Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana lamp Bixenon na Matrix


Fawinyl

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, MoAgento napisał(a):

Moje pytanie brzmi czy:

- moduł 8W0 907 064 BA BCM2 obsłuży te lampy w podstawowym działaniu bez błędów

Obsłuży ale ze zwykłym statycznym kierunkowskazem. Do dynamicznych kierunkowskazów się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć pod  temat, czy  w lampach matrixach  z dynamicznym kierunkiem można  można zmienić kodowanie na kierunek stały -  zamienione zostały moduły tzw. jeżyki lampa działa prawidłowo, kierunek jest stały ale  fis wypluwa błąd kierunku i  kontrolka miga szybko jak przy spalonej żarówce. Niestety mam dostęp do  ryżowego VCDSa  i nie mogę się podpiąć a VCP nie podpowiada nic w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u znajomego u którego stała b9 po lifcie wersja usa. Założone miała lampy matrix. Spytałem się go czy u mnie jak mam full led można założyć i powiedział że przed liftem nie było z tym problemu. Szło to raczej ogarnąć. Po lifcie jest dużo trudniej. Nie dopytywałem się już o szczegóły. Z jednej strony chciałbym założyć z drugiej sam już nie wiem czy warto?

Edytowane przez thenaturat2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, thenaturat2 napisał(a):

Dzisiaj byłem u znajomego u którego stała b9 po lifcie wersja usa. Założone miała lampy matrix.

W B9 nie było matrixów na rynek USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W B9 nie było matrixów na rynek USA.

Tak zgadza się. Lampy dołożyli tu w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, thenaturat2 napisał(a):

Tak zgadza się. Lampy dołożyli tu w PL

Ok:wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Ok:wink: 

A wg. ciebie warto dołożyć? Dużo jest roboty po lifcie aby to zrobić? Kolega mówi co byłem u niego abym odpuścił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że matrixy są jedną z najlepszych funkcji tego auta, dlatego było to dla mnie oczywiste przy wyszukiwaniu auta i rynku USA nawet nie brałem pod uwagę. Pytanie tylko czy chcesz za to doposażenie wydać kilka dobrych tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Ja uważam, że matrixy są jedną z najlepszych funkcji tego auta, dlatego było to dla mnie oczywiste przy wyszukiwaniu auta i rynku USA nawet nie brałem pod uwagę. Pytanie tylko czy chcesz za to doposażenie wydać kilka dobrych tysięcy. 

Lampy około 10pln co jeszcze dojdzie ,nie wiem. Pewno jakieś moduły i cos jeszcze. Mam obecnie Octavie IV i matrixy w niej i jest rewelacja. Najlepiej widać to na trasie jak lampy pracują. Na razie to stoję w rozkroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim aucie też mam matrixy i dlatego uważam, że to jedna z najlepszych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W drugim aucie też mam matrixy i dlatego uważam, że to jedna z najlepszych funkcji.

a powiedz czy na podstawie vin jesteś wstanie stwierdzić co w razie czego musiał bym kupić?

WAUZZZF49NA046338.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie mam takiej możliwości.

ok. Szukałem tu na forum ale do końca nie wiadomo jak i co podłączyć i jakie graty. Chyba zostanę z tym co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tego znajomego, który dołożył u siebie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Zapytaj tego znajomego, który dołożył u siebie. 

 

Rozmawiałem z nim. Jak pisałem przed liftem nie ma problemu , tylko po lifcie są. Nie wiem czy to nie chodziło akurat o tą A4 z USA. Będę u niego w poniedziałek i dopytam się dokładnie. Dam znać na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolegą który założył lampy matrix do A4 wersja usa. Generalnie jest to możliwe i lampy świecą. Ale gra Nie warta świeczki.  Ja raczej nie będę zmieniał lamp na matrix.  Powiedzial mi ze trzeba w ASO wykupić jakiś pakiet ( Nie pamięta jak to się nazywa). Ale przy najbliższej wizycie mogą to skasować bo lampy Nie są przypisane do vin. Jesli napisałem coś nie tak lub źle prosze mnie poprawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! ?

Przeczytałem już wszystko co znalazłem w temacie, ale nadal mam wątpliwości czy wszystko dobrze zrozumiałem, dlatego proszę o pomoc.

Płynie do mnie a4 b9 2017 z usa, lekko uderzony w przód i brak jednego xenona.. Z tyłu mam lampy led, nie halogenowe które będę przerabiał i kodował. Lampy usa z przodu są symetryczne i wymagają przeróbki, natomiast słyszałem że dokupienie jednej lampy eu i przeróbka drugiej może skutkować różnymi odcieniami świateł tym samym problemem na przeglądzie, to prawda? Doradzono mi zakup kompletu 2 lamp w wersji eu i sprzedaż tej usa pojedynczej i teraz przejdę do meritum.

 

1. Zmiana lamp xenon usa na eu wymaga samego kodowania (zastanawiam się nad zakupem obd11), czy będę musiał robić też parametryzację po zmianie?

 

2. Jeśli tak czy inaczej jest konieczna parametryzacja to z chęcią kupił bym lampy full led (nie Matrix, zależy mi na ładniejszych DRL), ale z tego co wyczytałem będę musiał dołożyć czujnik poziomowania do nich z przodu (ponoć brak przy xenonach) i przejściówki bo nie podejdą pnp, co jeszcze jest mi potrzebne do tego zabiegu jeśli mój bcm będzie wystarczający (led z tyłu i kamery przód tył na pokładzie więc szansa jest ?)?

 

Moje kody wyposażenia związane ze światłami jeśli coś pomogą:

 

8G0 L LIA Without light control
8IH L HSW Xenon plus
8K4 L FLS Swiatla do jazdy dziennej
8N6 L SWS Czujnik swiatla/deszczu
8Q0 L LWR Without headlight range control
8SP L SBR Lampy tylne LED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...