Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.8 v6 - problem z nierówną pracą, przerywanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

kupiłem sobie w Niemczech takiego chrupka.

 

A4 B5 2.8 30v V6 quattro - ACK - 1996r.

 

Auto świeżo po rozrządzie. Nowe łańcuchy, napinacze, sondy lambda.

Problem od początku jest z nierówną pracą na wolnych obrotach.

VCDS jedynie jaki błąd pokazał, to błąd adaptacji przepustnicy.

Po wymianie i adaptacji, przepustnica OK.

Poza tym żadnych błędów nigdzie.

Co najgorsze, brak wypadania zapłonów.

Jednakże nierówna praca na wolnych obrotach nadal pozostała. Z tłumika słychać wypadanie zapłonu.

Czuć paloną benzynę w katalizatorze.

Przy przytrzymaniu na 1500 obrotów, czuć nadal drgania.

 

Co wykonałem

- kompresja prawidłowa, ok 13.

- sprawdziłem rozrząd, ustawiony idealnie, 

- sprawdziłem wałki w głowicach, ich ustawienie, synchronizacja prawidłowa

- sondy dają prawidłowe napięcia, są nowe

- przepływomierz wg. VCDS, również parametry w normie

- podciśnienia w porządku

- brak nieszczelności, kolektora, przewodów

- iskra prawidłowa

 

Co zauważyłem

- problem występuje w lewej głowicy

- podczas pracy, można odłączać wtryski, nie bardzo wpływa na pracę silnika, tak samo wyciągnąć fajkę świecy, mogę odłączyć 3 wtryski z lewej głowicy, auto nadal pracuje

- po demontażu kolektora w lewej głowicy dużo benzyny, jakby zalewało

- w prawej po odłączeniu wtrysku, auto bardzo to odczuwa, próbuje zgasnąć.

 

Dla niepotrzebnych sugestii :

 

- podmieniałem wtryski, listwę wtryskową, zawór ciśnienia

- podmieniałem cewkę, przewody, sondy, nowe świece

- podmieniałem kompa

 

Czy ktoś mógł by mi podsunąć jakiś pomysł, bo mam ochotę podpalić ten samochód.

 

 

 

 

 

Opublikowano

Masz możliwość sprawdzenia ilości wypadniętych zapłonów?
Grupa 014 (całkowita liczba), 015 (lewy bank) 016 (prawy bank) w ECU
One są po jakimś interwale czasowym (ok. 2min) kasowane i liczone na nowo.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzę, ale ile razy patrzyłem to było po 0.

Opublikowano
  • Autor

20191124_135016_resized.jpg20191124_134728_resized.jpg20191124_134519_resized.jpg20191124_134400_resized.jpg20191124_134240_resized.jpg

Opublikowano

Musisz mieć w innych grupach licznik wypadniętych zapłonów, bo u Ciebie widzę tam zmierzone kąty opóźnienia zapłonów.
Na jednym screenie widzę na jałowych obrotach komputer opóźnił zapłon o ponad 2st. - takie działanie to ja rozumiem przy pełnym obciążeniu (i to na wysokich obrotach), a nie, że sobie silnik pyrka na wolnych obrotach i koryguje zapłon... swoją drogą przydałoby się zlogować je dynamicznie.

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

olej pali ?

Opublikowano
  • Autor

Oleju nie pali.

 

Licznik jest W okolicy 40 grupy. Same zera. Przez 2 minuty nic się nie zmienia.

Opublikowano
  • Autor

Czy bloki 17 i 18 pokazują napięcie na wtryskiwaczach?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Temat rozwiązany.
W Niemczech założyli dwa prawe nowe napinacze łańcucha.

Po założeniu prawidłowego w lewej głowicy, auto jak nowe.

  • 1 rok później...
Opublikowano

A ja mam pytanie.

Ja zdejmę pokrywy z głowic to jak sprawdzić stan napinaczy i łańcuchów ?

Zauważyłem u siebie w glowicy od strony pasażera, że jak załączę klime to słychać takie tyrkotanie właśnie z tej głowicy. Jakby łańcuch był luźny i o coś walił. Oprócz tego korekty po sondzie non stop na bogato. 

Zaobserwowałem, że problemy z łańcuchami i napinaczami powodują różne cyrki w pracy silnika.

Mierzyłem kompresję na wszystkich cylindrach. Wszędzie jest po 14-14,5.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.