Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ruch kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć

Zastanawiam się ostatnio co może mieć wpływ na opory przy kręceniu kierownicą? Przykładowo w samochodzie ojca VW Touranie 2004r kierownica lata strasznie delikatnie bez jakiegokolwiek wysiłku, a z kolei u mnie w B6 jest troszke ciężej ale nie jest to jakiś wielki muł bez wspomagania, jest poprostu troche ciężej ale nie muszę używać specjalnie siły do tego.

Nie uznaje tego za usterkę bo jest prawidłowo ale... Tak z ciekawości czy jak by wymienić płyn od wspomagania, byłaby poprawa? Czy ten typ tak ma? :D

Opublikowano

Pierwsze co ma wpływ na to, jest szerokość opony. Drugie to przebieg, który płyn wspomagania już ma za sobą. Trzecie to stan techniczny pompy wspomagania, które w b6 są słabej jakości.

Co do opon, zwrócić uwagę na ciśnienie.

Edytowane przez Langista

Opublikowano

Kolego touran ma wspomaganie elektryczne a nie hydrauliczne.... możesz sobie w touranie w adaptacjach ustawić taką siłę wspomagania że kierownica sama będzie się kręciła.

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, pila24 napisał:

Kolego touran ma wspomaganie elektryczne a nie hydrauliczne.... możesz sobie w touranie w adaptacjach ustawić taką siłę wspomagania że kierownica sama będzie się kręciła.

Aaahaaa, tego nie wiedziałem w takim razie to zmienai postać rzeczy ,dzięki :) 

21 godzin temu, Langista napisał:

Pierwsze co ma wpływ na to, jest szerokość opony. Drugie to przebieg, który płyn wspomagania już ma za sobą. Trzecie to stan techniczny pompy wspomagania, które w b6 są słabej jakości.

Co do opon, zwrócić uwagę na ciśnienie.

Czyli wymiana samego płynu dużo by nie zmieniła ,całą pompe pewnie do regeneracji by trzeba albo wymiana na nowa, fakt faktem 235/17 u mnie a 195/15 w touranie robi różnice też. 

Okej, dziękuje Panowie za wyjaśnienie :) 

 

Opublikowano
22 godziny temu, Marciol napisał:

Aaahaaa, tego nie wiedziałem w takim razie to zmienai postać rzeczy ,dzięki :)

Czyli wymiana samego płynu dużo by nie zmieniła ,całą pompe pewnie do regeneracji by trzeba albo wymiana na nowa, fakt faktem 235/17 u mnie a 195/15 w touranie robi różnice też. 

Okej, dziękuje Panowie za wyjaśnienie :)

 

Dorzuć servotronic i będziesz miał wspomaganie mocne jak w touranie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.