Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zderzak, Lampa po lekkiej stłuczce


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Niestety miałem dziś mały incydent na drodze ale do rzeczy...

 

Lampa cała tylko przerysowana

Jak najprościej i najlepiej do tego podejść chodzi mi o zderzak i lampę ,jakich specyfików użyć do polerki ?

79330955_499088724055627_478856147328040960_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na zdjęciu jak poważne i głębokie jest zarysowanie/przetarcie reflektora. Nie wiem, czy jest "z czego zbierać". Jeśli jest, polerka polega na wygładzeniu powierzchni na lustro.

W celu usunięcia zarysowań lecisz papierem wodnym zmieniając stopniowo gradację (500, 1000, 1500, 2000, 2500, 3000) i kończysz pastami polerskimi (polecam Menzernę wszystkie 3 stopnie) dla uzyskania przeźroczystości klosza. Do polerowania przechodzimy dopiero, kiedy powierzchnia jest matowa i gładka. Używamy do tego oczywiście polerki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używaną lampę i maskę ze zderzakiem w kolorze.

Jak nie masz maszyny polerskiej i padów to nawet nie podchodź do lampy, bo na materiały wydasz tyle, albo i więcej niż używka.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko.. maszyny nie mam, chciałem ręcznie to zrobić.. 

Kurcze średnio mi się widzi wymieniac zderzak i lampe ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marciol napisał:

Kiepsko.. maszyny nie mam, chciałem ręcznie to zrobić.. 

Kurcze średnio mi się widzi wymieniac zderzak i lampe ;/

Ręcznie zapomnij. Szanuj zdrowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marciol napisał:

Zderzak tak samo ? Bez maszyny odpuścić ?

Po tym zdjęciu ciężko stwierdzić czy nadaje się do czegokolwiek. 

Nawet jeśli, bez maszyny oczywiście też będzie trudniej. 

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeszcze jedno pytanko, z lampy złamała się śrubka chyba od ustawienia poziomu ? Dwie mocujące są Ok ale trzecia która jest tak jak by od frontu zderzaka poziomo nie pionowo.

Razem z kawałkiem plastiku, pytanie czy da się to jakoś uratować ? Czy tylko nowa lampa?

 

Edit: Jednak zaczepy są również złamane więc w takim razie lampa raczej do wymiany? 

Jak wygląda sprawa wymiany maski ? Jest to na zasadzie odkręć przykręć czy coś jeszcze?

 

Edit 2: Co zrobić z moją maską czy taka maska jest cokolwiek warta ? Czy to już tylko na złom ? (blachasz/lakiernik mówił że raczej nie do odratowania gdyż jest złamana w tamtym miejscu nad lampą, chociaż nie wiem jak złamana ponieważ trzyma się kupy nic się nie rusza)


Oraz lampa ze złamanymi zaczepami ?

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak  ogarnie lakiernik , to było mocne przytarcie bo maskę podgięta.Maskę można spróbować ratować . Lampa raczej do wymiany bo rysy głębokie. :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 10:53, dekiel 13 napisał:

Zderzak  ogarnie lakiernik , to było mocne przytarcie bo maskę podgięta.Maskę można spróbować ratować . Lampa raczej do wymiany bo rysy głębokie. :guma:

Z mojej perspektywy to tak strasznie nie wyglądało. Ale suma sumarum maska wbiła się w lampe i przez to w jednym miejscu jest taka konkretna rysa
Zderzak już sam rochę podratowałem polerką i nie rzuca się w oczy, z maską i tak muszę czekać na styczeń takie terminy ;/ A lampa urwane zaczepy więc faktycznie do wymiany 

Teraz trzy pytania..

 

Zna ktoś może numer takiej lampy ,albo wie gdzie go znajdę (lewa) ? Zwykły halogen z soczewka (w b6 chyba nie było lamp bez soczewek? ) 

Prawą lampę mam z Valeo ,czy robi to różnice jeśli lewa będzie z innej firmy? Myślałem nad Depo

I ostatnie pytanie, czy ta moja lampa jest jeszcze cokolwiek warta? czy już tylko jako ozdoba na półke? :D 

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampę wyjmiesz bez problemu 

Kupisz też bez problemu na allegro , popytaj na forum lepiej. Stara lampa do garażu na półkę lub do śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej ,więc tylko kwestia tego:

Prawą lampę mam z Valeo ,czy robi to różnice jeśli lewa będzie z innej firmy? Myślałem nad Depo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...