Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Hydrauliczny napinacz rozrządu - jak ustawić wymiar


Michal94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co robię nie tak że po napięciu mimośrodem rolki i po puszczeniu blokady napinacza hydraulicznego wypycha rolkę do góry tak że szczelina pomiędzy kowadełkiem rolki a napinaczem robi się 11-15mm a powinna być 4mm. Niech ktoś doradzi jak to prawidłowo napiąć. Wszysko robię tak samo jak na filmiku, dokręcam śrubę , zdejmuje blokadę a  rolka i tak odchodzi w górę i robi się szczelina.

Dodam że na starym rozrządzie też była duża szczelina a pasek wydawał się być luźny

Przy mechanicznym napinaczu jest minuta roboty - ustawił strzałkę na znak i wiadomo że naciąg jest ok, tutaj niestety nie mam pojęcia.

 

 

 

rozrzad.jpeg

rozrzad stary.JPG

Edytowane przez Michal94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem już o co chodzi. Gdy napinalem rolkę w lewo szczelina tak naprawdę zmniejszala się.... ale to bardzo,bardzo powoli. Ten tłumik drgań jest bardzo twardy żeby go wcisnąć przez co mnie zmylilo i myślałem że nie dam rady zrobić mniejszej szczeliny jak te 12-15mm mimosrodem rolki, a tu trzeba było trochę odczekać żeby doszło na wymiar 4mm.

Dziwne  to ustrojstwo..... pierwszy raz przy tym robię. Mechaniczna rolka na wskazówkę jest prosta i szybka do montażu i wiesz ze masz dobrze napięty pasek.

Edytowane przez Michal94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego rozrządu bardzo się przydaje dobry klucz do napinania rolki, tym bardziej jeśli robimy samemu ;)

1a3e68a9464b897e5f8fb04fa125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...