Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Losowe wypadanie zapłonu


Seebaas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Po długich poszukiwaniach odpowiedniego mechanika ktory ma pojęcie o Vce audi poszło dzis na wymiane rozrządu. Rozmawiałem z nim o tym wypadaniu zapłonu. Uważa ze gdyby był przestawiony rozrząd to błąd wywalalby synchronizator. Sprawdzi jeszcze łańcuch i napinacz bo to moze być tez przyczyną wartosci - 16 na drugiej głowicy. Najbardziej zaleca sprawdzenie układu paliwowego, układ zapłonowy i elektryke. Jak wy się odniesiecie do tego? Czy - 16 to jest juz przestawiony o np 1 ząbek rozrząd czy byłby faktycznie inny błąd? Czy np troche rozciagniety łańcuch pokaże taka wartość? I czy ktoś wie jakie są wartości odchylenia po ustawieniu rozrządu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-16 to przestawienie o ząbek. Norma to -/+6

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z błędem przy przedstawiionym? Pokaże jakiś inny czy tylkko losowe wypadanie zaplonu na całej głowicy? A może wcale nie pokaże i wypadanie dalej będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno Ci wyrzucić błąd o braku synchronizacji ale różne są przypadki. W 1.8t przy takich wartościach jest już stały błąd i check się świeci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to kiedyś jedynie raz mrugał check i zgasł drugim razem zapalił sie i został. I czułem ze któryś cyl nie działa. Tak to auto pracuje równo odpala normalnie nie szarpie jak gaz sie dodaje. Czyli generalnie mówisz że jest przestawiony, błędu nie musi takiego pokazać o synchronizacji więc teraz czekać do jutra czy po założeniu nowego rozrządu problem zniknie. Bo mówił tez ze może być jakis problem z łańcuchem. Ale czy przez łańcuch by pokazywał wartość - 16? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik potwierdził że był przestawiony o ząbek. Ustawił i teraz wartości mają 0 albo - 1. Stałem jakąś godzine na odpalonym i wypadanie sie nie pojawiło :) dzięki wszystkim za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...