Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem ze wspomaganiem w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem wczoraj zapaliła mi sie kontrolka pomarańczowa kierownica z wykrzyknikiem i wspomaganie zaczęło dziwnie działać da sie jechać ale... I najgorzej bo jestem poza Polską i moja prośba co mogę sam sprawdzic (naprawic) zbiorniczka nie ma z plynem od spomagania przynajmniej go nie widzę moje audi to A4 B8 2tdi avant z 2012 r.

Opublikowano

Diagnozowanie zaczynamy od podpięcia auta pod urządzenie diagnostyczne, wykonanie pełnego auto-scanu i wrzucenie go tutaj na forum.

Nie masz zbiorniczka, bo w polifcie wspomaganie jest elektro-mechaniczne, a nie hydrauliczne.

Sprawdź wszystkie bezpieczniki, szczególnie te przy terminalu zacisku 30 pod maska.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Diagnozowanie zaczynamy od podpięcia auta pod urządzenie diagnostyczne, wykonanie pełnego auto-scanu i wrzucenie go tutaj na forum.

Nie masz zbiorniczka, bo w polifcie wspomaganie jest elektro-mechaniczne, a nie hydrauliczne.

Sprawdź wszystkie bezpieczniki, szczególnie te przy terminalu zacisku 30 pod maska.

A gdzie one sa ?

Opublikowano

Pod maską w podszybiu kierowcy, bezpiecznik albo SB 10 albo SB 15 (w zależności od silnika).

Screenshot(586).png.f0f7271f4b7d86f40cff1cec27cd11d0.png

 


Sprawdź także główny bezpiecznik płytkowy S206  (numer 3 na poniższym rysunku).

Screenshot(587).png.8c674e623514393375fdb314fa743f40.png

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Pod maską w podszybiu kierowcy, bezpiecznik albo SB 10 albo SB 15 (w zależności od silnika).

Screenshot(586).png.f0f7271f4b7d86f40cff1cec27cd11d0.png

 


Sprawdź także główny bezpiecznik płytkowy S206  (numer 3 na poniższym rysunku).

Screenshot(587).png.8c674e623514393375fdb314fa743f40.png

Zobaczę teraz to juz zapaliła sie kontrolka kierownicy na czerwono i zblokowało cos

Opublikowano

 Nie obejdzie się od podpięcia auta pod urządzenie diagnostyczne, wykonanie pełnego auto-scanu i wrzucenie go tutaj na forum.

Opublikowano
  • Autor
21 minut temu, Muskel1 napisał(a):

 Nie obejdzie się od podpięcia auta pod urządzenie diagnostyczne, wykonanie pełnego auto-scanu i wrzucenie go tutaj na forum.

Jeszcze zobaczę czy jest napięcie na akumulator bo może alternator padł?

Opublikowano

Sprawdź ale gdyby nie było ładowania, miałbyś komunikat.

Możliwe też, że ładowanie jest na alternatorze ale poprzez skorodowane przewody, co jest dość częstą przypadłością w tym modelu, masz spadek napięcia i do sterowników dociera za niskie napięcie. 

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem bezpieczniki płytkowe da dobre napięcie na akumulatorze tez ale nie wiem gdzie te pod maska sa

Opublikowano
  • Autor
Teraz, grzesiek25lub napisał(a):

Sprawdziłem bezpieczniki płytkowe da dobre napięcie na akumulatorze tez ale nie wiem gdzie te pod maska sa

 

20250812_161759.jpg

20250812_160821.jpg

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, grzesiek25lub napisał(a):

 

20250812_161759.jpg

20250812_160821.jpg

20250812_160316.thumb.jpg.c93a9e7af3e07ec8cba2b4e4a8e5d9d7.jpg

Opublikowano

Pod zbiorniczniem.

Screenshot(78).png.6f5de835b79a9ca7e930ddc795055ae6.png

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Pod zbiorniczniem.

Screenshot(78).png.6f5de835b79a9ca7e930ddc795055ae6.png

Tak sie domyślałem a powiedz mi jest prawdopodobne ze biezpiecznik jest spalony jak sie najpierw zapaliła kontrolka kierownicy pomarańczowa a później czerwona i padło wspomaganie czy raczej to juz pompa padła 

Opublikowano

Tak jak wyżej już 2 x napisałem, bez pełnego auto-scanu możemy wróżyć co jest przyczyną.

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie samochód u mechanika i co sie okazało ze sterownik od wspomagania jest zawilgocony oddany do elektronika i ma zobaczyć co sie da z nim. Wymieniał ktoś juz taki sterownik uzywany po regeneracj prawdopodobnie 1600zl. Plus kodowanie

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam wczoraj ponownie pojawił sie problem ze wspomaganiem po podłączeniu komputera jest taki kod bledu chce też powiedzieć ze dwa tygodnie temu też sie pojawił problem ze wspomaganiem to po podłączeniu komputera był spadek napiecia po usunieciu tego błędu wszystko było w porządku do wczoraj też nie wiem czy to zbieg okoliczności tak sie robiło na drugi dzien po umyciu samochodu 

Resized_20250921_090013.jpeg

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem czy źle został naprawiony sterownik od wspomagania czy czegoś zapomnieli wgrać 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie mam problem z wspomaganiem kierownicy ktory powrocil nie działa i zapala sie żółta kierownica a po jakimś czasie czerwona pierwszy raz pojawiło to sie z pół roku temu zekomo bylo trochę wilgoci na sterowniku później ze spadek mocy był a ostatni raz byl wgrany aktualny soft i 4 miesiące bylo spokoju do niedzieli ale zauważyłem ze zawsze tak sie tobi po umyciu samochodu i tak 1-2 dni po umyciu dopiero wyskakuje mechanik twierdzi ze nie ma nieszczelnych kabli itp. Ale jak nie myłem go przez 4 miesiące bylo dobrze gdzie moze byc przyczyna ?

Opublikowano

Pełny auto-scan z auta, inaczej możemy sobie zgadywać.

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze nie podlaczalem bo nie mam jak ale pewnie to co ostatnio wyskoczy chodzi mi bardziej czy faktycznie mycie samochodu ma wpływ na tą usterkę bo wszystkie te przypadki były dzien dwa dni po umyciu samochodu jak nie myłem go cztery miesiące bylo dobrze wiec co moze byc tego przyczyna i gdzie szukać

Resized_20250921_090013.jpeg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.