Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny brud/syf pod pokrywą zaworów


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie pacjent to audi a4 b6 1.8 t quatro 150km 2002rok. Lpg od września.:kwasny: auto kupilem w czerwcu jezdzil na oleju Castrol 5w40 i 5w30 tak w ksiazce jest zapisane ja zalałem we wrzesniu motul 5w40

Otóż okazało się że mam pęknięty wąż odpowietrzania odmy plus jakiś łącznik nie wiem jak długo tak auto jeździło ale silnik zdążył się uchlapac olejem, ale problem jest chyba poważniejszy?

 Ściągnąłem korek od wlewu oleju A tam pod pokrywą straszny syf brud i kto wie co jeszcze. Dotykając palcami ten brud czuć jak by to był smar czy piasek z olejem,  po chwili tarcia palcami owy brud rozciera ppsię i nie czuć tzw piasku. Panowie co To jest?????????? Pomóżcie ??????

 

20191105_192239.jpg

20191105_192249.jpg

20191105_192317.jpg

20191105_192445.jpg

20191105_192239.jpg

Edytowane przez maniek1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagar ? Ja całą życie jeździłem 1.9tdi:banan:I nigdy nie miałem takich problemów. Jeżeli to nagar to co dalej? Czyścić ? Płukac? Wymiana oleju ? To jeżeli tak wygląda góra to jak wygląda smok:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił płukankę, zajrzał profilaktycznie do smoka i jeździł. Bez paniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIcha do ściągnięcia z pokrywą zaworów i czyszczenie tego nagaru. Norma w silnikach jeżdzonych w trybie LL i na kiepskich olejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mieszkało w Szwajcarii Niby serwisowanie do końca serwisowanie w trybie Long life??????????jakaś masakra???dzwonię do kumpla może ogarnie temat bo boje się wlac plukanke zeby cos wiekszego się nie odczepilo i zatkało czegoś. No to ściągamy  mise:facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniek1983 napisał:

Auto mieszkało w Szwajcarii Niby serwisowanie do końca serwisowanie w trybie Long life??????????jakaś masakra???dzwonię do kumpla może ogarnie temat bo boje się wlac plukanke zeby cos wiekszego się nie odczepilo i zatkało czegoś. No to ściągamy  mise:facepalm::facepalm::facepalm:

Sanki do popuszczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ile zrobiłeś na tym Motulu ?.

Przed założeniem gazu nie było tego syfu ?.

Może był bardziej płynny ten syf a gaz go podsuszył.

Miskę zawsze zdążysz ściągnąć.

Radziłbym do oleju zalać 1 lub 2 dawki TBN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul wlałam 10 sierpnia i zrobiłem do teraz jakieś 3-4 tyś km gaz założyłem 1 września. Szczerze teraz to już nie wiem ale wcześniej tego audi raczej nie było bo bym zauważył nawet w lipcu kumpel zmieniał mi rozrząd plus uszczelkę pod  pokrywą to też by coś powiedział muszę go dziś zapytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kumpla i tych innych fachowców co masz dostępnych co radzą dalej czynić.

Podziel się tym ze mną na priv a ja ze swojej strony postaram Ci się podpowiedzieć jaką procedure podjąć aby nie zaszkodzić silnikowi.

Dlaczego na priv na forum są zwolennicy i przeciwnicy chemicznego czyszczenia silników i zaraz komentarze : płukanki be, zatka się smok, silnik zacznie przeciekać itd.

Zajmuję się chemią profesjonalną do wypłukiwania tego rodzaju syfów.

Nie jest to proces jednorazowy ale rozłożony w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JawoR36 napisał:

Ja bym zrobił płukankę, zajrzał profilaktycznie do smoka i jeździł. Bez paniki

I to mi się podoba praktyczne, sensowne podejście do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JawoR36 napisał:

Sanki do popuszczenia :)

Mam pytanie, czy sanki wystarczy popuścić i dostęp będzie ok, aby miskę wyciągnąć, czy silnik trzeba jeszcze podnosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kumplem który wymieniał mi rozrząd i uszczelkę  pokrywy było to w lipcu i syfu nie było :doh: w sierpniu wymieniłem olej i wrzesień lpg i jest dziadostwo. Kumpel tez mi radzi zrobic plukanke.

- mam teraz wlać płukanke i zmienić olej flirt

- po 2-3 tys znów płukanie i wymiana oleju plus czyszczenie smoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...