Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcem, trzyma jedno koło.


Łysy85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od jakiegoś czasu mam problem z jednym kołem cały czas go delikatnie trzyma. Po przejechaniu dłuższego odcinka lewe koło jest gorące że nie można dotknąć A prawe tylko cieple. Wymieniłem nowy zacisk, przewód gumowy, przewod miedziany, piaste, czujnik abs, oraz ostatnia wymieniona została pompa abs na uzywkę ale sprawdzona z gwarancją i dalej to samo bez żadnej poprawy. Moze ktoś  z was miał już taka sytuację, bo mechanik rozkłada ręce i mówi  że już nie ma pojęcia co to może być. Pomoże ktoś??? 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czujnik stopu jest prawidłowo osadzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praewód miedziany piszesz wymieniłes rozumiem ze ten długi od pompy ABS do połączenia z elstycznym i ten gięty od gumowego do zacisku tez?? Czy tak>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obydwa przewody wymieniłem ten miedziany do pompy i gumowy do zacisku i giety też. Także od pompy do zacisku jest wszystko wymienione. Doradzili mi żebym podłożyl pod pompę hamulcową żeby ja cofnąć bo może blokuje się ten bolec i nie odbija. Zobaczymy właśnie jest u mechanika, okaże się czy pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa hamulcowa daje sekcjami więc jakby tak było to by dwa koła Ci trzymały po skosie. 

Może jarzmo krzywe albo ktoś grzebal przy serwie i padał trzyma ale wtedy wszystkie 4 koła by blokowały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co znajomy mechanik miał taką samą sytuację w hyundai i30 pozmieniali wszystko bo też mu jedno koło trzymało. Cofnął pompę i wszystko ustalo. Mówią że to koło jest najbliżej pompy i jak bolec  się będzie blokował to może się tak dziać. Nie mam pojęcia zobaczymy czy to coś pomoże. No jarzma nie wymieniłem bo wszystko jest Oki, ale jak by to nie pomogło to jeszcze spróbuję wymienić. 

Edytowane przez Łysy85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok. cofnac pompe tak to tez moze byc przyczyna. Miałem identyczny objaw i sam do tego doszedłem róznica była taka ze miałem problem z kołem prawym przednim.

Od początku opowiem te historie moze Ciebie nakiruję. Padła mi pompa ABS-objaw podczas suniecia niemiecka autostradą lewym pasem ,grubo ponad 100 auto samoczynnie hamowało byłem bliski wypadniecia z drogi. Jeden wielki dym ze straż wezwali inni kirowcy. po zatrzymaniu i odczekaniu ok godz pompa pusciła. Ruszyłem dalej , lecz tarcze były już krzywe i trzepało autem ze nie dało sie tym jechac. Zanim zajechałem do domu miałem tak ze trzy razy.

Wymieniłem pompę na uzywana i zacza sie problem jak u Ciebie. Wymieniłem dosłownie wszystko od P. ABS do koła łącznie ze strzemionami wszystko kupione w aso w de.

Zrobiłem Tak zamieniłem przewody hamulcowe w pompie ABS i zaczeło blokowac lewe czyli POMPA ABS Nie cofał się płym hamulcowy. Jak powiedził mi fahman płyn hamulcowy wysycha i pozostaje cos takiego jak sniedz podbnego do niej i to mogło przytkać kanał na wyjsciu z pompy , lub jakis paproch. Kupiłem jeszcze jedna z auta któtre jezdziło kilka dni przed demontazem i jest ok.  Sprawdzał ci mechanik czy plyn sie cofa i wiem ze tez sprawdza się cisnienie na pompie ABS.

Ze pompa ma gwarancję nie znaczy ze jest ok ja tez tak kupiłem a w praktyce kupe kasy w plecy.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...