Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Po wymianie popychaczy hydraulicznych


Przemas20V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy po wymianie popychaczy hydraulicznych nalezy zrobić jakąś diagnostykę, żeby sprawdzić czy ta wymiana była skuteczna i czy "pan Józek" zrobił wszystko jak należy ? Na co zwrócić uwagę ? Jutro będe miał wymieniane i chciałbym miec pewność, że wszystko na pewno gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu coś mi dość mocno dzwoniło w silniku, nawet na rozgrzanym. Mechanicy stwierdzili jednoznacznie, że to "szklanki" z czym się w pełni zgodziłem, bo wszystkie objawy na to wskazują. Stąd wymiana. Najechane mam 173 tys km, więc miały prawo się wysypać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dolacze sie ale 173ts. i popychacze do wymiany :mysli: troszke dziwne i spory koszt w naszych silnikach .a co Ci mechanicy powiedzieli o łancuszku?? rozrzadu?

a jako cene wraz z czesciami Ci zaproponowali jesli mozemy wiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najechane mam 173 tys km, więc miały prawo się wysypać...

Tak a jak nabijesz 200 to silnik do remontu.

Oświecę Cie wiec popychacze nie rzadko wytrzymuja 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymieniłem rozrząd - koszt wymiany 300 pln, cześci - 400 pln (kupowane w hurtowni z rabatem). Wymiana popychaczy również 300 pln, popychacze 450 pln. Żona mnie prawie do Audi wyprowadziła. Ale silnik teraz faktycznie cichutki.

Wiem, że popychacze powinny o wiele dłużej trzymać, ale jesli ktoś nie zmieniał oleju na czas, lub stosował niewłaściwy to mogło miec negatywny wpływ.

Ktoś mi mowił, że jak na wyższych oktanach bede jeździł, to lepiej dla popychaczy, ale nie wiem ile w tym prawdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi miało wcześniej duzy problem z popychaczami hydraulicznymi juz począwszy od b4

więc jak wymieniłeś przy 170kkm to żadna porażka

bywa również że właściciel wczesniejszy zaniedbał pare rzeczy;

niskie cisnienie oleju

zbyt gęsty olej-przy odpalaniu auta (zwłaszcza jak są mrozy) zanim sie hydraulika na pompuje to prawie na sucho sobie posmiga ale pozniej troche wycisza prace (miałem tak w swojej b4)

brak regularnej wymiany oleju

auto mogło długo stać (tak było z moim wczesniejszym samochodem) co bardzo negatywnie wpływa na szklanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...