Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dev napisał:

TorSen i koła zębate w skrzyni - G 055 532 A2 - zamiennik - Ravenol MTF-3 SAE 75W - 4.5 litra

dyfer - G 052 145 S2 - zamiennik - Febi - FE48785 - 1 litr

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zienciu77 napisał:

Dev mam jeszcze jedno pytanie: ile oleju atf wchodzi do moje skrzyni?

6 - 7 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Witam kolegów z forum. Mam nalatane 95k w moim S-tronicu (0CL w quattro). Poprzedni właściciel wymieniał olej w skrzyni w serwisie. Mam fakturę po tej wymianie na ktorej wyszczegolniony jest olej w ilości 4,5 l (jasne jest więc że został wymieniony olej tylko w mechatronice - bez wymiany filtrow). Jestem z okolic Poznania i chciałbym zrobić full serwis tej skrzyni + dyfer+ torsen. Do kogo polecacie uderzyć (mam bardzo blisko do MSM Kiekrz, którego dobre opinie przewijały się na forum) ? Może znacie kogoś kto również ogarnąłby temat i "specjalizuje się" w tego typu wymianach. Pozdrawiam 

P.s. auto posiadam od pół roku. Przez ten czas wymieniałem czujniki ciśnień DPF i pompę intercoolera ( 2 razy bo raz pożałowałem i kupilem używkę z allegro ;) ) Poza tym standardowo jak po kazdym zakupie : rozrząd i olej silnikowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie pewnie głupie ale no cóż ? Audi s4 b8.5, skrzynia 7 biegowy s-tronic. Po wlaniu oleju i nagrzaniu do ~40 stopni, sprawdzamy poziom oleju na odpalonym silniku jak w dsg, czy w s-tronic'u sprawdzamy na zgaszonym silniku? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Biesiad_90 napisał:

Witam, pytanie pewnie głupie ale no cóż ? Audi s4 b8.5, skrzynia 7 biegowy s-tronic. Po wlaniu oleju i nagrzaniu do ~40 stopni, sprawdzamy poziom oleju na odpalonym silniku jak w dsg, czy w s-tronic'u sprawdzamy na zgaszonym silniku? ?

 

w aftomacie zawsze na odpalonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie zblizam się do wymiany oleju w mojej A5 8w/b9, oczywiście przestudiowałem cały temat i chce wymienic olej, filtrami i uszczelka dlatego Dev bardzo proszę o podanie numerów części do wymiany oleju w skrzyni. Będzie to moja pierwsza wymiana, na ta chwile nalatane 58tys. skrzynia pracuje idealnie i nic się z nią nie dzieje. Moglibyście polecić jakiś warsztat który mógłby się tym zająć w promieniu ok 150km, jestem z Inowrocławia. Bede wdzieczny!

VIN WAUFNCF59JA004623 Auto z Kanady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam fachmana który wymieni mi olej w skrzyni wraz z filtrami . 

U mnie w okolicy nikt nie chce się podjąć wymiany.

Jakieś propozycje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin5f napisał:

Witam Panowie zblizam się do wymiany oleju w mojej A5 8w/b9, oczywiście przestudiowałem cały temat i chce wymienic olej, filtrami i uszczelka dlatego Dev bardzo proszę o podanie numerów części do wymiany oleju w skrzyni. Będzie to moja pierwsza wymiana, na ta chwile nalatane 58tys. skrzynia pracuje idealnie i nic się z nią nie dzieje. Moglibyście polecić jakiś warsztat który mógłby się tym zająć w promieniu ok 150km, jestem z Inowrocławia. Bede wdzieczny!

VIN WAUFNCF59JA004623 Auto z Kanady

olej sprzegła - G 055 529 A2

olej koła zebate - G 055 549 A2

uszczelka miski - 0CK 321 371 A

filtr 1 - 0CK 325 149 D

filtr 2 - 0CK 325 121 D

filtr 3 - 0CK 325 421 A

uszczelka 1 - 0CK 325 443

uszczelka 2 - 0CK 325 444

uszczelka 3 - 0CK 325 445

uszczelka 4 - 0CK 325 446

olej tylny dyfer - G 055 190 A2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2022 o 20:51, Marcin5f napisał:

Witam Panowie zblizam się do wymiany oleju w mojej A5 8w/b9, oczywiście przestudiowałem cały temat i chce wymienic olej, filtrami i uszczelka dlatego Dev bardzo proszę o podanie numerów części do wymiany oleju w skrzyni. Będzie to moja pierwsza wymiana, na ta chwile nalatane 58tys. skrzynia pracuje idealnie i nic się z nią nie dzieje. Moglibyście polecić jakiś warsztat który mógłby się tym zająć w promieniu ok 150km, jestem z Inowrocławia. Bede wdzieczny!

VIN WAUFNCF59JA004623 Auto z Kanady

Jutro jadę do MSM Kiekrz na wymianę oleju i filtrów w skrzyni + olej w torsenie i tylnym dyfrze. Gdzieś na forum pojawiały się dobre opinie jeśli chodzi o naprawę skrzyń a po rozmowie telefonicznej dodatkowo upewniłem się że temat pełnego serwisu olejowego w Stronicu jest im znany. Powiedzieli mi że mają u siebie filtry oraz olej (olej z oryginalu jak i tez zamienniki). Dam jutro znać jak im poszło. Bo limit kilemetrow dojazdu by Ci się zgadzał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, AndB napisał:

Jutro jadę do MSM Kiekrz na wymianę oleju i filtrów w skrzyni + olej w torsenie i tylnym dyfrze. Gdzieś na forum pojawiały się dobre opinie jeśli chodzi o naprawę skrzyń a po rozmowie telefonicznej dodatkowo upewniłem się że temat pełnego serwisu olejowego w Stronicu jest im znany. Powiedzieli mi że mają u siebie filtry oraz olej (olej z oryginalu jak i tez zamienniki). Dam jutro znać jak im poszło. Bo limit kilemetrow dojazdu by Ci się zgadzał....

Super. Czekam na info;) Dev dzięki za numery części;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marcin5f napisał:

Super. Czekam na info;) Dev dzięki za numery części;) 

Hej. Jestem już po. Wymienili mi wszystkie filtry i oleje . Jedyne zaskoczenie to że okazało się że nie używają oryginalnego oleju ale leją Fusch'a (rzecz jasna do skrzyni innego, do dyfra i torsena innego). Z tego co wiem Fusch robi dobre oleje przekladniowe, ale nie wypowiem się czy prawidłowe jest stosowanie go jako zamiennika. Mi powiedzieli że "się sprawdza im ten olej a oryginał kosztowałby jeszcze raz tyle". Czekalem w sumie 6h. Skrzynia działa jak działała- bez zarzutu, więc to czas pokaże (albo i nie) czy to był dobry wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecane jest używanie oryginalnego oleju bo te skrzynie są ji tak już piętą Achillesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć #Dev. Mógłbyś proszę podać numery kompletu filtrów i olejów do wymiany w skrzyni stronic (planuję kompleksową wymianę w obu częściach)

VIN:

WAUZZZF45JA215801

Z góry bardzo dziękuję.

PS. I podaj mi proszę koszt kompleksowej wymiany oleju (łącznie z 3 filtrami, uszczelkami ... ) u Ciebie. Mimo dużej odległości poważnie rozważam odwiedziny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomekera napisał:

Cześć #Dev. Mógłbyś proszę podać numery kompletu filtrów i olejów do wymiany w skrzyni stronic (planuję kompleksową wymianę w obu częściach)

VIN:

WAUZZZF45JA215801

Z góry bardzo dziękuję.

PS. I podaj mi proszę koszt kompleksowej wymiany oleju (łącznie z 3 filtrami, uszczelkami ... ) u Ciebie. Mimo dużej odległości poważnie rozważam odwiedziny :) 

olej sprzegła - G 055 529 A2

olej koła zebate - G 055 549 A2

uszczelka miski - 0CK 321 371 A

filtr 1 - 0CK 325 149 D

filtr 2 - 0CK 325 121 D

filtr 3 -  0CK 325 421 A

uszczelki: 0CK 325 443 . 0CK 325 446 . 0CK 325 444 . 0CK 325 445

  • Pomoc techniczna 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @Dev

Mógłbyś  mi  pomóc dobrać odpowiedni olej i filtry i podpowiedzieć ile tam wchodzi?

WAUZZZF48GA098370

 

Przymierzam się do wymiany i dzwoniłem do 2 warsztatów w jednym pan powiedział że są 3 filtry w mechatronike i wchodzi 7 litrów oleju gdy ściągamy meche a gdy spuszczamy z korka to 3,5l, drugi mechanik powiedział że 2 filtry u góry jeden na dole i nie wspomniał ile litrów oleju. Mam również pytanie czy po wymianie oleju robi się adaptacje bo ten pierwszy mechanik mówi  że nie jak auto dobrze jeździ ale może to zrobić za dodatkową opłatą i już ostatnie pytanie. Czy idzie jakoś zweryfikować czy dany warsztat któremu zlecę wymianę podszedł rzetelnie i wymienił te filtry a nie tylko spuścił olej czy raczej nie będąc przy tym muszę zaufać im. 

Dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,poproszę o komplet numerów filtrów i ile oleju wchodzi vin WAUZZZ8T1BA070424 z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...