Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Patrykbor

    2927

  • dziadek

    1629

  • adadur

    1552

  • GRazny

    1247

Top użytkownicy w tym temacie

poszło pw :naughty:

[br]Dopisany: 20 Luty 2009, 14:52_________________________________________________Fajnie się błyszczy twoja furmanka Grzesiu :naughty:

no niestety... Hydropress zbawieniem jeśli chodzi o finanse ale po 3 - 4 razach to już autko wyraźnie nie domyte... i trzeba na ręczną jechać... jak miałem srebrne autko to nawet tego nie widziałem - teraz to widać już po pierwszym myciu...

jeżeli chcesz raz na jakiś czas chcesz porządnie umyć furmankę to daj cynka coś się załatwi :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło pw :naughty:

[br]Dopisany: 20 Luty 2009, 14:52_________________________________________________Fajnie się błyszczy twoja furmanka Grzesiu :naughty:

no niestety... Hydropress zbawieniem jeśli chodzi o finanse ale po 3 - 4 razach to już autko wyraźnie nie domyte... i trzeba na ręczną jechać... jak miałem srebrne autko to nawet tego nie widziałem - teraz to widać już po pierwszym myciu...

jeżeli chcesz raz na jakiś czas chcesz porządnie umyć furmankę to daj cynka coś się załatwi :naughty: :naughty:

a co myjnie masz? :>

Patryk - tak na szybko... jak wygląda sprawa z odpowietrzeniem po wstawieniu termostatu bo jutro mi sąsiad będzie wstawiał i się zastanawialiśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten weekend mam zawalony, m.in. roczek małej

Patryk HIDy montuj tylko wówczas kiedy bez problemu można będzie je zdemontować ... a to tak z uwagi że przy odsprzedaży auta może ktoś "krzywo" patrzeć na taką zmianę

Grzesiu odpowietrzasz tak: zsuwasz lewy wąż na podszybiu (będize oznaczony że ma otworek) na tyle by odsłonić wycięty w nim otworek. zalewasz płnu ile się da, zasuwasz wąż i rozgrzewasz do 90 st. (nie mniej niż otwarcie termostatu czyli 87st.C) gasisz silnik i zsuwasz wąż ponownie powinno wypchnąć trochę powietrza a następnie po chwili poleci płyn pod niedużym ciśnieniem. Czynność możńa z raz powtróżyć.

Druga opcja kiedy sie robi we dwóch to odsłonięcie tego otworka w momencie pracy silnika, rozgrzewania i tu ok 40 paru stopni trzeba uważać bo przez ten otworek chluśnie płynem pod ciśnieniem, niedużym ale małą fonntane myślę że zrobi (można zabezpieczyć by struga nie poszła w górę ale poszła w podszybie)i tu druga osoba czyha na ten moment i szybko zasuwa wąż, po pełnym rozgrzaniu podobnie zgasić silnik i zsunąć wąż lekko by odsłonił otworek. UWAŻAJ płyn bywa gorący! niemal wrzątek.

i polecam poczytać: http://www.a4-klub.pl/smf/ahh1zafnavgajmanbatj_wymiana_termostatu_fotostory-t4521.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam myjni ale jeszcze został układ na cleaner i jeszcze pogadam z szefem czy nie da się zniżek wykręcić :kox:.

Adam hidy jakieś założę bo mnie drażnią światła i jeszcze muszę rozebrać lampę bo mam soczewki jakieś mleczne pewnie brudne ,a nie wiem jak się za nie zabrać :wallbash: . Było coś na forum ze trza je do piekarnika wsadzić ale mam cykora bo one są przecież plastikowe żeby mi się nie roztopiły :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adaś...

Patryku - chyba wszyscy mamy plastikowe... chodzi o odpuszczenie kleju i rozebranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adaś...

Patryku - chyba wszyscy mamy plastikowe... chodzi o odpuszczenie kleju i rozebranie

Mam trochę cykora :naughty: nawet nie wiem jaka temp. ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adaś...

Patryku - chyba wszyscy mamy plastikowe... chodzi o odpuszczenie kleju i rozebranie

Mam trochę cykora :naughty: nawet nie wiem jaka temp. ma być

to ja Ci odpowiem tak jak Ty wszystkim :szukaj: :szukaj: :szukaj:

:polew: :polew: :polew:

a tak na marginesie... termostatu nie zmieniłem bo nie zauważyłem że nie dali uszczelek (można to chyba dokupić mam nadzieję)

Filtr powietrza z allegro (kupiłem zestaw 4 filtrów MANN do AVF/AWX) okazał się nieprawidłowy więc musiałem dokupić inny (został Mi C26168 jakby ktoś chciał) - całe szczęście że kumpel to zauważył bo byłaby szczelina ok. 4-5mm...

Filtr paliwa zawalony totalnie - jakby olej tam wlali - byłem w szoku (1,5 roku, przebieg 45.000)

a o filtrze oleju też się ciekawej rzeczy dowiedziałem... posłuchałem elaboratu na temat konieczności wymiany 2 uszczelek na tym trzpieniu plastikowym na który się go zakłada - bo można się silnika pozbyć.

no i MOTUL wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze4 nie było uszczelek w zestawie to dziwne :mysli: ja jak kupowałem to był komp. może na ruskim rynku kupowałeś części :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adaś...

Patryku - chyba wszyscy mamy plastikowe... chodzi o odpuszczenie kleju i rozebranie

Mam trochę cykora :naughty: nawet nie wiem jaka temp. ma być

ja tam jestem zadowolony bardzo ze światełek, mają świetną geometrię, kiedyś jakieś nowsze auto podjechało na ksenonach i porównywałem granicę światła i cienia to w tamtym było to nawet bardzo rozmyte, no cóż ale jakość światła i tak daleka do ksenonu.

a tak na marginesie... termostatu nie zmieniłem bo nie zauważyłem że nie dali uszczelek (można to chyba dokupić mam nadzieję)

Filtr powietrza z allegro (kupiłem zestaw 4 filtrów MANN do AVF/AWX) okazał się nieprawidłowy więc musiałem dokupić inny (został Mi C26168 jakby ktoś chciał) - całe szczęście że kumpel to zauważył bo byłaby szczelina ok. 4-5mm...

Filtr paliwa zawalony totalnie - jakby olej tam wlali - byłem w szoku (1,5 roku, przebieg 45.000)

a o filtrze oleju też się ciekawej rzeczy dowiedziałem... posłuchałem elaboratu na temat konieczności wymiany 2 uszczelek na tym trzpieniu plastikowym na który się go zakłada - bo można się silnika pozbyć.

no i MOTUL wiadomo...

oj przy termostacie niedali uszczelki ??? :kwasny: ... chociaż przy ori termostacie chyba nie ma w komplecie.

Filtr powietrza wkońcu od czego jest? Filtr bynajmniej u mnie dość ciasno wchodzi w gniazdo - raczej nie da się nie zauważyć jak coś nie pasuje. No i jak byś zapodał niewłaściwy filterek to nie wiadomo czy nie skutkowało by to poważniejszymi skutkami.

Co z tym filtrem paliwa ... coś z niego wypłynęło? Bo powiem ci że jak ja zmieniałem to jeszcze ze starego filtra zlałem sobie ropkę do butelki bo czasem się przydaje coś wyczyścić i wszystko było cycuś gnancuś. Zapodałem oryginał bo jak Ci już mówłem róznica w cenie prawie żadna.

Do filtra oleju zawsze powinna być uszczelka dolna (mala) i górna (duża), niektórzy często dają również uszczelkę miedzianą do korka spustowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no termostat oryginalny... więc po uszczelki do ASO

a filtr paliwa - chodzi mi o to że był zawalony na maksa... cały czarny jak smoła i patrząc przez dziurkę gdzie nie gdzie przytkany...

Dziś chyba widziałem Alvaro... chyba... raczej nie oszczędza samochodu :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam główki po ostatkach :naughty: :naughty:? [br]Dopisany: 22 Luty 2009, 09:51_________________________________________________

Zapraszam Wszystkich do udziału w konkursie

:good:

startujemy chłopaki :naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam główki po ostatkach :naughty: :naughty:? [br]Dopisany: 22 Luty 2009, 09:51_________________________________________________

Zapraszam Wszystkich do udziału w konkursie

:good:

startujemy chłopaki :naughty::kox:

ja czekam na brata z nikonem d80 i moze cos wymodze w tym miechu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie mam z czym starować :>

A główka nie boli................aż tak bardzo :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie mam z czym starować :>

i tak nie narzekaj bo za taką kasę nie czego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może jakieś ślizganko jutro na pwsz :ad:

mogę wpaść wieczorkiem popatrzyć :)

powiem Wam że dawno już tak ślisko nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...