Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie 22l/100 Przyczyna?


Cezo1

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam, mam pewien problem z autem , jak to możliwe , żeby paliło mi 22/100 to nie v8.

Wymieniałem chyba wszystko , sondę a nawet 3 sztuki , przepustnice , przepływkę, 2 kable od spalania stukowego , czujnik położenia rozrządu coś takiego , cewki , świece , dziwne jedyny błąd to błąd ogrzewania sondy bank 1 sonda 1 ale były trzy inne wszystkie sprawne e każdej ten błąd macie jakieś pomysły? Ucząc się ciezko utrzymać takie auto , chociaż myśle , ze z zarobkami na poziomie 3-4 tys byłoby równie ciezko 

audi A4b5 1.8 adr

Edytowane przez Cezo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj podstawowe logi statyczne i dynamiczne 2+7. Może Ci gdzieś paliwo ucieka, bo przy takim przepale to chyba z wydechu się leje benzyna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przem8 napisał:

Daj podstawowe logi statyczne i dynamiczne 2+7. Może Ci gdzieś paliwo ucieka, bo przy takim przepale to chyba z wydechu się leje benzyna :P

Nie mogę aktualnie , nie ucieka nie możliwe nie mam pojęcia co może być nikt w okolicy nie ma , to jakaś jedna wielka paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Pamietaj że pierwsza sonda odpowiada za regulacje mieszanki oraz od niej głównie zależy ile auto pali jeśli jest uszkodzona.

Masz cały czas błąd odnośnie ogrzewania sondy zmieniałeś i na każdej to samo więc możesz mieć uszkodzone kable lub kostkę gdzieś po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest sond w moim audi? Wydaje mi się , ze tylko jedna z kolektora wydechowego kabel idzie do kostki obok bodajże przepustnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że mowa o b6 w b5 jest jedna sonda.

A sprawdzałeś czy przypadkiem nie leje benzyny w wydech jak ktoś tam wyżej pisał lub co gorsza w miskę do oleju ? Auto normalnie jeździ ? Nie ma muła ? Bo 22 litry na setkę to dużo wątpie by dał radę to spalić i gdzieś musi to uciekać.

Edytowane przez matisstz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie podstawy jak sprawny termostat i czujnik temp? Bez podstawowej diagnostyki to se można wyliczać i wymieniać w ciemno ale kto bogatemu zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie ile robisz km dziennie tym autem bo jak jedziesz 2km w jedną i drugą stronę i auto jest niezagrzane to spalanie także idzie w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, matisstz napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie ile robisz km dziennie tym autem bo jak jedziesz 2km w jedną i drugą stronę i auto jest niezagrzane to spalanie także idzie w góre.

Sporo jeżdżę , jakieś drobne trasy tez się zdarzają ale głównie codziennie te 100 km jednym ciągiem jest nie , ze po 5 km czy coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, przem8 napisał:

A takie podstawy jak sprawny termostat i czujnik temp? Bez podstawowej diagnostyki to se można wyliczać i wymieniać w ciemno ale kto bogatemu zabroni.

Sprawdzone , nic z tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cezo1 napisał:

Wiec co myślicie panowie?

Sprawdź czy w gniazdach świec zapłonowych nie masz nawalone oleju i jak ogólnie wyglądają świece 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...