Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Blad czujnika oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

.

 

Edytowane przez ziel12

Opublikowano

To znaczy, że padł sensor temperatury w czujniku. Ten czujnik właśnie dlatego jest taki drogi, bo składa się z dwóch, jeden odpowiada za poziom oleju w misce, drugi za odczyt temperatury. Bardzo często po takim czasie ten czujnik temperatury po prostu pada, gdzie czujnik poziomu oleju nadal funkcjonuje.

Opublikowano
  • Autor

.

Edytowane przez ziel12

Opublikowano

Normalnie można z tym jeździć, do czasu jak wyskoczy żółty błąd z lampką oleju i dopiskiem "SENSOR". Czujnik wymienia się cały, czyli i ten od oleju, i ten od jego temperatury. W InterCars czy innych hurtowniach jego cena oscyluje od 250 do 400 zł (nie pytaj dlaczego, sam nie wiem dlaczego z tygodnia na tydzień potrafi zdrożeć o 150 zł). Chodzi o czujnik firmy Hella, tylko ta firma wchodzi w grę.

Opublikowano
  • Autor

.

Edytowane przez ziel12

Opublikowano
  • Autor

A tak jak jeszcze jestesmy w temacie, co powiesz na temat tego bledu?

566BCDEE-5D8B-4A30-9B70-D878C780E474.png

Opublikowano

Że wg. tego błędu aku masz do wymiany lub alternator do regeneracji.

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, Langista napisał:

Że wg. tego błędu aku masz do wymiany lub alternator do regeneracji.

Tak tez wlasnie celowalem, obstawiam aku bo juz troche ladnego czasu ma to i przyjdzie pora na niego tak czy siak dzieki!

Opublikowano
  • Autor

.

Edytowane przez ziel12

Opublikowano

Tu już niestety nie pomogę, kolega @przem8 jest bardziej obeznany w temacie. Kiedy ostatnio rozrząd wymieniłeś, lub kiedy ostatnio był wymieniany? Takie brzęczenie z rana to oznaka braku smarowania, czyli zaworki zwrotne w pokrywie zaworów oleju nie trzymają, ale mogę też pleść głupoty. A skoro po przegazówce też to jest, to może być i smok przypchany lub pompa oleju.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

.

Edytowane przez ziel12

Opublikowano
5 godzin temu, ziel12 napisał:

Tak tez wlasnie celowalem, obstawiam aku bo juz troche ladnego czasu ma to i przyjdzie pora na niego tak czy siak dzieki!

Ten błąd też się pojawia jak był kiedyś odpinany aku.

Odłącz pompę SAI sprawdź czy będziesz miał te piski po odpaleniu.

Opublikowano
2 godziny temu, ziel12 napisał:

dobrze ze mam stary oryginalny napinacz w bagazniku z lancuchem zlece nowemu przeczyscic smoka i wrzucic stary moze jest sprawny

Nie rób tego. Jak masz na dobrych częściach poskładane to będzie to i tak lepsze rozwiązanie jak wkładać to co miałeś. Łańcuch i tak się naciąga z czasem, dlatego należy go co ~180k wymieniać. 

Opublikowano
  • Autor

.

Edytowane przez ziel12

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, przem8 napisał:

Ten błąd też się pojawia jak był kiedyś odpinany aku.

Odłącz pompę SAI sprawdź czy będziesz miał te piski po odpaleniu.

W zasadzie byl niedawno odpinany, sprawdze jutro jeszcze raz czy sie pojawil. Pompe sai juz badalem temat to nie to. Piski i te dzwieki zaczely sie po wymianie napinacza z lancuchem na inny

Opublikowano

Więc albo napinacz lub za małe ciśnienie przez zawalony smok.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, przem8 napisał:

Więc albo napinacz lub za małe ciśnienie przez zawalony smok.

Dzieki wielkie panowie :)

Opublikowano
  • Autor

.

Edytowane przez ziel12

Opublikowano

Najlepiej jak zaczniesz od czyszczenia smoka, jak to on jest winowajcą, to zostaw ten tani zamiennik.

Opublikowano
  • Autor

.

Edytowane przez ziel12

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.