchodzi tylko fmic. 140 styknie, mniej cięcia niż w przypadku 180 która sam obecnie montuję.

Robiłem przymiarki do hybrydy ale po zapoznaniu się z faktami odpuściłem. Ja również nie celuje w więcej jak 230km

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Randor napisał:

Lepiej ogarnąć dsmic jeśli masz b6. W przypadku B5 w grę wchodzi tylko fmic. 140 styknie, mniej cięcia niż w przypadku 180 która sam obecnie montuję.

Robiłem przymiarki do hybrydy ale po zapoznaniu się z faktami odpuściłem. Ja również nie celuje w więcej jak 230km

dsmic z bex do b5 czasem nie podejdzie? Pewnie spora rzeźba :D ale gdybym miał wybór to chyba wolałbym dsmic niz 140 w b5

 

U siebie w b6 będe wkładać 180tke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie podejdzie a jeśli już będzie z tym więcej roboty jak z montażem fmic więc to bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...