Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRB] Duże spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej!

Mam problem ze (moim zdaniem) - zbyt dużym spalaniem (FIS w cyklu miejskim pokazuje nawet 13l/100.

W trasie na dystansie 250km - połowa trasy z max 140km h / reszta  wolniej - z testu z baku wyszło 7,2 l/100 km (FIS przy prędkości 140km/h  i ok. 3000 obr. pokazywał spalanie rzędu 8,2 l/100km).

Spalanie po mieście (wyliczone z baku): 10l/100km :(

Auto po awarii turbo - wymienione turbo, głowica, wałek rozrządu, kompletny rozrząd, egr wyczyszczony.
DPF wycięty ponieważ generował non-stop błędy po tej awarii (auto wchodziło w tryb awaryjny, wypalanie podczas jazdy jak i wymuszone nie przynosiło rezultatów)

Po wycięciu DPF fizycznym jak i z softu - pokazuje błąd (mam oddać auto do weryfikacji/poprawy.) :
 

008194 - Filtr cząstek stałych; zespół 1
P2002 - 000 - za mała skuteczność
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 01110000
Priorytet błędu: 2
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 255
Przebieg: 219848 km
Wskaźnik czasu: 0

Ramka zamrożona:
Obroty silnika: 882 /min
Prędkość: 0.0 km/h
(bez jednostek): 0.00
(bez jednostek): -10.20
(bez jednostek): 28.0
Temperatura: 132.0*C
Temperatura: 18.0*C
________________

Czwarty pompowtrysk został podmieniony na inny/używany (poprzedni wskazywał niepoprawne działanie).

LOGI:

Dynamiczne:
Grupy 003, 008, 011: http://vaglogi.pl/log-003_008_011_QrZ3I.html
Grupy 003, 011: http://vaglogi.pl/log-003_011_I646h.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_aPa9l.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_d233OO.html
Grupa 007: http://vaglogi.pl/log-007_AekIV.html
Grupa 008: http://vaglogi.pl/log-008_W5fhAIM.html
Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_0nvJu4.html
Grupy 010, 011: http://vaglogi.pl/log-011_010_hvudj.html
Grupy 001, 004: http://vaglogi.pl/log-001_004_K64SQt.html
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_1O91ri.html


Statyczne:
Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_lSfYm.html
Grupa 018: http://vaglogi.pl/log-018_O0yxQkP.html
Grupa 023: http://vaglogi.pl/log-023_Ql50d.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_CCzZ9.html


Basic settings:
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_6c7S4.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_OFc3o5.html

______________________

w grupie 18 na biegu jałowym wszystkie wartości to 0 / 0 / 0 /0
a po naciśnięciu i puszczeniu gazu na 4 pozycjach pokazują się 128 i wracają potem zera.

Z tego, co wyczytałem po puszczeniu gazu powinny pokazać się same 4.

____________________

W grupie 28 wartości wydają się być niepoprawne.

________________________

 

Od czego zacząć?
Pompowtryski do sprawdzenia na stół  (polecacie rzetelny serwis w Warszawie lub okolicy)?
Sam już nie wiem co robić :(
 

Dziękuję z góry za pomoc :)

Pozdrawiam, Sebastian .

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Jeżeli chodzi o rozbieg FISa z realnym spalaniem możesz to skorygować w adaptacji licznika. 

Co do błędu dpfa to wycinka programowa komuś nie wyszła - tak mi się wydaje. 

4 pompka wyraźnie odbiega od innych (grupa 013) lub inne odbiegają od 4 skoro ta była wymieniona biorąc pod uwagę BIPy (grupa 023) trzech pierwszych mocno odchylone. 

W pierwszej kolejności zrób porządek z dpfem potem można kopać dalej - taka moja rada ale niech jeszcze inni się wypowiedzą :)

Edytowane przez lewiatan1989

Opublikowano

Wygląda tak jakby pompka na czwartym była by inna ( o  większej wydajności ) niż pozostałe .

Zrób porządek z pompkami i dopiero sprawdź spalanie.

Opublikowano

Skoro wywala Ci błąd z czujnika różnicy ciśnień w dpf to soft jest skopany. Czujnik powinien być wyłączony.

Opublikowano

sprawdź 004 (odczytaj) z vcds-a kąt synchronizacji. 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedzi :)

Soft już ogarnięty, DPF nie wywala błędów.
Kąt synchronizacji - 0.

Zdecydowałem się oddać na sprawdzenie na stół pompowtryski.
Będę miał je wyjęte z auta i tu pytanie gdzie w Warszawie (lub wysyłkowo w innej lokalizacji) dać do sprawdzenia/regeneracji?
Fachowo i uczciwie i nie drogo :) Możecie mi kogoś polecić?
Dzięki!

 

 

Opublikowano
W dniu 26.07.2019 o 10:46, d_z_w_o_n_e_k napisał:

Zdecydowałem się oddać na sprawdzenie na stół pompowtryski.
Będę miał je wyjęte z auta i tu pytanie gdzie w Warszawie (lub wysyłkowo w innej lokalizacji) dać do sprawdzenia/regeneracji?
Fachowo i uczciwie i nie drogo :) Możecie mi kogoś polecić?
Dzięki!

Po kilkuset km przebiegu praktycznie wszystkie pompki nie trzymają fabrycznych parametrów i sprawdzający będzie starał namówić cię na ich regenerację :decayed:

Oczywiście nie oznacza to by nie mogły zrobić w silniku drugie tyle, a przy problemach można ocenić ich kondycję  mając dostęp do VCD-sa i mechanika znającego się na rzeczy   :whistling:

Ich regeneracja w dzisiejszych czasach to jedna wielka niewiadoma , lepiej kupić używkę na podmianę niż zwiększać wartość auta o jedna czwartą, bez gwarancji że to coś pomoże  ... :P

Opublikowano
  • Autor

Pompowtryski sprawdzone:

TINYPIC.PL

Pobierz plik IMG 20190803 103312 jpg - TinyPic.pl - najlepszy...

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.