Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filmik czy eżektor działa poprawnie


Numos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nagrałem filmik jak działa eżektor w moim aucie lecz nie wiem czy działa on prawidłowo i prosiłbym o ocenę na podstawie filmiku.

Objawy to:czasami falujące jałowe obroty oraz syczenie podczas pracy silnika z z okolic eżektora, jak zacisnę palcem wężyk który wiedzie do kolektora ssącego syczenie ustaje. Przejrzałem przewody wokół i nigdzie lewego powietrza nie zauważyłem jedynie działanie eżektora daje mi do zastanowienia czy jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchając w ten skośny króciec ma puszczać z jednej strony, a z drugiej zasysać.

To jest ori? Twoje objawy pasują też do uszkodzonego zaworka jednokierunkowego odmy. Jeśli był wcześniej wymieniany na topranowe gówno to masz przyczynę.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, przem8 napisał:

Dmuchając w ten skośny króciec ma puszczać z jednej strony, a z drugiej zasysać.

To jest ori? Twoje objawy pasują też do uszkodzonego zaworka jednokierunkowego odmy. Jeśli był wcześniej wymieniany na topranowe gówno to masz przyczynę.

Ten eżektor co mam nie jest ori i musiał być wymieniany jeszcze przez poprzedniego właściciela i dmuchając w skośną rurkę powietrze wylatuje z obu pozostałych króćców czyli wychodzi na to że to wina eżektora. A wężyk który idzie w stronę kolektora powinien być miękki czy twardy? bo dwoma palcami mogę go ścisnąć tak że powietrze przestaje lecieć. Co do zaworka jednokierunkowego to wymieniałem go w tym miesiącu właśnie na topran ale teraz stary ori wziąłem wymyłem w benzynie ekstrakcyjnej bo był cały zasyfiony olejem ale działa poprawnie, jak dmucham od grubszej strony w membrankę to powietrze leci swobodnie a gdy zasysam to się blokuje i nie puszcza. Jeśli ta firma to syfilis jak mówisz to jutro wymieniam na stary ori a tamten wyrzucam na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...