Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LPG - kwestie formalne


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Do urzędu kounikacji właściwego dla miejsca zamieszkania.

Badania technicznego nie trzeba robić bo gazownik wystawi homologację i to jest dokument potrzebny dla urzędu, wszystkie formalności i tak dowiesz się na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zadzwonilem do Urzedu Miasta, wymagane dokumenty:

1. Faktura montażu instalacji.

2. Dowód rejestracyjny

3. Karta pojazdu (o ile ktos ją posiada)

4. Homologacja wystawiona przez gazownika.

5. Dowód osobisty właściciela.

Kazdy ma obowiazek zglosic ten fakt w ciagu 30 dni.

Urzędniczka poinformowała mnie rownież, ze to wszystko nic nie kosztuje i jest zalatwiane "od ręki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze to wszystko nic nie kosztuje i jest zalatwiane "od ręki".

Trzeba porobić ksera tych dokumentów i ubezpieczenia Wniosek o wpis do dowodu rej. i opłata skarbowa 0,50zł za każdy załącznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zmieniło od nowego roku z opłatą skarbową, widać że na lepsze

Zniesiono znaczki skarbowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założyłem instalację gazową w marcu br., a w maju kończy mi się przegląd to muszę płacić 160 zł za badanie techniczne dla samochodów z gazem?

Przy zakladaniu instalacji gazownik chyba mi mowil, ze badanie robi sie dopiero za rok.

A moze zle go zrozumialem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można przekłożyć zamontowaną instalke do innego auta :huh:

Watpię bo homologacja wystawiana jest na auto, musisz spytać się gazownika czy dostanie hamologację na inne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje doświadczenie z ostatniego miesiaca. Jezeli przywozisz autko z zzagranicy i masz w nim gaz to czeka Cie wydatek okolo 500zl. Jest to opłata za legalizacje czy homologacje butli z gazem. W praktyce wygląda to tak ze przyjeżdża pewien Pan patrzy sie na Twoja butle i podpisuje papierek i to wszystko za jedyne 450zl(ja tyle zapłaciłem) !!Złodziejstwo!!. Aha nie wiem jak u was ale ja czekałem na tego Pana ponad tydzien bo u mnie w mieście od ręki to nic nie załatwisz. Później przegląd za który płacisz około 270zł.

a co do przekladki gazu do innego autka to jest to mozliwe z tego co wiem koszt chyba 700pln a i pewnie papierkowa robota tez cos bedzie kosztowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie,

ja będę z kolei wymontowywał instalacje ze swojego autka, instalacja BRC, czy gazownik który będzie to demontował musi wystawić jakąś fakturę na to iż została wymontowana i wtedy idę do wydziału komunikacji i mi to wyrejestrują ????????????

co do homologacji to np butlę można zamontować do innego samochodu na pewno, swoją sprzedaje bratu jemu skończyła się wazność jego butli i bierze moją

PS. jesli ktoś chce to już niedługo będe miał na sprzedaż praktycznie nie używaną instalację BRC bez butli, po za tym kompletna

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...