Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie po zmianie rozrządu [filmik]


PrzemekBBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zmieniałem rozrząd w swoim 1.8t AWT,zamiennik INA . Po zmianie wszystko jest w porządku,ale słychać lekkie stukanie,jak na filmiku. Co to może być Panowie? Trochę o tym czytałem,oglądałem filmiki na youtube i na razie podejrzewam tą pompę wody INA,jak myślicie? Podobno właśnie niektóre mają taki dźwięk po zamontowaniu,po obejrzeniu filmików wydaje mi się że dźwięk jest ten sam. Sprawdzałem vcds'em grupę 93,podobno tam pokazuje czy rozrząd jest dobrze ustawiony i pokazuje tam 0.0,czyli w normie.  Auto jeździ identycznie jak przed zmianą,jedynie słychać ten stukot. Jak myślicie,robić coś z tym czy tak jeździć? Spotkaliście się z czymś takim?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzij i obserwuj czy się nie pogarsza, może sie "dotrze", ...Rozumiem,że mechanik Ci to robił? Nie pokombinował z napięciem paska?

Swoją drogą szkoda,że nie kupiłeś sobie pompy Hepu, która "bije na głowę" tą którą zamontowałeś...., ale Twój wybór.

Rada: wez w rękę stetoskop i namierz dokładnie z którego miejsca dzwięk się wydobywa.

 

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd sam zmieniałem,po pierwszym odpaleniu zdjąłem obudowę rozrządu i telefonem nagrałem filmik. Wszystkie znaki się zgadzają,napinacza również. No teraz też żałuje,ale nawet nie pomyślałem żeby zamontować inną ?

 

Edit: Tak też robiłem i właśnie dźwięk jest z okolicy pompy wody albo może bardziej paska,tutaj jak przyłożyłem do paska na tym odcinku między kołem wałka rozrządu a pompą wody i chyba stamtąd był najbardziej słyszalny. Jak stetoskop włożyłem za pasek,między niego a silnik to dźwięk ten nie był praktycznie słyszalny,czyli tak jakby z paska. Możliwe że złe napięcie? Znak na napinaczu idealnie się pokrywa

Edytowane przez PrzemekBBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak napisałem, obserwuj temat i jeżeli nie ustąpi dzwięk to chyba ponowna rozbiórka....obym się mylił.

I nie czekaj z tym za długo abyś sobie problemów nie narobił

Masz ten zwykły napinacz nie hydraulikę?

On też lubi hałasować....

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak,był założony hydrauliczny a ja zmieniłem na ten manualny. Dzięki wielkie za rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, przem8 napisał:

INA i wszystko jasne. Ten typ tak ma.

Też miałeś taką sytuacje? Robiłeś coś z tym czy tak jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie też montowałem rok temu zestaw INA z manualnym napinaczem i pompą SKF, cały czas jest cisza. Tak że jak masz dobrze ustawiony napinacz (bo hałasuje tak, niby jest półobrotu przeciągnięty), to podejrzenia padają na pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych zestawach potrafią halasowac paski. Temat wielokrotnie poruszanu tu i np. za oceanem. Mialem to samo. Z resztą zakładałem o tym temat ze dwa lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, OlekS napisał:

(bo hałasuje tak, niby jest półobrotu przeciągnięty

Przecież na tym mechanicznym napinaczu są znaki, punkty w których ma się znależć napinacz po właściwym napięciu, więc to prosta czynność i nie wyobrażam sobie jak to można zle ustawić....

A jeszcze po obróceniu wału "na sucho" też trzeba prawidłowość sprawdzić,więc ciężko o pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie i nie wiem co robić dalej

Tym bardziej że po wymianie napinacza i łańcucha

I wydanie mi się że bardziej coś grzechocze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...