Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 1.8T quattro, pokazuje 0km zasięgu po zatankowaniu


WunZUU

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, znów mam kolejny problem. Teraz ze wskaźnikiem paliwa, a mianowicie zazwyczaj było tak, że jak wskazówka zeszła poniżej ostatniej białej kreski to leciało do zera bardzo szybko natomiast po zatankowaniu za około 50 zł wracało do normy. Obecnie po wymianie termostatu i odpięciu akumulatora pokazywało mi stan 10km i spadło do 0km. Pojechałem i zatankowałem za 50zł wiedząc, że w zbiorniku jest jeszcze z 8 litrów paliwa. Ale ku mojemu zdziwieniu wskazówka podniosła się tylko o zasięg 40km i ciągle jadąc na gazie znów spadła do obecnie 10km przez 50 minut... Na licznikach błędu brak, test przechodzą poprawnie. Poniżej daje zdjęcie z vaga, który pokazuje 20l w zbiorniku. Jedyny pomysł jaki mam to zatankować więcej paliwa, ale czy to coś zmieni? 

20191209_184049.jpg

20191209_184043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozwiązałem zagadkę! 

Problem jest następujący - kiedy jest instalacja gazowa i jedziemy na gazie to paliwa nie ubywa, jednak jeśli spadnie poniżej pierwszej białej kreski to uruchamia się jakieś "Zabezpieczenie?", które odejmuje zasięg paliwa, nawet jeśli na nim nie jedziemy! Po zatankowaniu powyżej pierwszej białej kreski wraca do normy. 

Jednak w tym przypadku kiedy paliwo było - około 10 litrów to skrypt odejmował zasięg i zostało 30km kiedy ciągle było jeżdżone na gazie. podczas odłączenia akumulatora komputer zapamiętał ilość kilometrów do przejechania i po podłączeniu przestawił wartości tak, że pokazywało zasięg 30km podczas gdy w baku było ponad 8 litrów. Po dotankowaniu paliwa poziom podnosi się tylko o to co dolaliśmy!

Żeby rozwiązać problem wystarczy zatankować ~ 20 -25 litrów paliwa i odłączyć akumulator, albo jak ktoś woli bezpiecznik od zegarów na jakieś 10 minut i po ponownym zapłonie pokaże poprawny stan paliwa. 

Edytowane przez WunZUU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...