Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki silnik w A4 B7 wybrać do LPG?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, poszukuje auta A4 B7 quatro z silnikiem .... i teraz problem bo auto ma być zagazowane. Najbardziej obstawałem za 1.8T 163KM ale ciężko znaleźć coś sensownego ( nie mówiąc o 190KM) ale jest kilka propozycji z silnikiem 3.2. Pytanie jest takie Jak wygląda odporność na LPG silników od 1.8 w zwyż i jaki koszt instalacji do tego silnika ( tak w przybliżeniu). Podobno 2.0 źle znosi lpg i koszt instalacji duży. Dzięki za odp.

Opublikowano

W B7 był slinik 1.8T 163 kM - 190kM występowała ale w B6.

W B7 były dwa silniki 2.0 - jeden TFSI (200 lub 220 kM w zależności od wersji), który rzeczywiście trochę trudniej zagazować (wyższy koszt) a także zwykły silnik 2.0 (136kM), do którego łatwiej (taniej) założyć instalację. Jeżeli musi być z napędem quattro to w grę wchodzi jedynie ten TFSI.

Silnik 3.2 podobnie jak 2.0 TFSI ma wtrysk bezpośredni, a najlepiej instalacja się spisuje w autach z wtryskiem wielopunktowym (MPI).

Znaleźć zadbany egzemplarz z dobrym wyposażeniem, nie składany z kilku jest cholernie ciężko.

Quattro zawsze można dołożyć, więc bym się nie upierał, że fabrycznie musi już być z takim napędem.

Opublikowano

Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy się opłaci. Do silników z bezpośrednim wtryskiem instalacja jest droższa i prócz spalania gazu dochodzi jakieś 2-4 litry benzyny w zależności jaki sterownik i warunki eksploatacji. Robiąc 10-15 tyś rocznie nawet nie myśl żeby gazowac wynalazki typu fsi, tfsi. 

Opublikowano
  • Autor

Właśnie o to chodzi że obecnie można wszystko zagazować tylko nie zawsze jest to ekonomicznie (przebiegi 10-20 tyś), dlatego moje pytanie było czy warto. Czyli jednak nic się w temacie nie zmieniło 1.8 T 163KM potem chip  i  gaz. No cóż trzeba szukać dalej

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mogę się mylić, ale z prawilnych silników do gazu w b7 to 1.6 102. konie i 2.0 130 koni. Pozostałe w tfsi teoretycznie do gazu się nadają, ale czas zwrotu instalacji jest znacznie dłuższy. Moim subiektywnym zdaniem jak kupujesz tfsi jeździsz na benzynce, i to tej droższej. 

Dwu litrowy w b7 jest mniej narażony na olejożerność niż ten w b6 (nie mam na to naukowego opracowania). Przy zakupie musiałbyś dokładnie sprawdzić stan silnika. Jeśli chodzi o dynamikę nie ma tragedii, chyba, że wozisz 3 worki cementu i tankujesz do pełna :D wystarczy, żeby zaczął zamulać xD

1.6 jest za***istym silnikiem... ale tylko w wozie, który służy do wożenia d*py z punktu a do punktu b. Jeśli chcesz emocji to nie tędy droga. Jeśli chcesz bezawaryjności, niskich kosztów eksploatacji to właśnie ten silnik. 

Oba z tych silników są tanie w eksploatacji - chyba, że w dwulitrowym występuję nadmierne zużycie oleju.

 

Jeśli chodzi o pozostałe silniki są na bezpośrednim wtrysku. Oprócz chyba 4.2 w esce. Myślę, że jak szukasz auta do gazu, pomyśl nad inną marką, od b7 silników do gazu jest coraz mniej, ewentualnie b6 - takie starsze b7.

Opublikowano
2 godziny temu, Rosomak91 napisał:

Mogę się mylić, ale z prawilnych silników do gazu w b7 to 1.6 102. konie i 2.0 130 koni. Pozostałe w tfsi teoretycznie do gazu się nadają, ale czas zwrotu instalacji jest znacznie dłuższy. Moim subiektywnym zdaniem jak kupujesz tfsi jeździsz na benzynce, i to tej droższej. 

Dwu litrowy w b7 jest mniej narażony na olejożerność niż ten w b6 (nie mam na to naukowego opracowania). Przy zakupie musiałbyś dokładnie sprawdzić stan silnika. Jeśli chodzi o dynamikę nie ma tragedii, chyba, że wozisz 3 worki cementu i tankujesz do pełna :D wystarczy, żeby zaczął zamulać xD

1.6 jest za***istym silnikiem... ale tylko w wozie, który służy do wożenia d*py z punktu a do punktu b. Jeśli chcesz emocji to nie tędy droga. Jeśli chcesz bezawaryjności, niskich kosztów eksploatacji to właśnie ten silnik. 

Oba z tych silników są tanie w eksploatacji - chyba, że w dwulitrowym występuję nadmierne zużycie oleju.

 

Jeśli chodzi o pozostałe silniki są na bezpośrednim wtrysku. Oprócz chyba 4.2 w esce. Myślę, że jak szukasz auta do gazu, pomyśl nad inną marką, od b7 silników do gazu jest coraz mniej, ewentualnie b6 - takie starsze b7.

Zapomniałeś czy celowo nie wymieniłeś 1.8T który bardzo dobrze znosi lpg ??

Opublikowano
4 godziny temu, pila24 napisał:

Zapomniałeś czy celowo nie wymieniłeś 1.8T który bardzo dobrze znosi lpg ??

A w b7 jest 1.8t na starym wtrysku? Ktoś mi kiedyś wyprał mózg, że jak b7 to 1.8tfsi.

Opublikowano
23 minuty temu, Rosomak91 napisał:

A w b7 jest 1.8t na starym wtrysku? Ktoś mi kiedyś wyprał mózg, że jak b7 to 1.8tfsi.

:polew: Oczywiście, że tak 1.8t bfb.

Jakby tam było 1.8 tfsi to ceny tych padaczek byłyby o połowę niższe i ludzie nie zabijaliby się o te modele :P

Edytowane przez przem8

Opublikowano
36 minut temu, Rosomak91 napisał:

A w b7 jest 1.8t na starym wtrysku?

Tak,pochodna tego co było w b5 :) rodzina silników ea113,a jeszcze bardziej się zdziwisz jak Ci napisze ze 2.0tfsi z b7 to jest rozwinięcie  starego1.8T. I nie ma nic wspólnego oprócz nazwy i pojemności z rodziną ea888 czyli 2.0 tfsi i 1.8 tfsi(b8 i inne z tej epoki).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.