Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Przy jakich obrotach zmiana biegu vs. przy jakich prędkościach zmiana biegu ?


TOOL

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie bym się z tobą ścignął ale nie widzę sensu bo i tak przegrasz :polew: :polew:

Najpierw zrób prawko :>

I EOT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy dbają o silnik i kręcą motor normalnie,ale zdarzą się i tacy co ciągle do 7tys kręcą i twierdzą,że to jest dobre i odmuli auto :> . Morał z tego odmulenia auta wychodzi taki iż prędzej silnik się skończy niż się odmuli :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy dbają o silnik i kręcą motor normalnie,ale zdarzą się i tacy co ciągle do 7tys kręcą i twierdzą,że to jest dobre i odmuli auto :> . Morał z tego odmulenia auta wychodzi taki iż prędzej silnik się skończy niż się odmuli :polew:

Wiem że nadmiernie kręcenie auta szkodzi ale raz na jakiś czas można zrobić jakąś zażyłkę :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się jeździć między max moment a max obroty efektywny styl jazdy.

Ja osobiście nigdy nie staram się jadąc ciągłym tempem mieć poniżej 2500obr\min

Wyprzedzamy w zależności od charakterystyki momentu ale przeważnie redukujemy bieg

Unikamy PSJ (pi.....ty styl jazdy) - ( przeważnie posadacze Diesli ) pamiętajmy , że jadąc np na 5-tym biegu przy powiedzmy 1500obr i starając się przyspieszyć działają większe siły działające na gładź cylindrów (niszcząc gładź) niż w trakcie wyprzedzania np 3bieg i 3500obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jadąc normalnie (tzw. prędkość patrolowa :decayed:) zmieniam przy ok 2,5 - 3 tys i jest ok wystarczy, w mieście chcąc jechać bardziej energicznie od 3,5 - 4 tyś, przy wyprzedzaniu na trasie przeważnie wbijam 4 lub jeśli ma to pojść bardziej sprwanie to 3, może silnik 1,6 ale jak się go podkręci to i idzie do przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 1.8 ADR wkręcam ją na 3 - 3,5 tyś. choć pewnie dla niej ekonomiczne to nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...