Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B8 CDHB] epc fault see owners manual audi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Jestem laikiem więc zwracam się  do  Was  z  prośbą porady, związanej  z  usterką w moim aucie.

Wszystko  zaczęło się podczas spokojnej  jazdy (120km/h) po  autostradzie. Nagle wyświetliła się kontrolka  epc,  chwilę później kontrolka  od   hamulca  ręcznego, a na samym końcu check engine.

Auto  pracowało  nadal normalnie, gdy zjechałem na parking  i wrzuciłem  na luz, zaczęło się falowanie  obrotów. Zgasiłem auto i po około 10  minutach próbowałem je uruchomić niestety nic, po kolejnych  20 minutach auto odpaliło, obroty falowały i od  początku te  same kontrolki. Dodam  tylko że na  wysokich obrotach  i  w  czasie jazdy auto pracuje normalnie.

"Mechanik" podpiął auto pod  komputer, tam pokazało błąd  czujnik wałka  korbowego i wypadanie zapłonów. Wymieniony czujnik wałka i świece, jego zdaniem miało  to pomóc. Niestety nic to nie zmieniło i auto  nadal pracuje  jak ciągnik i ma problemy z odpalaniem. Jego zdaniem  wina  leży  w  rozrządzie  i zalecałby  jego wymianę, co sądzicie  o objawach i czy to jedyna  możliwa  diagnoza. Wolę  się poradzić niż  od  razu iść w  koszta .

Pozdrawiam.

Opublikowano

Na wolnych obrotach telepie silnikiem, a po przegazowaniu i podczas jazdy jest normalnie?

Opublikowano
  • Autor

Tak w czasie jazdy auto normalnie pracuje  bez skoków obrotów, i po dodaniu gazu do 1.5tys obrotów też pracuje już normalnie 

Opublikowano

Miałem mniej więcej podobne objawy, mechanik sprawdzał kompresję na cylindrach? U mnie po jakiś czasie pracy na jałowym komputer przełączał się w tryb awaryjny i nie szło wtedy jechać. 

Edytowane przez liquid8p

Opublikowano
  • Autor

Auto  idzie do innego mechanika  dopiero w przyszłym tygodniu,  ten chce  wymieniać od  razu rozrząd, więc chce  zaczerpnąć wiedzy u innego. A jedyne co  zrobił  to zmienił  ten czujnik, świece i kasacja błędów, które od nowa się pojawiły . A w  Twoim  co wyszło ? jaka usterka ?

Opublikowano

Niech mechanik najpierw sprawdzi kompresję, dużo to powie o stanie silnika. U mnie był wypalony zawór wydechowy w głowicy. Sprawdzenie kompresji kosztuje grosze w porównaniu z wymianą rozrządu. Mechanicy często przy diagnozie usterki tfsi diagnozują rozrząd, a po wymianie zdziwienie kiedy usterka pozostaje. 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki wielkie za podpowiedź, sprawdzimy ten trop. Będę pisał co wyszło na koniec.

Opublikowano
W dniu 23.09.2019 o 20:26, adam120297 napisał:

Witam,

Jestem laikiem więc zwracam się  do  Was  z  prośbą porady, związanej  z  usterką w moim aucie.

Wszystko  zaczęło się podczas spokojnej  jazdy (120km/h) po  autostradzie. Nagle wyświetliła się kontrolka  epc,  chwilę później kontrolka  od   hamulca  ręcznego, a na samym końcu check engine.

Auto  pracowało  nadal normalnie, gdy zjechałem na parking  i wrzuciłem  na luz, zaczęło się falowanie  obrotów. Zgasiłem auto i po około 10  minutach próbowałem je uruchomić niestety nic, po kolejnych  20 minutach auto odpaliło, obroty falowały i od  początku te  same kontrolki. Dodam  tylko że na  wysokich obrotach  i  w  czasie jazdy auto pracuje normalnie.

"Mechanik" podpiął auto pod  komputer, tam pokazało błąd  czujnik wałka  korbowego i wypadanie zapłonów. Wymieniony czujnik wałka i świece, jego zdaniem miało  to pomóc. Niestety nic to nie zmieniło i auto  nadal pracuje  jak ciągnik i ma problemy z odpalaniem. Jego zdaniem  wina  leży  w  rozrządzie  i zalecałby  jego wymianę, co sądzicie  o objawach i czy to jedyna  możliwa  diagnoza. Wolę  się poradzić niż  od  razu iść w  koszta .

Pozdrawiam.

daj nr błędów

ile masz oliwy w silniku ?

Edytowane przez Dev

Opublikowano
  • Autor

 Olej sprawdzam na bieżąco bagnetem bo czujnikowi nie wierzę . A numery błędów to ; P001600, p034100 i jeszcze od wypadania zapłonów ale nie pamiętam numeru kodu.

Opublikowano

P0016 brak synchronizacji walu i walka rozrzadu, czyli albo nieprawidlowa praca wariatora walka ssacego albo rozrzad

P0341 - nieprawidlowa praca wariatora, to wyjasnia blad p0016, albo uszkodzony zawor sterujacy wariatora, albo podpora walkow rozrzadu 

 

A jezeli to dziala nieprawidlowo to pojawiaja sie wypadania zaplonow

Edytowane przez kixi4

Opublikowano
  • Autor

Orientujesz  się  mniej  więcej ile może kosztować  taka naprawa? 1-2k?  czy powyżej 2k? pytanie  czysto orientacyjne.

Edytowane przez adam120297

Opublikowano

Podpora kosztuje w aso okolo 650zl, zawor okolo 200.. wymiana 30minut.

Opublikowano
  • Autor

Tragedii nie ma, dzięki za pomoc ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.