Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędne wskazania na fisie


OLIVER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :hi:

Mam taki oto problem . Po zatankowaniu zbiornika do pełna wskaźnik paliwa pokazuje dobrze max . Natomiast na fisie wyświetla mi się ze mam paliwa na 670 km i stoi bez zmian ,a przecież powinno pokazywać o wiele więcej ...Przynajmniej tak było po zakupie auta . Jak zatankowałem do pełna to fis pokazywał  paliwa na około 1050 km.

czy może mi ktoś podpowiedzieć co się stało ? dlaczego nie wzrasta obecnie po zatankowaniu do pełna  stan do przebycia ilości km. tylko zostaje na 670 .  Dodam ze z czasem jazdy stan ten spada w dół w miarę dobrze pokazuje 

O co tu chodzi ? 

Proszę o wyrozumiałość jeśli pytam o błahą sprawę ale nie daje mi to spokoju 

Może ktoś coś podpowie? Bardzo dziękuję z góry ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuj średnie spalanie, bo to według tego i pojemności paliwa wyliczana jest odległość do przejechania... 

Nie śmigałeś duzo po mieście ostatnio czy coś ? Zobacz sobie jakie masz teraz średnie spalanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kamilu ..i tu chyba by się zgadzało bo średnie spalanie miałem 10L ( miasto korki )zbiornik 65L i daje nam mniej więcej co pokazuje mi ...skasowałem i jutro zobaczę .( Trochę to robię wszystko metodą prób i błędów bo nie mam instrukcji .ob. ale może się uda :decayed: )

Na razie  B. Dziękuję Ci za wskazówki i Pozdrawiam  :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi jest na necie za darmo.

Na forum też są do niej linki.

Wystarczy poszukać.

Jest w niej opisane co pokazuje pierwszy i drugi komputer i jak kasować wskazania.

I wiele innych przydatnych informacji o użytkowaniu B6

Wystarczy trochę poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele to moje kasowanie pomogło bo nie mogę skasować pierwszej pozycji po przyciśnięciu z boku manetki . To chyba jest to średnie spalanie a mi tam pokazuje 10/l/100 . mimo przytrzymania przycisku  pod manetką dłużej , inne wskazania się kasują a tego nie mogę dlaczego ? podpowie ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam i nie znalazłem instrukcji obsługi w języku pl. a Niemieckiego nie znam  i tu cały problem 

Myślę że nie jeden forumowicz  zna obsługę manetki (co i jak przycisnąć  -przytrzymać  )i pomoże 

A moze ma ktoś taką instrukcję po naszemu w pdf. ?i się podzieli :decayed: 

Dodam ze błędów w liczniku brak  . Jeszcze się zastanawiam nad odłączeniem akumulatora ,tylko nie wiem czy to ma sens 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamilu :thumbup1: Na pewno się przyda 

Nim ją przeglądnę to zauważyłem i się domyśliłem ze Pierwsza pozycja po przyciśnięciu raz z boku to spalenie obecne i jego się nie da skasować a pozostałe 4 wyświetlenia i pozycja 4 średnie spalanie  to wszystko da się skasować i co zauważyłem że na 1 i na 2 komputerze po skasowaniu pokazuje dokładnie to samo i przy średnim spalaniu 6,5 l stan paliwa pokazuje tylko na 770 km i się nie podnosi więcej ( zbiornik prawie pełny bo zrobione jest 45km po tankowaniu do pełna 

Dlatego tu pytam znawców dlaczego to świruje a nie pokazuje dokładniej  a jakiś czas temu pokazywało w miarę ok ...:kwasny:

Czytałem instrukcję i kasowania wykonałem dobrze wszystko tak jak się domyślałem .

Nawet odłączyłem aku i po podłączeniu nic się nie zmieniło wskazanie stanu paliwa na fisie nawet spadło do wartości ( 650 km) tyle pokazywało mi po zatankowaniu do pełna a przed resetem aku  było 770 .Myślę  że jutro jak pojadę to się podniesie do tej wartości (770 )

Tylko dlaczego dopiero po czasie jazdy wartości (dystansu na paliwie ) troszkę wzrosną a powinny wzrosnąć do  około 1000 km. Bona tyle jest paliwa . 

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamilu :thumbup1: Na pewno się przyda 

Nim ją przeglądnę to zauważyłem i się domyśliłem ze Pierwsza pozycja po przyciśnięciu raz z boku to spalenie obecne i jego się nie da skasować a pozostałe 4 wyświetlenia i pozycja 4 średnie spalanie  to wszystko da się skasować i co zauważyłem że na 1 i na 2 komputerze po skasowaniu pokazuje dokładnie to samo i przy średnim spalaniu 6,5 l stan paliwa pokazuje tylko na 770 km i się nie podnosi więcej ( zbiornik prawie pełny bo zrobione jest 45km po tankowaniu do pełna 

Dlatego tu pytam znawców dlaczego to świruje a nie pokazuje dokładniej  a jakiś czas temu pokazywało w miarę ok ...:kwasny:

Nikt nie miał takiego przypadku?Co może być tego przyczyną?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...