Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Szarpanie podczas ruszania


koparek997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mógłby ktoś doradzić z czym mam problem?

1.Miałem już kilka razy taką sytuacje, że przy częstym ruszaniu samochodu w korku czy np parkingu auto zaczyna szarpać tak jakby chciało zgasnąć i trzeba dać więcej gazu żeby ruszyło(jeszcze większe tzw "żabkowanie"), objawy szarpania znikają jak chciałbym powoli ruszyć bez gazu.Dzieje się to na ciepłym silniku, na zimnym nie ma tego problemu. Jaka może być przyczyna ?

2.Ciężko wchodzi 1 bieg i wsteczny,jeżeli auto się powoli toczy lub stoi na górce biegi wchodzą praktycznie idealnie. Olej w skrzyni wymieniony.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jak zrobić log z tej sytuacji to przydałby się odczyt z grupy 003 i 013 co dzieje się z wtryskami i przepływomierzem, na próbę możesz spróbować dać kawałek blaszki pod EGR i zobaczyć czy pomoże... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to sprzęgło do roboty. Mam podobne objawy, tylko że w silniku avf. Po nagrzaniu w korku tak szarpie, że nie idzie normalnoe ruszyć, na zimnym oczywiście rusza idealnie. Problem zaczął się koło 30 tyś km po wymianie całego zestawu sprzęgła  na luka. Na ori sprzęgle tego nie miałem. Już zrobiłem z tym 40 tyś km i nie ma żadnej poprawy, gorzej też nie jest.

W temacie b8 jest pełno infornacji, że prawie każde 2.0 tdi tak szarpie. Może te nowe sprzęgła robią z kiepskiej jakości materiałów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ogarnąć logi.

Mógłby ktoś je odczytać? I napisać o co w nich chodzi :grin:

http://vaglogi.pl/log-003_EK3szJj.html

http://vaglogi.pl/log-013_M2pOC4t.html 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...