Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 TDI PD] Podwyższa stan oleju w silniku


cagan13

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Sprawdzalem jakis czas temu stan oleju i bylo 3/4 . po kilku dniach max. To mnie zdziwilo. Jezdzac dalej, stan nie zmienial sie zakres 500 km. Po upuszczeniu 200 ml oleju z miski olejowej, po dwoch dniach lub 3 dniach podniosl sie stan znow do max. Mam, pytanie bo moj mechanik wykonal wszystkie proby zdiagnozowania przyczyny i nic..... Korekty pompo w normie 4 sztuki. Zapelnienienie pdf tez ok, czyli ok 80 %. Jestem w kropce??/ Chlopaki, moze ktos przechodzil taki przypadek? prosze o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam raczej, że ładuje wyrobionymi gniazdami-oringami pompo-wtrysków:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

tylko, ze on doleje do max na miarce i potem moge jezdzic nawet 500- 700 km i nie przybywa. Kiedy upuscilem 300 ml to po 4 dniach znow dolal ale do max i nic poza . moj mechanik sprawdzal korekty pompo i jest ok. gdyby lal to przybywalo ciagle, a nie co np 700 km. Sprecyzuje moja usterke. Jest np stan licznika 257500 km sprawdzam olej i jest 3/4 miarki, robie 25 km i sprawdzam rano na zimnym i podniosl sie stan do max na miarce. Gdy zostawie i nie upuszcze oleju to tak utrzymuje sie nawet 1000 km. Po tym czasie ulalem 300 ml i znow za kilka dni dolal ale do max i nic wiecej?? to jest zagadka? moj mechanik wzial moje audi i jezdzil nim do pracy ok 12 km- 15 km w jedna strone czyli ok 30 km dziennie. Zrobil 300 km przez dwa tygodnie i nie przybylo nawet 1 mm na miarce czyli nawet 30 ml nie dolal. obecnie stan na miarce mam wiecej niz 1/2 bagnetu. Zastanawiamy sie co przyczynilo sie ze dolal dwa razy po 300 ml do oleju / pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może przybywa przy wypalaniu DPFa? lub kiedy przerwany jest proces wypalania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ubywa plyn chlodniczy. tylko fakt, ze dlugo ok 3 miesiecy nie wypalil dpf. moze gdy przerwalem proces to dolal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...