Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B7 1.8T BFB analiza logów, (duże spalanie)


dziekan_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich Użytkowników,

Mam wielką prośbę o analizę logów mojego A4 1.8T z automatyczną skrzynią multitronic
Wg mnie auto dość sporo potrafi pochłonąć paliwa bo około 15l na 100km :ph34r:
Nie wiem gdzie szukać przyczyny dlatego postanowiłem zrobić logi żeby od czegoś zacząć
To moje pierwsze logowania jeśli coś źle wykonałem proszę o wskazówki postaram się poprawić
 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w miarę ok. Troche stukow. Może robisz krótkie odcinki i stąd spalanie albo dużo stoisz w korkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @przem8 za szybką odpowiedź.
Jeżdżę większość po mieście, ale szczerze mówiąc nie byłem przygotowany na to że 1.8T będzie palić 15l :shock3:
Miałem cichą nadzieję że może jakaś sonda lambda czy przepływka wyjdzie i zejdę chociaż do 10l po wymianie
Ale jeśli wszystko ok, to chyba pozostaje założyć gaz żeby nie zbankrutować  :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz korekty w gr32 po kilkudziesięciu km? Sprawdz jeszcze wartości z gr.93.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób screena albo zapamiętaj wartości. Nie kasuj tylko błędów wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiś 2 lat spisuję przebieg i tankowania w fuelio i po mieście mniej niż 13 nigdy nie zeszło zazwyczaj jest koło 15, czasami 13 czasami 17. Wiadomo, dochodzi też styl jazdy itp. ale nie ma co szukać dziury w całym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 3r4 napisał:

od jakiś 2 lat spisuję przebieg i tankowania w fuelio i po mieście mniej niż 13 nigdy nie zeszło zazwyczaj jest koło 15, czasami 13 czasami 17. Wiadomo, dochodzi też styl jazdy itp. ale nie ma co szukać dziury w całym :D

Ładnie :facepalm:
LPG coś czuje wjedzie aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po mieście jest średnio 15 właśnie. Tyle że na lpg i przy 240 hp, natomiast w mieście jeżdżę raczej ekonomicznie.

Na trasie 12 norma, przy pałowaniu które czasami występuje 14.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie. teraz po remoncie silnika trochę mniej komputer pokazuje i faktycznie zalewam PB ciut rzadziej ^^ podtlenku bidy nie liczę bo jest po to w aucie, żeby się o te spalanie nie martwić. dodam, że mam ośkę. Quattro na pewno ten 1L więcej opitoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto miastu nierówne. U mnie przy tuningu  w okolice 200KM w "mieście" 35k mieszkańców, bez świateł (wszędzie ronda), a u nas "korek" oznacza, że do skrzyżowania czeka się 8-10min, schodzę do 10l PB98 na 100km, testowane kilkanaście razy przy dystrybutorze - zawsze 10 jak w mordę strzelił. Przy czym bardzo lubię stosować hamowanie silnikiem/biegami no i w ogóle nie deptam, bo nie ma sensu i nie ma gdzie (znaczy - w mieście :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności  sprawdź szczelność, zmień świece jak tego jeszcze nie robiłeś,  no i przepływka pokazuje za mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywka pokazuje prawie 130. Ile ma być w serii? Bedziesz się targowac o 2-3 g przepływu? To nie apteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece nie wymieniane, mogę wymienić bo też gdzieś to miałem na uwadze w najbliższym czasie.
A z tą przepływką to nie wiem kogo opinie wziąć pod uwagę(bez urazy) wg mnie 2-3g to nie dużo, ale jeśli wpływa to aż tak na spalanie....
Otis89- czy szczelność to chodzi o dolot czy wydech?
            - jeśli możesz coś więcej powiedzieć o tej przepływce będę wdzięczny

Tak jak piszecie to widzę że teoretycznie to moje spalanie jest takie jak być powinno, biorąc pod uwagę że mam automatyczną skrzynie to będzie palić więcej więc te 15l to by się zgadzało
Co raz bliżej mi do gazu, możecie podpowiedzieć co złożyć do LPG żeby ładnie chodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywka dobrze mierzy, nic się z nią nie dzieje. Poza spalaniem stukowym logi są dobre. Możesz wymienić świece na ngk pfr6q i zakładać lpg bo spalanie mieści się w normie, tym bardziej po mieście i z automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomOskroba napisał:

nie kłóć się z przem8 bo się obrazi i już nie odpowie w temacie !:dziura:

To Ci się udało :laughing2:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...