Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Modyfikacje w A4 B7 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Planowana modyfikacja dla A4 B7 1.8T :

- sztywny dolot od baq-garage

- wydech turbo back od baq-garage

- fimic będzie mniejszy niż  550 żeby za duzo nie dłubać

- turbo Turbo K04-064 2.0TFSI (z kolektorem S3) lub JRSPEC GTX2871R+ BB

- wtryski BOSCH 525CC

- sprzęgło to w zależności od stanu orginalnego

- skrzynia biegów (wymiana zużytych podzespołów)

- silnik: KUTE KORBOWODY PRISM 4 CYL (https://fmic.pl/tuning-mechaniczny-silnika/464-kute-korbowody-prism-4-cyl.html)

- kute tłoki w zależności od budżetu

- wzmocnione panewki

- wałek rozrządu w zależności od jego stanu zdrowia (regeneracja)

- pompa paliwa wydajniejsza prawdopodobnie bosch

- Hamulce 320/288

Chętnie poczytam waszych propozycji/zmian tej modyfikacji ;)

 

Opublikowano

Heble za małe, sprzęgło seria nie utrzyma momentu a kute tłoki sobie odpuść, wymień tylko korbowody

Edytowane przez HOLMATRO

Opublikowano

Korby mogą być, kute tłoki j/w nie ma sensu, możesz seryjnych stoczyć denka chociaż ten 1-2 mm żeby troche odprężyć silnik. Przepływka 3 cale do tego, z s3 może być. Heble minimum 345/300. Sprzęgło awx w kevlar powinno starczyć.

Przydałoby się jeszcze głowicą zająć, nowa uszczelka ori aso (a jeśli nie chcesz odprężać tłokami to grubsza uszczelka odprężająca 034) i sprawdzenie stanu głowicy, do tego możesz dać szpilki arp na głowicę + od razu arp na korby. Będzisz miał silnik ogarnięty na lata. Jak chcesz 350+ to rób strokera i hybryda k04-064.

Edytowane przez bartez90

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za rady. Heble już zamówione to na razie będę jeździć na nich. Turbo prawdopodobnie wrzucę na początku przyszłego roku (chyba że starczy hajsu na teraz). Słyszałem że można dostać sprzęgła na zamówienie - macie może jakieś namiary. 

Jeśli znacie też dobry warsztat który zająłby się silnikiem między Trojmiastem a Elblagiem będę wdzięczny. Soft będę robić w tune-UP Trójmiasto 

Opublikowano

W jaką moc celujesz, tak spytam z ciekawości? :D

Opublikowano
  • Autor
13 minut temu, przem8 napisał:

W jaką moc celujesz, tak spytam z ciekawości? 

Na początku myślałem max 250hp ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i myślę że po modyfikacji zrobię pod bezpieczny max silnika. 

Na pewno nie będę go obniżać. Miałem już niższe auto i jeździło się super ale na dobrej drodze a takich u mnie jak na lekarstwo 

Opublikowano

Ale quattro jest na pokładzie? :D  (nic nie wiadomo, bo profil masz nieuzupełniony). Jak nie planujesz przekraczać 300 koni to chyba nie ma sensu otwierać słupka, o ile nie ma najechane grubo ponad 300tys. Zmienić turbo, resztę osprzętu itp, zobaczyć jak przyjmuje moc i ewentualnie wtedy remoncik silnika.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, przem8 napisał:

Ale quattro jest na pokładzie? :D  (nic nie wiadomo, bo profil masz nieuzupełniony). Jak nie planujesz przekraczać 300 koni to chyba nie ma sensu otwierać słupka, o ile nie ma najechane grubo ponad 300tys. Zmienić turbo, resztę osprzętu itp, zobaczyć jak przyjmuje moc i ewentualnie wtedy remoncik silnika.

Quattro nie. Silnik chciałem zrobić alby już jeździć nim przez długie lata i być pewnym co mam w środku. Auto ma 213 tys raczej oryginalnego przebiegu. Auto nie będzie zarzynane bo ten okres już mam długo za sobą ?

Opublikowano

Szczerze to moc powyżej 230-250KM bez Q mija się z celem, a na mokrym to już w ogóle porażka ? Na Twoim miejscu ingerencje w sam silnik zostawiłbym na koniec, a jak silnik zdrowy to spokojnie wypluje 270koni jak założysz odpowiednie graty.

Opublikowano

No raczej. Ja podalem gotowy przepis na zdrowe 350 hp i na lata. Natomiast do zakladanych mocy to troche przerost formy nad trescia.

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, przem8 napisał:

Szczerze to moc powyżej 230-250KM bez Q mija się z celem, a na mokrym to już w ogóle porażka ? Na Twoim miejscu ingerencje w sam silnik zostawiłbym na koniec, a jak silnik zdrowy to spokojnie wypluje 270koni jak założysz odpowiednie graty.

Już wyczerpalem limit gumowych drzew i jak warunki nie pozwalają to jeżdżę ostrożnie. 

W sumie to silnik chciałem właśnie zrobić na samym początku. I później cała resztę. 

Może i racja żeby nie robić powyżej 250hp. A zaoszczędzone PLN wydać na wizualna poprawę. 

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, bartez90 napisał:

No raczej. Ja podalem gotowy przepis na zdrowe 350 hp i na lata. Natomiast do zakladanych mocy to troche przerost formy nad trescia.

W sumie to masz racje

Opublikowano

Dobrze, że ktoś czasem potrafi sprowadzić na ziemię ?

Opublikowano
  • Autor

Czyli nie ma też sensu wrzucać k04-64 i robić aż takiego remontu silnika (a coś można byłoby w nim zrobić żeby mieć spokój czy póki nic się nie dzieje zostawić temat?) 

Trochę będzie zaoszczedzonych z tego pieniędzy. 

Opublikowano

Jak silnik zdrowy to nie ma sensu go otwierac. Sprawdz stan, porob logi, pomierz kompresje i bedziesz cos wiedzial.

Opublikowano

Na mokrym to i quattro ciężko o trakcje ?

Jak planowałes dać kute tłoki i teoretycznie masz to w budżecie to zrób stroke odrazu, turbo jak wyżej potem wrzuć quattro i jakoś to jedzie wkońcu ?

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Kejsi napisał:

Na mokrym to i quattro ciężko o trakcje ?

Jak planowałes dać kute tłoki i teoretycznie masz to w budżecie to zrób stroke odrazu, turbo jak wyżej potem wrzuć quattro i jakoś to jedzie wkońcu ?

Nie nie. Bo z planowych 250hp będę mierzyć na 350+?

Na razie zrobię jak kolega wyżej pisał. Sprawdzę jego stan i będę bardziej wiedzieć jak działać. 

Opublikowano
W dniu 4.08.2019 o 20:30, przem8 napisał:

Szczerze to moc powyżej 230-250KM bez Q mija się z celem, a na mokrym to już w ogóle porażka ? Na Twoim miejscu ingerencje w sam silnik zostawiłbym na koniec, a jak silnik zdrowy to spokojnie wypluje 270koni jak założysz odpowiednie graty.

posiadam FWD 260/370 na mokrym tylko 1 i 2 ma problemy z trakcją wiec czemu mija sie z celem ? :D na 3 do odciny leci aż miło , a na suchym przy rozgrzanych oponach klei nawet 1 ;) 

 

Opublikowano
  • Autor

A co ze skrzynia biegów ?. Wytrzymuje czy zmienialiscie na inne? 

Opublikowano
19 minut temu, OeN52 napisał:

posiadam FWD 260/370 na mokrym tylko 1 i 2 ma problemy z trakcją wiec czemu mija sie z celem ? :D na 3 do odciny leci aż miło , a na suchym przy rozgrzanych oponach klei nawet 1 ;) 

 

Wiesz, my tu sporo o 350hp rozmawialismy:-) na 260 mysle ze jakos obleci jeszcze:-)

Edytowane przez bartez90

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.