Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

niskie ciśnienie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ! Ma ktoś pomysł co to może być komunikat na fisie "niskie ciśnienie oleju". Błąd jaki podaje VCDS 16058 przełącznik ciśnienia oleju dla zredukowanego ciśnienia oleju P164D00 z góry dzięki i pozdrawiam.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

"Miałem taka sama historię, wczoraj odebrałem auto z serwisu. U mnie wyskoczyło to 2 razy, błąd P164B00 czyli czujnik ciśnienia oleju. Okazało się, że czujnik było ok a silnik na zimnym nie podawał prawidłowego ciśnienia i do wymiany był regulator ciśnienia. Zrobione na szczęście na gwarancji, bo wyszło coś ponad 1000euro.

Wadliwa część poszła do analizy w Audi czyli bardzo możliwe, że będzie to częsta usterka..."

 

Miałem dobre podejrzenia :P

Opublikowano
W dniu 9.08.2019 o 10:28, pawel1993r napisał:

Witam ! Ma ktoś pomysł co to może być komunikat na fisie "niskie ciśnienie oleju". Błąd jaki podaje VCDS 16058 przełącznik ciśnienia oleju dla zredukowanego ciśnienia oleju P164D00 z góry dzięki i pozdrawiam.

piszesz o b8 czy B9 ? w profilu masz B8 a wątek w B9

Opublikowano
9 godzin temu, damekA4 napisał:

"Miałem taka sama historię, wczoraj odebrałem auto z serwisu. U mnie wyskoczyło to 2 razy, błąd P164B00 czyli czujnik ciśnienia oleju. Okazało się, że czujnik było ok a silnik na zimnym nie podawał prawidłowego ciśnienia i do wymiany był regulator ciśnienia. Zrobione na szczęście na gwarancji, bo wyszło coś ponad 1000euro.

Wadliwa część poszła do analizy w Audi czyli bardzo możliwe, że będzie to częsta usterka..."

 

Miałem dobre podejrzenia :P

ciekawie się dzieje z b9, mogą być przypadki że dojdzie do zatarcia silnika jeśli ktoś za wcześnie nie zareaguje

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Regulacja ciśnienia oleju odbywa się tak jak w nowych bmw. 

Jak zaczną pojawiać się epizody z zatartymi silnikami to z powodu złego serwisowania. Obsługuje u siebie kilka b9 i za każdym razem ( zreszta tak samo robie z wszystkimi BMW) kiedy jest serwis wymiany oleju to nie tak jak 15-20 lat temu tylko niestety trzeba się zacząć wysilać i robić niewielkie rewizje ! Rewizja czujników/zaworków które odpowiadaja za sterowanie cisnienie oleju w silniku. Wszystkie zazwyczaj maja sitka te sitka się zapierdzielają syfem i potem są takie jaja jak wyżej. 

Przykład S8 4.0 2015-2020. W ubiegłym roku wyciągaliśmy 3 silniki bo padło ciśneinie oleju. Sitka zapchane łącznie ze smokiem. Trzbea rewidowac silnik często wymieniac olej i filtr i będzie ok. 

Moja żona jeździ BMW w którym dwa zawory w głowicy sterują magistralami olejowymi. Silnik w necie jest opisany jako wadliwy i aby go unikać. Jeździmy już ponad dwa lata co dzień bez awari. A robie tylko dwie rzeczy. Rewizja zaworów przy wymianie oleju. I wymiana oleju co 8tys. km. I jakoś mi się nic nie dzieje. 

Opublikowano

 

W dniu 26.01.2020 o 21:14, DarekS4 napisał:

Trzbea rewidowac silnik często wymieniac olej i filtr i będzie ok. 


dokładnie... ale jak to wytłumaczysz barnom, którzy wierzą w LL a nawet jak odstawią auto do ASO to olej nie koniecznie zostanie wymieniony ?

 

W rodzinie mam audi, gdzie specjalnie zrobiliśmy wymianę oleju po wymianie w ASO...(czysty pojemnik, biała kartka) to już drugie auto VAG, w którym zrobili olejowy wałek.

Edytowane przez marcin4x4

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.