Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z podgrzewaniem świec żarowych


animal_dub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam a4 b6 1.9tdi AWX, występuje nastepujący u mnie problem: przy odpalaniu rano nierówno pracuje silnik, wydaje mi się ze nie podgrzewa świec. Gdy wkładam kluczyk i przekręcam na zapłon kontrolka świec zapala się i od razu gaśnie. Na wyświetlaczu przykładowo pokazuje mi +5stopni, temp, płynu wg vcds ma jakieś 14-15stopni.Wymieniłem czujnik temp płynu, i objawy dalej takie same, świece sprawdzone, prąd dochodzi, tylko podejrzewam ze problem tkwi w podgrzewaniu, jakby była za wysoka temp i nie potrzebował dogrzewać. Namieszałem, ale mysle ze zrozumiecie o co mi chodzi. Czekam na odp. 

Ps. Dodam ze samochód został sprowadzony z Włoch pare lat temu, jeśli ma to w czymś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij czujnik temp wody i powinien już grzać dłużej świecę.

Normalne że kontrolka szybko gaśnie bo świece grzeje od 5st i mniej,długość tego faktu jest zależna od temp.

Nie szukał bym przyczyny nierownej pracy w świecach lecz w układzie paliwowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wesz82 napisał:

Odepnij czujnik temp wody i powinien już grzać dłużej świecę.

Normalne że kontrolka szybko gaśnie bo świece grzeje od 5st i mniej,długość tego faktu jest zależna od temp.

Nie szukał bym przyczyny nierownej pracy w świecach lecz w układzie paliwowym.

A czy to jest normalne ze na liczniku pokazuje mi temp ok 5st, a w vcds temp płynu ma jakieś 15st ? (Czujnik nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik sprawdzisz w 2 grupach z rana.

Muszę popytać kolesia w których dokładnie i dam znać.

Raczej to nie jest normalne.

Ale nie sugeruj się temp  zegara gdyż ona nie ma nic do odpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak, wymieniłem w sobotę czujnik temp. Nie drogi stwierdziłem że wymienię. Zapałem płyn, odpowietrzylem, wszystko ok. W tym tyg jadąc do pracy ok 25km, powoli się nagrzewa, temp skacze, dojedzie do 90stopni, później przy spokojniej jeździe temperatura spada, przyspiesze to wraca do 90. Wymieniłem termostat wczoraj i dalej to samo. Myślisz że wsadziłem jakiś wadliwy czujnik temp? (Zielony Febi-4piny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy czujnik nowy termostat, przejechane 30km w górzystym terenie, wąż od chłodnicy górny ciepły, dolny wąż zimny. Co to? źle odpowietrzony układy czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat jakiej firmy? Ja w ciągu jednej zimy wymieniłem termostat 5 razy. Za 5-tym razem na Ori z VW i problemy ze spadającą temperaturą się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat behr. Ale to się zaczęło dziac po wymianie czujnika te objawy. Więc wymieniłem termostat ale nadal to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zestaw pytań.

1. Dlaczego wymieniłeś czujnik na pierwszym miejscu?

2. próbowałeś założyć stary czujnik?

3. Jakie masz odczyty w VCDS z czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bo myślałem że zepsuty jest czujnik pokazując temp płynu ok 6st więcej niż temp otoczenia. 2. Muszę znaleźć stary czujnik bo gdzieś mi się zgubił i sprawdzę to jak znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Langista napisał:

Jak to inna temperatura jak otoczenia? Czyli że na dworze było 12 a pokazywało 6?

Odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nie potrzebnie wymieniłeś termostat. Termostat wymienia się dopiero jak silnik nie trzyma temperatury lub jak się przegrzewa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...