Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 Klimatronic -Pytanie Dla tych co się znają!


Wyrzarty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma pytanie. Pojechałem nabić klimę i mechanik stwierdził że jest jakaś nieszczelność i że klima była pusta. Lecz klima działała i chłodziła przed oddaniem auta. Potem tłumaczy że może ta nieszczelność to wina czujnika ciśnienia który rzekomo mógł być w położeniu otwartym podczas nabijania i dlatego automat wykrył nieszczelność. Potem mówił że dodał odczynnik i sprawdził ale nie znalazł żadnej nieszczelności. Wspominał też że klima powinna się nie włączyć skoro była pusta a jednak się włączała itd. zdecydowałem się jednak nabić te klimę pomimo tej niedoszłej nieszczelności. Sprawdziłem vcds-em i oto wynik. Proszę o jakąś podpowiedź: 

1 zdjęcie na wyłączonej klimie sam nawiew na postoju na biegu jałowym

2 zdjęcie na włączonej klimie na postoju na biegu jalowym

Dodam że ciśnienie podczas jazdy na klimie spada lekko lub rośnie w zależności od temperatury. Utrzymuje się między 12-16 bar według VCDS. Na postoju po dłuższej jeździe około 14 bar. Na wyłączonej klimie ciśnienie 6 bar i nie spada ani nie rośnie jak i na postoju tak i podczas jazdy. Z góry dzięki za opinie. Według VCDS  zakres ciśnienia powinien być między 2,6-29 bar. Są to Parametry po napełnieniu klimatyzacji. 

IMG_20190711_151518.jpg

IMG_20190711_152450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry masz ok. Bez czynnika nie ma prawa działać klimatyzacja. Dostałeś wydruk z maszyny ile odessano i wtloczono czynnika? Może najwyraźniej ktoś Cię zrobił w c**ja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Nie dostałem wydruku. Tylko powyższe tłumaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem temperaturę parownika oraz wydobywająca się z nawiewów w aucie i oto wyniki:

IMG_20190713_112520.jpg

IMG_20190713_112548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem na pw. parametry masz OK.

Co do opisanego info z pierwszego postu to obstawiam że mechanik chciał przyciąć na czynniku. Tym bardziej że nie dostałeś "paragonu" na którym zawsze jest info ile maszyna odciągneła i ile nabiła. Czynnik na dzień dzisiejszy nie jest tani, a oszukanie klienta to prosty sposób na zarobienie kasy w januszowych warsztatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...