Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania TYLKO podczas przyspieszania, wibracje całego auta


Roan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o opinie. Auto kupiłem 2 dni temu i zastawiam się nad jego zwrotem z obawy o uszkodzoną skrzynię biegów. Jest to b8 po lifcie 13 rok, 2.0 tdi skrzynia multitronic. Problem objawia się jedynie przy przyspiesznaiu niezależnie z którego biegu auto drży ale nie na kierownicy są to drgania całej karoserii, objaw nie występuje po odjęciu gazu czy przy stalej prędkości. Nie występuje również podczas hamowania,. Problem występuje jedynie podczas przyspieszania i nieraz drgania są bardziej wyczuwalne a nie raz prawie wcale, nie są to koła bo na gdy auto się toczy bez przyspiesznia drgań brak. Pozdrawiam i czekam na opinie , dodam , że drganiom nie towarzyszą żadne stuki a przy przełączniu biegów utrzymują się stałe oborty ok 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być skrzynia , półośki, poduszki. Bez sprawdzenia trudno powiedzieć.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a odbyłeś jazdę próbną tym autem? wnioskuje po twoich teraz problemach, że nie. ja nie wiem gdzie wy ludzie macie głowy...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kupowanie oczami :slina: lub sprzedający zakręcił kupującego

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że odbyłem jazdę próbną. Jak zaznaczyłem powyżej problem nie pojawia się zawsze, podczas jazdy próbnej nie zauwazyłem nic niepokojacego ponadto występuje to tylko podczas przyspieszania. Autem przejechałem autostradą 300km i przy wyższych biegach tego nie czuć problem ujawnia się podczas przyspiesznia z niższych biegów. Dziś jestem umówiony na stacji diagnostycznej a później jadę na komputer i tu kolejne pytanie czy komputer wykryje, że wadliwa może być skrzynia w każdym z przypadków ( czy zawsze pojawią się błędy bądź  niepokojące parametry) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer nic nie pokaże jeśli to mechaniczne uszkodzenie , na stacji też zapewne nie wiele znajdą. Pamietaj żeby nic nie robić w aucie bo wtedy zwrotu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym oddanie auta to nie tak hop siup. Istnieje też takie pojęcie jak nienależyta staranność przy oględzinach samochodu. Musisz mieć kolego duża szczęścia albo samozaparcia żeby sprzedający grzecznie oddał Ci pieniądze. Pół biedy jak kupowałeś od firmy profesjonalnie handlującej autami (o ile wcześniej nie zwiną działalności), gorzej jak od prywatnego sprzedawcy.

Edytowane przez lutas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestie prawne, związane z oddaniem auta to dość dobrze orientuję się w wymogach i zasadach  jakie trzeba spełnić oraz roszczeniach cywilno-prawnych ale tego nie chcę tu rozpatrywać . Moje pytanie dotyczy wyłącznie kwestii technicznych opisanej usterki ale mimo wszystko dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam drgania karoserii podczas przyspieszania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromny zdaniem proponował bym ci sprawdzić dobrze, wewnętrzne przeguby niebedzie  żadnych stukow, tylko właśnie podczas dodawania gazu będzie czuć wibracje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...